Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis milyen szülő az, aki,...

Mégis milyen szülő az, aki, ha megtesz valamit a gyerekének/gyerekéért, azt utána még napokig, hetekig felemlegeti?

Figyelt kérdés

Az enyémek ilyenek, és nagyon elszomorít.

Mégis hol van itt a szeretet?


Pl.: Apám hétfőn elvitt fogorvoshoz, és még tegnap is azt kellett tőle hallgatnom, hogy jaj, ez neki mennyi pénzébe meg energiájába került. (Megjegyzem, nem vagyunk szegények.) De a tesómmal szintén ezt műveli. Őt piacra vitte el pénteken, hát nem azt dunnyogta a nap hátralévő részében, hogy ő mennyire kifáradt a csomagok cipelésében, meg gonosz tesóm direkt vett annyi mindent, hogy neki cipekedni kelljen?


Szerintetek ez normális?


Már alig merem őket megkérni valamire, mindig azon kattogok olyankor, hogy nehogy később ezen vinnyogjonak, meg ellenem fordítsák.


2012. márc. 11. 06:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Akkor most ezt vegyem természetesnek? Így mükődik minden ember?
2012. márc. 11. 08:24
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Te kérsz valamit, és úgy emlegetik fel.


Mostohaöcsémnek 12. születésnapja volt, és mostohaanyám sütött neki tortát. Ebéd után behozta, de nem úgy, h "boldog szülinapot, kisfiam" - ami a normális reakció lenne -, hanem: "úgy egyétek, hogy tegnap egész délután a konyhában álltam, míg megcsináltam".

Az jött le, hogy mennyit szenvedett vele. És? Ki kérte, hogy süssön? Vagy ha csinálja, legalább szívből tegye, nem lebassz.a, h milyen k.rva sok energiámba került, ez is a te hibád, fiam - mert az jött le.


Én ha csinálok valamit, akkor bármennyit tökölök is vele a konyhában, v bármi mással, szívből teszem, és örömet akarok okozni a másiknak, ergo nem úgy adom oda neki, h ba.szki, fél délutánom erre ment el, de azért tessék..

2012. márc. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van, a szüleim ugyanilyenek. Mindent van képük szemrehányásként felemlegetni. Persze amit én segítek, amit én teszek, az semmi számukra,Az egyetlen módja ennek tényleg az, hogy az ember úgy kerülje őket, ahogy lehet és ne tartozzon nekik semmivel. De hát szülők esetében még ez is nehézkes, hisz ha mást nem tudnak, akkor dobálóznak a gyerekkorral, a neveléssel... nálunk pl még azt is saját érdemként fogják fel, hogy nyelvvizsgám lett vagy leérettségiztem, mert "ők finanszírozták". Szerintük az egy nagy nulla, hogy én szorgalmas voltam, és tanultam a bulizás helyett. Az ilyen ember mindig találni fog magának valamit, amit a másik szemére hányhat, csak hogy felsőbbrendűnek mutatkozhasson.
2012. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

07:41

"... Az én szüleimmel nem lehet őszintén beszélni, hidd el. Akárhányszor szeretnék, mindig az kerekedik ki az egészből, hogy hagyjam én őket békén a bajaimmal, már megint hisztériázok, ők sem panaszkodnak senkinek..."

======= ======== ========= ======= =======


Én egy anyuka vagyok, a gyerekeim 20 és 21 évesek...

Nagyon szomorú lennék, ha nem tudnánk megbeszélni a problémáinkat, én a gyerekeimet kicsi koruk óta arra szoktattam, hogy MINDENT MEG LEHET BESZÉLNI!...


Nagyon sajnállak, hogy ilyen értetlen, érzelemszegény szüleid vannak, így tényleg nem sokat tudsz csinálni, csak eltűrni a kialakult helyzetet...


JAVASLATOM : Tanulj belőle!... :-))

Te majd legyél sokkal jobb szülő, soha ne hánytorgasd fel "mit tettél" a gyerekeidért, hiszen ez nem áldozat, a szülő a gyerekeiért akár az életét is oda adná, nemhogy pár garast vagy félórát az idejéből!...

2012. márc. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!