Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogy élné meg, hogy a...

Ki hogy élné meg, hogy a férje sosem volt belé szerelmes?

Figyelt kérdés
13 éve vagyunk együtt, sosem volt belém szerelmes, és csak a szex miatt volt velem a kezdetektől. Sőt még ha rákérdezek, hogy akkor miért volt velem, legalább szeretet? Nem a szex. Ezt sosem éreztette velem, mindent megad, intelligens, önzetlen, és nagyon jó ember, tényleg a lehető legjobb férj, sőt apa, de ezt sosem tudtam feldolgozni, ugyanakkor elhagyni sem. Egy nő talán megértheti, hogy minden jó ellenére ebbe a tudatba valahogy elsorvad az ember, pedig még csak nem is érzem, hogy nem szeretne.
2012. márc. 13. 20:33
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
20. Még senki nem mondta, hogy buta vagyok, te viszont ha végig olvasnád akkor 100-szor leírtam, hogy az elejétől tudtam, nem tudom miről írsz a hosszú 13 év alatti felismerésről... Ez a probléma árnyaltabb gondolkodásmódot igényel, amit nagyon köszönök mindenkinek, az előző válaszolók közül!
2012. márc. 13. 21:43
 22/29 anonim ***** válasza:
10%

Nem tudom, hogy neked mi lenne a helyes lépés, de annyit tudok, hogy én nem tudnék egy ilyen kapcsolatban élni. Ennél még az is jobb, ha egy link alak, de legalább szeret. Az ember (nem csak a nő) lételeme a szeretet, ebből táplálkozunk, ez ad értelmet a napjainknak.

Egyébként a gyerekeddel/gyerekeiddel milyen a viszonyod? Szeretitek egymást?

2012. márc. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
A gyerekemet? Hogyne szeretném, még kicsi, imádjuk mindketten, és ő is minket:)
2012. márc. 13. 21:58
 24/29 anonim ***** válasza:
85%

Kedves kérdező! Szörnyen sajnálom hogy így alakult az életed. egyfelől. másfelől viszont ha azt nézzük van melletted valaki akire mindig is számíthatsz, mert szerelem ide vagy oda, barátságot biztos hogy érez irántad, és kötelességtudó férfi, tehát ha netán később szét is mentek, mindig számíthatsz a segítségére, sose maradsz egyedül. Emellett van egy szép gyereketek, kellemes életetek. Ez önmagában már nagy eredmény, szóval ne érezd magad sose vesztesnek, később se.


Ami a férjedet illeti. Én ismerek olyat, aki hasonló indokból házasodott mint a férjed valószínűleg. Tetszett neki a nő rajongása, emellett igazi feleségnek valónak gondolta azt a nőt, és ezért elvette. Mert a férfiak többsége is szeretne családot. Emellett ezek szerint a szex is nagyon jó volt. Általában ugye azt szokták mondani hogy a férifak a szex kapcsán lesznek szerelmesek. Ergo, ha jól kijöttök, és még a szex is szuper, akkor mégis miért nem lett beléd szerelmes? Vagy ezt csak mondja, és valami érzelmi fóbiák miatt tagadja le? ez is lehet. Viszont szerintem te érzed hogy mi a helyzet. Azt az ember megérzi. 13 évig nem lehet egy érzést megjátszani. Az udvariasság, hogy virágot vesz nőnapra, meg minden nap bemegy a kórházba a beteg leszel, meg ápol ha otthon fekszel... ez lehet kötelességtudat, baráti szeretet, és szerelem. De a többi, hogy egyébként hogy viszonyul hozzád, hogy néz rád, valóban szívből aggódik-e érted, ezt csak te tudhatod. és ez az ami elmondja hogy szerelmes-e beléd, vagy sem.


Szóval a jó ember, jó apa, önzetlen, intelligens.... sőt még a jó férj megnevezés is lehet egy kötelességtudó rendes ember jelzője, aki megálmodott egy családot, és végig is csinálja, és nem szeret úgy, de mást sem szeret úgy. Vagy lehet egy férfi aki nem szereti a szerelem szót, ezért az érzelmeit letagadja, viszont szerelmes.


Valamit írtál, hogy már volt régen egyszer szerelmes. Ez nem tudom hogy mi volt, jól értettem-e. Mert szerintem lehet hogy férfi is aki nem is tud szerelmes lenni, nem ismeri az érzést. A szexuális vonzalmat igen, de a szerelmet nem. akkor nem tehet róla hogy olyan amilyen. Persze ez sovány vígasz. Viszont ha már volt szerelmes, és tudja mi az, és veled csak azért van, mert beleillettél a feleségmodelljébe, és egy kellemes viharmentes nyugis életet akart, érzelmek nélkül, akkor hát az elég gáz. van akinek ez megfelel. nekem sajnos nem.


