Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék megköszönni valamit,...

Szeretnék megköszönni valamit, egy idősebbnek, megnéznétek kérlek, hogy ez így értelmes-e?

Figyelt kérdés

A levél tartalma ez lenne:



Azt mondják, egyszer minden út véget ér. De néha úgy érezzük, mintha ez nem a vég, hanem a kezdet volna. Még ha úgy is érzed, hogy hosszú utat jártál be, hirtelen azon kaphatod magad, hogy kezdhetsz mindent elölről, hiszen minden út tele van kanyarokkal és fordulatokkal. És egy rossz lépés is katasztrófához vezethet. De történjék bármi, tartanod kell az irányt, s ki kell kövezned a saját utadat.



Ön tanított meg arra, hogy az életben, a jó dolgokat becsülni és értkelni kell, a múltból meg tanulni (a múltas dologhoz valami szövegbe illő kellene akár a rossz dolgokkal kapcsolatban, de nem tudom mit írhatnék, ha esetleg tudnátok valamit megköszönném)


Sok dolgot köszönhetek magamnak (többek közt, azt is: ez értelmes ide?) hogy annak idején tartotta bennem a lelket, és most a talpamon állhatok/kiegyensúlyozott életet élhetek ( de ide is ha van ötletetek)


Nagyon megköszönném, ha segítenéetk!


2012. márc. 8. 15:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Egy kicsit átformáltam a szöveget!



Ez így milyen? :



Ön ráébresztett arra, hogy az életben mennyi jó dolog van amit értékelni és becsülni kell, a múltban vétett hibáinkból pedig tanulni. Sok dolgot köszönhetek Önnek, többek között azt is, hogy annak idején tartotta bennem a lelket és most kiegyensúlyozott életet élhetek, ez maga nélkül nem ment volna! Máskép látok, értékelek dolgokat az életben, amire a Tanár Úr vezetett rá. Köszönöm!


Kell a végére a köszönöm, meg kell bele a múltban vétett? és az ez maga nélkül nem ment volna? na, meg az idézet az elejére, vagy csak simán így?

2012. márc. 8. 16:21
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem tartalmilag, hanem helyesírásilag/nyelvhelyességileg szólok bele?


Ön ráébresztett arra, hogy az életben mennyi jó dolog van*

- Ide vessző kell


amit értékelni és becsülni kell, a múltban vétett hibáinkból*

- Szebb, választékosabb a "hibát ejt", mint a "hibát vét". Egyesek a "hibát vét' alakot helytelennek tartják.


pedig tanulni. Sok dolgot köszönhetek Önnek, többek között azt is, hogy annak idején tartotta bennem a lelket*

- Ide ismét vessző kívánkozik

és most kiegyensúlyozott életet élhetek, ez maga nélkül nem ment volna! Máskép*

- Helyesen: másképp


látok, értékelek dolgokat az életben, amire*

- amikre. Feltéve, hogy az "ami" a dolgokra vonatkozik.


a Tanár Úr vezetett rá. Köszönöm!


Letisztázva:


Ön ráébresztett arra, hogy az életben mennyi jó dolog van, amit értékelni és becsülni kell, a múltban ejtett hibáinkból pedig tanulni. Sok dolgot köszönhetek Önnek, többek között azt is, hogy annak idején tartotta bennem a lelket, és most kiegyensúlyozott életet élhetek, ez maga nélkül nem ment volna! Másképp látok, értékelek dolgokat az életben, amikre a Tanár Úr vezetett rá. Köszönöm!

2012. márc. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

14L vagyok: Először is köszönöm, igen én írtam:))


Szerintem ahogy leírtad pont jó, a köszönöm az jó ha a végén van, ezzel is tudatva hogy hálás vagy a segítségért, az idézet lehet nem kell, hanem esetleg egy jelző


'Kedves Tanár Úr,ezzel a szöveggel szeretném megköszönni a sok-sok jót'


Vagy hasonlót:) Valami olyasmit ami belőled jön felé:)

2012. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!