Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nagyon különböző az értékre...

Ha nagyon különböző az értékrendünk működhet a párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve próbálunk összecsiszolódni, de mostanában kezdem azt érezni, hogy csak az időnket pocsékoljuk egymásra.

Teljesen eltérőek a nézeteink, és nem akarok lekezelően nyilatkozni páromról, de értelmi téren sem vagyunk egy szinten. Ami számomra alap dolog, mivel párkapcsolatban élek és szándékosan nem akarom megbántani a páromat, neki nem természetes. (El kell neki magyaráznom, mint egy óvodásnak. Ő inkább nem gondolkodik előre, majd sorra megbán mindent, minthogy éretten mérlegelné a dolgokat)

Számomra nagyon fontos az őszinteség, ő ennek ellenére folyamatosan elsunnyogja az igazságot, ha épp úgy áll érdekében, vagy ha épp el szeretné kerülni egy konfliktust. Nem tudunk értelmesen kommunikálni sem, mert párom nagyon magába fordulós és nem szeret beszélgetni. Mindig azt mondja többre értékeli a csendet és a nyugalmat. Tudom, hogy nekem is számtalan hibám van, és nekem is változnom kell. De már 1 éve kérem, hogy mondja ha valami nem tetszik neki, ha megbántom vagy nem értünk egyet valamiban. De ő mindig csak azt mondja igazam van és megígér mindent, csak ne keljen veszekedni. Előszeretettel csinálja azt is, hogy bunkózik velem, folyamatosan csak megbánt..mert épp megharagudott rám valamiért. (Nemhogy elmondaná mi baja van, megbeszélnénk.. még nekem is kell kitalálnom hogy épp mi baja lehet, mert azt sem mondja el, csak napokig puffog magába.)

Ő azt mondja nehéz esetek vagyunk mindketten de ő biztos benne, hogy működőképes a kapcsolat és hogy idővel összecsiszolódunk és megpróbál változtatni. De ugy érzem, csak az ígéreteket kapom és semmi eredménye.

Több rossz impulzus ért a kapcsolatunk ideje alatt, mint jó. Pedig még az elején biztos voltam benne, hogy megtaláltam az igazit és megéri "áldozatokat" hozni a kapcsolatunkért.

De mostanra már nem vagyok biztos benne.

Mit gondoltok? Volt valakinek hasonló tapasztalata?


Én/23/N

Ő/30/F


2012. márc. 12. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:

A mondás úgy tartja, hogy az ellentétek vonzzák egymást. De erre erősen rácáfoltak a tapasztalataim. Nekem is az első 2 párom olyan volt, akivel nem voltunk egy hullámhosszon. Teljesen más érdeklődési kör, más mentalitás és a többi. Nem is tartott sokáig. Utána rátaláltam a jelenlegi páromra (ennek már 6 és fél éve), akivel nagyon hasonlítunk egymásra. Azonos hobbi, értelmileg, gondolkodásilag is 1 szinten vagyunk, és ami talán a legfontosabb, az értékrendünk is hasonló. Szerintem ez az összhang a tartós és boldog kapcsolat titka.

22/L (30/F)

2012. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tényleg csak az időd pazarlod.Kutyából nem lesz sajnos szalonna....
2012. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Olyan érzésem van, mintha az én előző kapcsolatomat írtad volna le. Nekem is pont ilyen volt. 8 évig voltunk együtt, és közben csak én akartam csiszolódni, ő nem. Az első 3 év nagyon jó volt, és még 5 évet szenvedtünk együtt, de semmi sem lett jobb.Mi elhagytuk egymást. Pontosabban én őt, mert arra sem volt képes, h ezt megbeszéljük.

Ez már régen volt. Már én is találtam olyan embert, akivel megértjük egymást mindenben, együtt akarunk csiszolódni.

Szerintem ha egyoldalú a kompromisszumkötés, akkor bele fog fáradni az , aki folyamatosan megért, de őt nem értik meg. Ha nem működik oda-vissza minden, akkor kár vesztegetni az időt. Később az ember csak megbánja, h olyan sok évet tűrt a semmiért.

2012. márc. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
szerintem egy párkapcsolat csak akkor lehet harmonikus, ha alapvető dolgokban egyet értetek / hasonlóan gondolkoztok. ez így nem vezet sehova
2012. márc. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%

Azt hogy az értelmi szintje lejjebb van mint a tiéd elég merész állítás, nem gondolod? Főleg hogy a leírtak alapján semmi sem bizonyítja az állításod.


Szimplán ilyen, ha nem tudod elfogadni vagy megszokod vagy megszöksz. Az hogy te megpróbálod megváltoztatni hidd el nem fog a jövőben sok jóra vezetni :S. Sajnos tapasztalat.

2012. márc. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szerintem csak időpocsékolás. Az előző kapcsolatomban szintén ellentétes dolgaink voltak és napi szinten civakodtunk akár még 1 gyufásdobozon is. Ez hülye példa, de remélem érted. 5 évig voltunk együtt, ebből az utolsó 2 év már tényleg csak szenvedés volt és erőltetése a nagy semminek... jajaaa... majd összecsiszolódunk...blablabla

Felejtd el! Ez egy ördögi kör. Igér, amit igér, talán be is tartja ideig-óráig, majd visszakerül oda, ahonnan elindult és rójátok csak ugyanazokat a köröket...

Se ő, se Te nem fogtok tudni úgy megváltozni, hogy az mindenkinek jó legyen, ill ha mégis, akkor már annyi sérelem lesz a múltban, hogy a kapcsolat nem fogja elviselni..

Persze a remény hal meg utoljára...

Én javaslom, hogy lépj tovább!

2012. márc. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Leírásod alapján nincs jövője ennek a kapcsolatnak. Ha semmiben nem egyeztek akkor ugyan minek vagyok együtt? Azért hogy cseszegessétek egymást? És ha ő nem akarja megbeszélni a dolgokat, akkor mégis hogyan gondolja a folytatást? Életen keresztül akar sunnyogni? Jól érzed ha időpocsékolásnak tartod amit csinálsz. Minél előbb szembenézel az igazsággal annál előbb találhatsz valakit akivel a fontos dolgokban passzoltok és többit lehet csiszolgatni. Sok sikert hozzá!
2012. márc. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 salamander válasza:
A párod tipikusan "magának való" típus. Nem nyit feléd. Meg sem próbálja. Szerintem ő egyszerűen nem képes/nincs kész egy párkapcsolatra. Ennek számtalan oka lehet. A lényeg, hogy ne magad okold. Nyilván szereted, különben nem írtál volna róla ennyit. Tapasztalat: ez a kapcsolat nem lesz hosszú életű, viszont minél tovább szenvedsz benne, annál több sebet fog okozni.
2012. márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is azt tartom a legnagyobb problémának ha nem tudjátok megbeszélni miről mit is gondoltok?Igy lehetetlen együtt élni, és nem is biztos,hogy az a legnagyobb baj,hogy másképp" gondolkodtok valamiről, hanem az,hogy erről érvekkel nem tudjátok egymást meggyőzni. Egy kapcsolat csak úgy működik ha meg tudtok mindent beszélni és ha ez nem működik fölösleges tovább együtt lenni.
2012. márc. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!