Tudod kérdezted itt az egyik előzőtől, hogy tudta otthagyni azt a férfit akibe teljesen bele volt esve azért mert az nem szerette úgy. Simán ott lehet hagyni. Velem is megtörtétn, kétszer is. Egyis se csalt meg, egyik se volt bunkó, mindkettővel nagyon jó volt együtt lenni, de rájöttem hogy valami hiányzik, és végül rá is kérdeztem. És kiderült hogy egyi sem volt szerelmes. Nos, akkor én eljöttem. Aztán meg volt hogy olyan, hogy nagyon rendes ember, szeret, el is vett volna, de én nem voltam szerelmes, és én nem akartam egy langyos kis életet csak azért hogy legyen velem valaki. Mert én nem bírom tettetni ami nincs. Ha barátságot érzek valaki iránt, akkor barátként kezelem, nem a szerelmemként. És őt sem akarom megfosztani attól, hogy valaki szeresse tényleg csak azért mert önző módon magamhoz láncolom. Bár a férifak ezt nem nagyon értik. Szerintem a férjed sem. ha tényleg nem szerelmes beléd és sose volt, akkor ő úgy lehet vele, hogy ő magához képest mindent megtesz, támogat téged, kedveskedik, ha úgy van gondoskodik rólad, van egy gyönyörű gyereketek... vagyis mindent megad amire egy nő vágyik... anyagilag és biztonság szempontjából valóban, csak azt felejti el, hogy a nők elsősorban érzelemre vágynak :) legalábbis a legtöbb. A többi mind mellékessé válik.


Nos ezek után mit gondolsz, mi a helyzet a férjeddel valójában?

2012. márc. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy sosem volt szerelmes és nem képes rá, vannak ilyen emberek, de az is lehet, hogy csak nem jól definiálja magának a dolgot és azt hiszi nem volt soha szerelmes, mert ő többnek gondolja ami. Azért csak szex miatt valóban nem szoktak házasodni. Pláne nem a férfiak. Valami csak van.


Amúgy ha nekem ilyet mondana a férjem, nem is hinném el. Hiszen a férjem, ez pedig nálam kizárná a fent említett lehetőséget. A férfiak amúgy is rosszak az érzelmek verbális kifejezése terén.


:-)


Sajnos okosabbat nem tudok mondani. Én tényleg nem tudom elképzelni, hogy csak a szex miatt vett feleségül és azért vállalt veled gyereket. Szerintem ilyen nincs. Főleg ha jól is bánik veled.

2012. márc. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Azért ez furcsa. A gyerekét (a közös gyereketeket) imádja, téged meg nem szeret? Nem szerelmes vagy egyáltalán semmit sem érez irántad? mert az utóbbi eset elég megdöbbentő lenne a tények ismeretében. Nem kizárt (!), csak megdöbbentő.
2012. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sajnos nem mindig volt lehetőségem elég intenzíven reagálni, pedig sok értékes gondolatot szántatok rám. Egy biztos, a sok megfogalmazódott kérdésre talán ő tudna válaszolni, én nem, hisz akkor nem lennék itt ezzel a problémával. Nagyjából ugyanezen kérdések kínoztak mindvégig a vele töltött időben, és épp annyira nem logikus, nem érthető számomra sem a kettőnk dolga, mint ahogy a kommentekből kiolvasva a hozzászólóknak sem...
2012. márc. 16. 18:47
 28/29 A kérdező kommentje:
24. válaszolónak is nagyon köszönöm, hogy ilyen hosszú időt, és értékes gondolatokat szánt rám! Időközben beugrott egy beszélgetésünk a témában, miszerint ami számára a szerelem, az egy mármár betegséghez hasonló, őrült epekedés, amit irántam NEM érzett, viszont mindig rám gondolt, és mindig velem akart lenni.
2012. márc. 16. 19:08
 29/29 anonim ***** válasza:

Ez esetben még az is lehet, hogy szerelmes volt/van beléd, csak épp rossz a definíciója a szerelemről.

Meglehet, hogy meg kellene beszélnetek, kinek mit is jelent, hátha a végén kiderül, hogy semmi probléma.

2012. márc. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!