Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos-e a pénzkövetelése...

Jogos-e a pénzkövetelése testvérem barátnőjének? Öt évig jártak.

Figyelt kérdés
Most szakítottak és abszurd módon a lány kapásból pénzt követel, méghozzá nem is keveset. Nem meglepő ez számunkra, mert már kb egy éve megromlott a kapcsolatuk, és gondoltuk, hogy a lány már nem szerelmes, csak a pénzre hajt, mert testvérem most elég jól keres. A lány az utóbbi időben többször emlegette, hogy akar magának egy kis kocsit, gondolom támogatást várt volna a bátyámtól. Most pedig itt tartunk, hogy konkrétan követeli a pénzt, ami közben csökkent valamivel, de még így is abszurd. Azon a jogcímen, hogy "mert ő hányszor bevásárolt a bátyámnak". Akkor persze édesanyám is hánytorgathatná, hogy hányszor itt ebédelt nálunk, itt fürdött, itt aludt, stb. Bátyám elvitte nyaralni, és az ujján ott figyel a 40.000 Ft-os eljegyzési gyűrű. Nektek erről mi a véleményetek? Már a lány családja is fenyegetőzik, hogy márpedig ők behajtják azt a pénzt... Nevetséges. Nem értem miért nem lehet normálisan szakítani?! Törődjön bele, hogy nem sikerült a kis terve.
2009. jún. 11. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Nos, pénz nem jár, még a szüzesség elvételéért sem, a mai jog szerint. Gondolom bátyád nem írt vele erről szerződést :) nyugodtan meg lehet mondani neki, hogy forduljon a bírósághoz, legalább ott is lesz egy jó napja a bírónak. :)

Úgyhogy attól hogy fenyegetőzik, nem kell félni. És akkor mi van. Ja igen, és ha netán a bátyád hajlana arra, hogy mégis ad valamit, akkor figyelmeztesd hogy valószínűleg ezzel nem fogja ám abbahagyni, mindig a nyakára fog járni. Legyen esze!

2009. jún. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
91%
Nem jogos a követelése. Mivel nem voltak házasok ezért biztos, hogy jogilag semmit sem követelhet testvéredtől. Esetleg akkor követelhetne, ha lenne gyerekük, de mivel ezt nem írtad akkor gondolom nincsen. Szerintem a legjobb ha mindjárt ügyvédhez fordultok és akkor remélhetőleg elállnak ettől a fenyegetéstől. Egyébként szerintem is nevetséges, ilyen jelenetet rendezni...
2009. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Ez komoly? Az agyam eldobom, milyen emberek vannak. Eszébe ne jusson a bátyádnak, hogy akár egy fillért is ad annak a K-nak. Mert az, hiszen lényegében véve az együtt élésért követel pénzt. Holott ő is jól élt, míg együtt volt a bátyáddal. Az ilyen nőktől mentsen meg az Isten mindenkit. Ha kap bármennyi pénzt, akkor meglátjátok, hogy újra jönni fog mindaddig, míg pénzt lát ebből a "kapcsolat"-ból.
2009. jún. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem sem jár neki semmilyen pénz.A bátyád egyszerűen dobja ki és kész.Aztán menjen panaszra ahova akar,akár a bíróságra is ha ki akarja röhögtetni magát.

Még egy házasság felbomlásánál is a közösen szerzett javakon kell osztozkodni.

2009. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen. Gondolom most majd hiányozni fog neki, hogy eddig tesóm kocsijával furikázott ide-oda, meg tesóm elvitte mindenhova. Mellette pedig ő a fizetése nagy részét elverhette magára. ennyi nem lett volna neki elég, a kocsira hajtott gondolom az utóbbi időben. Most meg fáj neki, hogy pofára esett. Undorító egy nő.
2009. jún. 11. 09:30
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Együtt éltek?Mert ha igen, akkor élettársak voltak, és arra más szabályok vonatkoznak.Kis csűréssel, csavarással egy jó ügyvéd még jogosnak is kihozhatja a követeléseit.
2009. jún. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2009. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem éltek együtt, csak nálunk aludt a lány elég sokszor. Itt aludt, fürdött, evett, itt mosta a ruháit anyu mosógépével, itt szárított a haját, itt nézte a tévét... stb. Anyám házában. Most aztán nem tudom, hogy akar-e még pénzt, mert mindez tegnap volt. Csak érdekeltek a vélemények. Szerintem hihetetlen, hogy valakik ilyen érdekemberek legyenek... Tulajdonképpen elkurv*lt, az utóbbi közel egy évben a kis kocsijára "gyúrt"...
2009. jún. 11. 09:50
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Ne aggódjatok semmi sem jár nekik, csak a szájuk.

És ne is adjatok semmit, mert akkor jönnek a következővel. Küldjétek a csudába. Pereljenek. Még meg se fogják tudni indítani a pert.

2009. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ügyvéd vagyok. Egyetértek az előttem szólókkal: a világon semmi sem jár neki.

Ha élettársak lettek volna - amihez együtt kellett volna lakni életvitelszerűen és közösen gazdálkodni (tehát mindkét fél hazaadja a fizetését, abból vásárolnak, stb.) -, akkor esetleg, de akkor sem a fele, hanem a szerzésben közreműködés arányában járt volna valami.

De így még az sem, meg lehet nyugodni.

2009. jún. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!