Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Megrendült a...

Mitévő legyek? Megrendült a bizalmam a férjem felé. (hosszú! )

Figyelt kérdés

7éve vagyunk együtt,5éve házasok van egy kislányunk is másfél éves. A férjem jó Apa, bármit kérek megteszi/megveszi nekünk anyagi biztonságot megadja, szeret és próbálja kimutatni is, viszont elég szeszélyes és hirtelen haragú (már beszéltünk róla, hogy kezelteti magát az indulatai miatt). Tegnap volt egy vitánk. Nem értettünk egyet egy gyereknevelési módszerben.(ő azt az elvet vallja, hogy a gyerek mindent a kezébe vehet felügyelettel, én nem engedek neki dolgokat-felügyelettel sem:olló, kés, sörösüveg, cigicsikk...stb) Szóval babánk tegnap játszott egy olyat, hogy szívószálat dugdosott a söröspohárba és utána meg lenyalta. Szóltam a férjemnek, hogy ezt ne engedje, aztán szóltam mégegyszer. Innen jött a vita. Végül én "hisztiben" törtem ki, ő meg lekevert nekem egyet, a gyerek előtt. Persze miután lenyugodtunk bocsánatot kért, azért hogy így kijött a sodrából. Megkérdeztem tőle, hogy mit érzett a pofon alatt. Azt mondta: Semmit.

Nem tudom mitévő legyek. Fáj a szívem, főleg a babánk miatt, hogy ezt végig kellett néznie és szegényt alig tudtam megnyugtatni. Valószínű túlreagáltam, de azért szerintem nem annyira, hogy ez legyen a vége.

Szerintetek hogyha elkezdi az indulatkezeléseit megváltozhat? Ki, mit tenne a helyemben? Tanács? Elválni nem szeretnék, elsődleges a házasságom megmentése


2012. márc. 12. 12:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
15%

Most azért robbant ki a vita, mert a gyereked sört nyalogatott? Fantasztikus....

A szüleim már 40 évesek voltak, amikor megszületett az öcsém. Rendre játszott olyat 1-2 éves kora körül, hogy ha vendégek voltak nálunk a sörös poharukba dugta a cumit és lenyalta aztán fintorgott egyet, mert keserű volt. Mi meg nevettünk ezen.

Nem vagy más, csak egy újabb "szuperanyu". Gondolom a férjednek már elege van belőle, hogy te mindig mindent jobban tudsz, te vagy az etalon. Nem vagytok egyenrangú társak és így fejezte ki, márpedig ő a férfi és a vinnyogó feleségét meg elhallgattatni máshogy nem lehet.

A szüleim egyenrangú felek a házasságban, gyereknevelésben. És apámnak soha nem jutott eszébe, hogy megüsse anyámat. Mert nem volt rá oka.

20L

2012. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem tudok mindig, mindent jobban. Igen ezért volt a vita. Én egy picit idősebb vagyok nálad és az én nagyszüleimet, meg vidéken az unokatesóimat etették pálinkás kenyérrel és azt kell mondanom, meglátszik rajtuk. Valószínű ezért is reagálhattam túl ezt a dolgot. De nem hiszem, hogy egy pofon megoldás mindenre. Azért kértem tanácsot, hátha valaki már járt hasonló, vagy ilyen cipőben.
2012. márc. 12. 13:31
 13/25 A kérdező kommentje:
És járok kineziológushoz.
2012. márc. 12. 13:32
 14/25 Nanamia ***** válasza:
100%
Mint anya és mint feleség is megszakadna a szívem egy ilyen eset után. De ha a kapcsolat alapjaiban véve szilárd tud lenni, és mint család, szintén megállja a helyét, mindenképp adnék egy esélyt. Pláne, ha látnám a páromon, hogy ő hajlandó változni és megoldást keresni. Az elején úgyis elmondják, hogy mi az, amire a kezelés során számítani lehet, szóval utána ismét átgondolhatod. Egy biztos, ilyen nem lenne szabad előforduljon egy családban, főként nem a gyerek előtt. De azt senki nem mondta, hogy lehetetlen lenne ezt kiküszöbölni...csak ne hagyd, hogy szorongással és félelemmel teljen az életetek. Remélem minden rendbe jön, sok sikert hozzá! :)
2012. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
32%

De a gyereked nem pálinkás kenyeret evett, hanem pár csepp sört nyalogatott. Jézusom... Tudj már különbséget tenni... Meglátszik rajtuk? Az mit takar?

Az említett öcsém (tudod, a kis sörnyalogató) jó tanuló, kedves, aranyos, odafigyel mindenkire, okos, ötödikes kora óta történész szeretne lenni, most közgazdasági iskolába jár, ahol az egyik legjobb az osztályban. Nem jár bulizni, nem iszik, nem cigizik. 17 éves most.

2012. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nem 100asok, maradjunk ennyiben. Persze nyilván nem egy kaliber a sörnyalogatás és a pálinkáskenyér. A hisztiért én is bocsánatot kértem, mert beláttam én is a hibámat.

Tudod, nekünk ő az első babánk és féltem, aggódok érte, nem tudom olyan lazán kezelni, ahogy a férjem.

Köszönöm az eddig kapott építő jellegű tanácsokat és kritikákat.

2012. márc. 12. 13:42
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
Az egyik tanárom pont ezt csinálta. A gyereke egy marék kavicsot nem vehetett a kezébe, stb. Bekerütl a bölcsibe az első betegséget elkapta, ami olyan erősen támadta meg az immunrendszerét, hogy 2-3 hónapig volt kórházban.
2012. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 coachSzilvia válasza:
100%

Szerintem is jó ötlet a kineziológus. Az agressziónak számos oka lehet, egyik oka, hogy nem érzi, hogy megkapja mindazt amire szüksége van lelkileg és ez egy gyors módja annak, hogy megkapja egy pillanat alatt, amire szüksége van (figyelem, fontosság érzet, bizonyosság). Ezt be lehet helyettesíteni mással. Ha a kinez nem éri el a kívánt eredményt én szívesen beszélgetnék veletek, külön - külön is és akár együtt is, itt a honlapom: [link]

Van rá megoldás.

És még annyi, hogy szerintem fantasztikus, hogy nem az az első reakciód, hogy elválsz, hanem a lehetséges megoldásokat keresed és az is dicséretes, hogy a férjed is nyitott erre. Ritka. Sok sikert!

2012. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
47%
egyetértek azokkal akik azt írták h túlreagáltad. nem kell a széltől is óvni a gyereket, az ilyentől falra tudok mászni. viszont az h megütött a férjed, na az már nem helyes. abban a pillanatban kirúgnám, menjen amerre lát. volt már dolgom ilyen férfival. "csak" egy pofonnal kezdődik minden, utána meg minden apróság után jön a pofon, és még ki tudja mi... ezt ne hagyd annyiban.
2012. márc. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megnéztem a honlapodat :)

De azért remélem beválik a kineziológus, legalábbis nekem sokat segített

2012. márc. 12. 14:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!