Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitévő legyek? Megrendült a...

Mitévő legyek? Megrendült a bizalmam a férjem felé. (hosszú! )

Figyelt kérdés

7éve vagyunk együtt,5éve házasok van egy kislányunk is másfél éves. A férjem jó Apa, bármit kérek megteszi/megveszi nekünk anyagi biztonságot megadja, szeret és próbálja kimutatni is, viszont elég szeszélyes és hirtelen haragú (már beszéltünk róla, hogy kezelteti magát az indulatai miatt). Tegnap volt egy vitánk. Nem értettünk egyet egy gyereknevelési módszerben.(ő azt az elvet vallja, hogy a gyerek mindent a kezébe vehet felügyelettel, én nem engedek neki dolgokat-felügyelettel sem:olló, kés, sörösüveg, cigicsikk...stb) Szóval babánk tegnap játszott egy olyat, hogy szívószálat dugdosott a söröspohárba és utána meg lenyalta. Szóltam a férjemnek, hogy ezt ne engedje, aztán szóltam mégegyszer. Innen jött a vita. Végül én "hisztiben" törtem ki, ő meg lekevert nekem egyet, a gyerek előtt. Persze miután lenyugodtunk bocsánatot kért, azért hogy így kijött a sodrából. Megkérdeztem tőle, hogy mit érzett a pofon alatt. Azt mondta: Semmit.

Nem tudom mitévő legyek. Fáj a szívem, főleg a babánk miatt, hogy ezt végig kellett néznie és szegényt alig tudtam megnyugtatni. Valószínű túlreagáltam, de azért szerintem nem annyira, hogy ez legyen a vége.

Szerintetek hogyha elkezdi az indulatkezeléseit megváltozhat? Ki, mit tenne a helyemben? Tanács? Elválni nem szeretnék, elsődleges a házasságom megmentése


2012. márc. 12. 12:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

,,Szerintetek hogyha elkezdi az indulatkezeléseit megváltozhat? Ki, mit tenne a helyemben? Tanács? Elválni nem szeretnék, elsődleges a házasságom megmentése":-ennek függvényében:

Igen megváltozhat, megfelelő terápia mellett. (pszichiáter), én a helyedben elválnék, bár a helyedben én mondjuk nem izélnék a sörösüveg miatt, főleg nem törnék ki hisztiben, egyszerűen baromi idegesítő, érthetetlen és értelmetlen. (mondom nőként). Tanács neki pszichiáter, neked pszichológus, ha túlfélted a gyereket és hisztizel.

2012. márc. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Valljuk meg, azért nőknél kisebb dolgokért is durran a hiszti mint a sörnyalogatás. De az, hogy megütött a párod, már közel sem ilyen egyszerű dolog. Mi lesz ha durvább vitátok lesz? Én semmiképp nem válnék el, ha jól működik a család, egy esélyt mindenképp megérdemel, főleg hogy ő is változni akar. Mindenki hibázhat. De ha kezelés ellenére újra előfordul a pofon, akkor ne húzd sokáig a válást, mert beledöglesz. Sok sikert!
2012. márc. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
most miert is baj az,hogy vkinek nem tetszik,ha a masfel eves gyereke sort nyalogat??? Nekem sem tetszik,szerintem ez nem vicces,hanem elkeserito. Negy gyerekem van es egyaltalan nem vagyok maradi felfogasu,de nekem ez nem poenos. Arra meg,h egy ferfi megut egy not,nincs mentseg! Soha,semmilyen korulmenyek kozott. 40 evesen nem keves elettapasztalat van mogottem. En is azt tanacsolom,h adj neki egy eselyt,de oszinte leszek,nem hiszek a valtozasban. Persze,biztosan van erre is pelda,de elenyeszo.Velemenyem szerint aki ferfikent egy nore kezet emel,annak az egesz neveltetesevel,intelligenciajaval,ertekrendjevel komoly bajok vannak. Nem fognam a hirtelen haragra,nem mki verekszik es pofozkodik,aki hirtelen haragu. A kettonek semmi koze egymashoz. A fo baj,h megtette es semmit nem erzett kozben. Adj egy eselyt neki,de ha a legkisebb jelet is latod annak,hogy mondjuk elsumakolja a kezeleseket,vagy nem veszi tul komolyan az egeszet,azonnal lepj le. Mar csak azert is,mert lehet,hogy legkozelebb a kislanyotokra emel kezet. Te elcseszheted az eleted,h eltursz egy agressziv embert magad mellett,de egy kisgyerek nem ezt erdemli,neki joga van a nyugodt,boldog gyerekkorhoz. Arrol nem is beszelve,hogy ha ebben no fel,ez lesz neki a termeszetes. Es 20 ev mulva,ha a pasija lekever neki egyet,nem lelepni fog,hanem majd itt sirankozik a gyk-n,hogy mit csinaljon. Ezert szulted? Erre nevelted? Neki is azt tanacsolnad,h adjon egy eselyt a pasasnak vagy azt,hogy azonnal hagyja el? Ha az en lanyaimat megutne vki,azonnal koltoztetnem el oket. Menjen a pasi egyedul a dokihoz es ha gyogyult,akkor lehet kezdeni a korbeudvarlast,hogy allj vele szoba egyaltalan...
2012. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Én sem értem, miért kell bántani a kérdezőt. A sör alkoholos ital, és mint ilyen, nem való gyereknek. És nem is csak ezzel van gond. Az is elég beszédes, hogy kérte a férjét, hogy ne engedje a gyereknek, az meg sz@rt bele. Csak hogy neki legyen igaza? Mert más indokot nemigazán tudok elképzelni. Az meg, hogy a kérdező túlfélti a gyerekét, egyenesen hülyeség. Egy gyerek igenis ne foghasson a kezébe olyan tárgyakat, amikkel kárt tehet magában. Persze a kritizálók adják csak oda a saját gyereküknek a kést meg a gyógyszeres dobozt! Úristen!
2012. márc. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Most komolyan azon vitatkozik mindenki, hogy miért nem hagyta a kérdező sört nyalni a gyereket?!

Jóhogynem azt mondjátok: miért nem fogtad be a szád, akkor nem kaptál volna pofont!

Kérdező!

Mindenképpen indulatkezelő terápiára küldeném a férjem. A gyerek elött amúgy tényleg ne vitatkozzatok. Hívd ki a helyiségből a férjedet és ott beszéld meg vele!

2012. márc. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!