Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjunk "közös" kasszán...

Maradjunk "közös" kasszán vagy próbáljuk meg külön?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 00:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Túl kevés az infó, nincs mire alapozni a választ. Úgyhogy kicsit részletezd, miért fordult meg a fejetekben a kérdés.
2012. márc. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A magyarázat lemaradt. Szóval férjem hosszabb-rövidebb megszakításokkal több, mint 2 évig volt munkanélküli (segélyt nem kapott, szóval csak regisztrált munkanélküli volt 1-1 munkás szakasz között), az én fizetésemből éltünk (nem sok, közalkalmazotti bér), illetve egy közös munkánk bevétele volt közös (pontosabban nála volt, és ha nagyon kellett, kértem belőle; a munka fele-fele idő volt). Mellette most lett 2 másik állásom is. És neki is lett egy, amivel kicsit többet keres, mint én a hárommal. Szóval mondhatnánk most jól állunk. Viszont egyre többet kezdett el költeni. Én fizetem a lakáshitelt és a bevásárolásokat, ő a rezsit. Viszont mostanában pár nap alatt elmegy az összes fizetése, hónap közepétől már csak az én fizetésem van meg, abból kell mindent fedezni. Most vett magának telefont, laptopot, munkahelyén ünneplésekre kell pénzt beadni. Vaterán rendelget magának (vagy valamelyik ismerősének) dolgokat, velem veteti át, fizessem is ki. Most mondtam, hogy utaljon át valamennyit a számlámra, mert a hónap végén nullába kerülök. Erre forintra pontosan akkora összeget utalt, amennyit szerinte "tartozott". Kicsit zavaros lett az írás, de remélem értitek mi a problémám.
2012. márc. 9. 00:08
 3/19 A kérdező kommentje:
Így átolvasva kicsit zavaros lett. Szóval nem az a bajom, hogy annyi pénzt adott, amennyit fizettem neki, hanem hogy hónap elején elmegy a fizetése, utána végig az enyémből élünk, és kiakad, ha a hónap végén szólok, hogy utaljon át valamennyit, mert minuszba megy az egyenlegem. Azt az összeget úgyis közösen költjük el, szóval végülis mindegy, kinek a számláján van.
2012. márc. 9. 00:13
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
ha ő többet keres, mint te és egyedül fizeted a hitelt és még a kaját is, akkor nem szabadna, h hó közepére neki már ne legyen. szerintem külön kassza. hátha megtanulja értékelni a pénzt. az egyik ismerősöm esete jutott eszembe. a lány nyakig beleesett a fiúba, pár hónapon belül házasság, mindig ő fizet, mindenfélére próbálja rábeszélni - nagyobb értékű beruházások a srácnak és a családjának. pár év után teljesen tiszta volt a kép, h a fiú nem szerette igazán, azért vette el, mert már volt egy lakása, mellé jól fizető állása és eleinte a lány sokat költött rá. aztán gyanút fogott. remélem, a te eseted nem hasonló...
2012. márc. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

legyen 3 számlátok. aközösről fizessétek a rezsit a hitelt anagy bevásárlást. és legyen mindkettőtöknek egy saját.

A közösre utaljatok minden hónapban egyenlően pénzt. ha sokat utaltatok,akkor rajtamarad és jó lesz majd,ha pl. új mosógépet kell venni.

A sajáttal mindenki maga gazdálkodik,ruha,telefon...

Nálunk így van 25 éve, jólműködik

2012. márc. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

itt már nagy a baj....

van rá egy 100-asom,hogy a szex sem a régi...

2012. márc. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

hát ha ez nálunk ennyire nem működne, számomra véget érne ez a kapcsolat.

Egy kapcsolat ahol a férfi ennyire nem felelősségteljes, ennyire "elszállt" nem is értem hogy működhet...

Egyébként, értem én azt, hogy külön kassza, csak azt nem értem, hogy mit old meg. Külön kasszára mentek (ami szerintem amblokk nem fér bele egy kapcsolatba, de mindegy) Szóval külön kasszára mentek, tegyük fel hó közepén megint elfogy a pénze, vagy nem fizeti ki a számlákat, akkor mit tudsz tenni? Semmit, ugyanezt, fizeted Te a dolgokat.

Itt nem ez a megoldás. LEülni kell, megbeszélni, közösen dönteni.


És igen, itt szerintem is többről van szó, mint pénz.:-S

2012. márc. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Mi az hogy én pénzem meg te pénzed meg ki fizeti ezt ki azt?? És ti házasok vagytok? Szerintem a házasság nem erről szól.
2012. márc. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

5. vagyok, a 3 számlás.

Nálunk működik,nem tudommiért elképzelhetetlen számotokra. Nekem az lenne elképzelhetetlen, hogy pl közös számláról vegyek ajándékot a férjemnek.

Annyit költök a saját pénzemből amennyit akarok. A közösre pedig egyformán teszünk pénzt.

Felneveltünk 3 gyereket, nagyon jó a házasságunk, mindegyik gyerek kapott lakást,kocsit.

Miért ne lenne ez jó kapcsolat? csak mert van saját pénzünk is?

2012. márc. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%
Az hogy mindenkinek van egy számlája az ok. De az hogy amikor fizetni kell csak az egyik fizet az már nem ok!
2012. márc. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!