Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjunk "közös" kasszán...

Maradjunk "közös" kasszán vagy próbáljuk meg külön?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 00:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, mi lesz, ha lesz gyerek. Fizessek mindent én, mert én szültem meg? Egyébként igen, nem csak ez a probléma, csak tegnap nagyon rosszul esett a fillérre pontos utalása. Ha meg nekem elfogy a hónap végére a fizetésem, kiakad, hogy miért. A nagyobb dolgokat is megkérdezés nélkül vette, volt, hogy csak szólt, hogy jön a futár, fizessem ki, a számláján már nincs pénz.
2012. márc. 9. 08:29
 12/19 anonim ***** válasza:
69%

Igen, mindenképpen azt javasolnám akinél 3 kassza van. A közösbe előre megállapítottan annyit amennyi a rezsire és a hitelre közösen kell (ha közös néven van a lakás persze, mert ha csak a tied, akkor te fizesd)


Nos, azért jó a külön kassza, meg megállapodva hogy semmivel nem tartoztok egymásnak, mert akkor ha ő laptopra akarja elszórni a pénzét, akkor tegye. Viszont utána ne is tőled kérjen kajára... ok ez így durva, mert azért egy száraz kiflit kell neki adni, de ennyi.

Ha viszont a közös pénzt költi a saját kedvteléseire közös egyetértés nélkül, az nincs rendjén, aztán meg meg van sértődve hogy a nője beleszól és durrog mérgében és jön a szöveg hogy mennyire elsárkányosodott. Viszont ha a külön pénzét költi, akkor azt csak nyugodtan.


Aztán kedves kérdező eltelik így pár hónap, és esetleg te felvetnéd hogy el szeretnél menni nyaralni, vagy egy hétvégére valahova, de nem lehet mert a saját részét ugye nem tudja fizetni... Ez párszor előfordul, hogy neked kéne mindenét fizetni, és akkor eleged lesz egy ilyen lehetetlen alakból. Vagy pedig így is szeretni tudod, hogy csak magára költ, és együtt nem lehet csinálni vele semmit mert sosincs pénze. És akkor lesz az hogy inkább a barátnőiddel mész el nyaralni. :)


33/N

2012. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

"Nos, azért jó a külön kassza, meg megállapodva hogy semmivel nem tartoztok egymásnak,"


Hát nekem erről csak az a véleményem, hogy amelyik kapcsolatban a felek "tartoznak egymásnak" azt a fene ott ette meg.

Mi egyetemista korunkban is közösködtünk mindenben. Mikor kinek volt az adott, meg sem fordult a fejünkben, hogy ki mivel tartozik. Persze emellett a rezsink is mindig ki volt fizetve...


Egy értelmes ember eltudja dönteni hogy most van pénze valamire, vagy nincs. Én egész eddigi életemben kellett "szorítsam" a pénzt, mert bármennyire beosztottam hó végére nem maradt, pedig nem vettem semmit magamnak ami fölösleges volt, a kajából is az olcsóbbat. A párom gyakran adott nekem pénzt, bár sokszor neki sem nagyon volt.

Épp tegnap kacagtuk el az Auchanban, hogy vettem két csokit, s az árát odaadtam neki:D Mintha nem lenne mindegy melyikünk zsebében van az a 300-400 Ft.

De nekünk pontosan mindegy, mert kaját, rezsit, mindent együtt veszünk, mindig az akinél pénz van, vagy akinek még maradt pénze.


Én nem vagyok még házas, de el nem tudnám képzelni, hogy ez a házasságomban ne így működjön. Egy CSALÁD vagyunk basszus, nincs olyan, hogy enyém, tiéd...persze lehet mindenkinek "saját" pénze olyan szinten, hogy most nem kell utolsó garasig beszámolni, ez jó a meglepetésekre pld. De ugyanígy a tartalékok is közösek.


Enélkül nem érdemes gyereket se vállalni, mert akkor majd vitatkozhattok azon, hogy ki vett utoljára pelenkát, vagy ki mit vett a gyereknek szülinapra. Szerintem ez eléggé felszabdal egy családot...

2012. márc. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem ezt a külön pénz dolgot. Nem azért házasodtatok össze, hogy közös életet éljetek? Nekünk egy számlánk van, arra jön a fizum, meg a párom GYES-e stb. és teljesen közösen használjuk, két bankkártya van hozzá.

Mondjuk az egyik kollégáméknál is külön számlán vannak, de olyan szintem, hogy excelben vezetik a kiadásokat, bevételeket, a hó végén az asszony a saját fogyasztását (pl. még a papírzsebkendőt is külön számolják) fillérre átutalja a férjnek.

Hát ez elég szánalmas.

2012. márc. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem tud felelősséggel a pénzzel bánni,akkor bizony jogos a külön kassza.A "házasság nem erről szól" meg egy kamuduma,
2012. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
11-es kommented alapján én nem vállalnék vele közös gyereket. ha nem finomkodunk akkor így néz ki,a mit írtál: 2 évig eltartottad, most többet keres nálad, de a pénzt csak és kizárólag magára költi, elszórja és bár együtt éltek, neked ehhez semmi közöd. de téged felelősségre von, hogy hogy nem maradt pénzed, amiből őt eltarthatnád... meg kifizethetnéd a futáron érkezett cuccait, amikor neki már egy fillérje sincs hó közepén. egész őszintén azt gondolom, h kihasznál téged. nem hogy gyereket nem vállalnák, de nem is maradnék vele. érzed, h szeret téged?
2012. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

jajj


vállalnék*

2012. márc. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem biztos,hogy befog válni ez a külön kassza.Sajnos vannak olyan emberek,akik képtelenek beosztani a pénzt.(jó pár ilyet ismerek)

Úgyis tudja,hogyha elfogy Te ott vagy neki és csak nem fogod hagyni,hogy éhezzen.

Szerintem inkább próbálj vele beszélni,hogy Téged ez zavar,hogy Te beosztod a pénzt,ő meg elkölti magára,magadra meg semmi se marad,és,hogy a következő pár hónapba,ha marad vmi azt szeretnéd magadra forditani,ő már annyi mindent vett magának mostanság.Ha szeret akkor csak elgondolkozik és visszafogja magát.De ha azután is csak magával törödik és magára szórja a pénzt,akkor elgondolkoznék szeret -e.

Ha viszont képes visszafogni magát akkor fejlödőképes.

2012. márc. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A közös kassza jobb megoldás szerintem. Nálunk a páromnak fél állása van havi 30at kap kb, én 80-100 között, ő kézbe kapja a pénzt, én egy részét kártyára, másikat kézbe, a számlákat a kpbol fizetjük, meg ha kell kaja és nálam van a kártya, akkor vesz néha belőle, de többnyire inkább a kártyáról vásárolunk.
2012. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!