Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan menthetném meg a...

Hogyan menthetném meg a házasságom?

Figyelt kérdés

A férjem az első kapcsolatom,fiatalon házasodtunk,korán születtek meg az iker lányaink. Házasságunk kezdetén megbeszéltük,hogy csak egy gyereket szeretnénk,és annak adjunk meg mindent,ami tőlünk telik. Ikrek lettek,és ennek ellenére hatalmas örömmel vártuk őket,a 9 hónap alatt rájöttünk,hogy mégis jó,hogy ketten lesznek. Megbeszéltük,hogy szó se lehet több gyerekről. Két éve viszont megismerkedett egy olyan férfivel,aki telebeszéli a férjem fejét azzal,hogy "márpedig nem férfi az,akinek nincs fia". Egy ideje már a férjem is előhozta,hogy szeretne egy fiút. (ez előtte soha nem volt téma,nem bánta,hogy nem lett fia). Én viszont örülök,hogy már nagyok a lányok, 10 évesen már a korukhoz képest önállóak,én is elkezdtem az egyetemet. Viszont egyre többet veszekszünk a gyerek téma miatt a férjemmel,amit már egyre nehezebben birok. Én már nem szeretnék több gyereket,bár nagyon fiatal vagyok még,szeretném végre élvezni az életet,karriert csinálni. Imádom a férjem,nem értem miért fordult így ki magából. Az biztos,hogy "muszájból" nem fogok szülni,hiszen az senkinek nem lenne jó,ha úgy vállalnék még egy gyermeket,hogy én nem várom az érkezését örömmel,így azt ne írjátok,hogy én "engedjek". De a sok hiábavaló vita is bánt,hiszen én is így nőttem fel,nem akarom hogy a lányaim is ezt lássák.

Szerintetek mi lenne a helyes döntés?

29/N


2012. márc. 14. 07:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Na! Ilyet ne mondj! Mióta is vagytok házasok? Legalább 10 éve. Ez nem válóok! Szeretitek egymást, első szerelem, ez a legcsodálatosabb, ami egy életben két emberrel történhet.

Nem kell elválnotok.

A baráttal pedig oké, hogy már volt egy vita, de én biztosan szembesíteném azzal miféle károkat okoz a házasságomban, hátha akkor bekussol.

2012. márc. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
nem ertem miert csinaltok ebbol ekkora problemat. Tok fiatal vagy meg,akar 10-15 ev mulva is szulhetsz. Rengeteg olyan helyzet van egy hazassagban,amikor kompromisszumot kell kotni. Most eld ki magad,epitsd kicsit a karriered,tanulj,es beszeld meg a ferjeddel,h par ev mulva targyaljatok ujra a dolgot. Siman meglehet,h addigra te is szeretned vagy mar o sem. Kicsit elhalasztjatok a dontest,megegyeztek intelligens emberek modjara es te is csinalhatod,amit akarsz most,meg o sincs egybol lehurrogva.
2012. márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, még egy nekifutásból beszélnetek kellene róla.

Közben esetleg azt is felvethetnéd, mi van, ha szülés (szoptatási idő letelte) után te visszamennél dolgozni + tanulni, és ő marad otthon a babával 3 éves koráig?

Akkor is olyan nagyon akarná a fiút?

2012. márc. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Utolsó: ez jó :)

Amúgy szinte biztos,hogy nem fiú lenne. Nagymamámék (anyai ágon) hatan voltak lányok testvérek,anyukámék hárman lányok,nekem van egy nővérem,neki két tündéri kislánya. Szóval nem jók a kilátások ez ügyben :)

2012. márc. 14. 10:56
 15/17 anonim ***** válasza:
Neked csak X kromoszómád van így nem a te ágad dönti el, minek nagyobb az esélye. Amúgy peteérés utánra kell időzíteni állítólag, mert az > kromoszómát hozdozó smermiumok, kisebbek, de gyorsabbak mint az # ami viszont tovább bírja.
2012. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Viccnek szántam azt a kommentet,tanultam én is biológiát,tudom hogy működik ez.

De azért köszi a tippet,de változatlanul nem szeretnék több babát. De majd elmondom a nővéremnek,hátha neki bejön :)

2012. márc. 14. 11:15
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez is jó!

Ha a tesódék a próba-babák, és náluk bejön, akkor már ti is nyugodtan próbálkozhattok a "tudományos" módszerrel.

2012. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!