Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mit tegyek,...

Szerintetek mit tegyek, öngyilkos legyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ki nem állhatom magam, mindent elrontok, nem bírom elfogadni magamat, amilyen vagyok, már gondolkoztam az öngyilkosságon is. Amikor apukámnál voltam(sajnos elváltak a szüleim)apukám barátnője azt mondta, hogy apukám azért idegeskedik annyit(apukám már kórházba is került az epilepsziás rohama miatt)meg azért IS van neki az epilepsziás rohama, mert nem tudja feldolgozni, hogy anyukám elvitt magával, még amikor kicsi voltam és azt mondta apukámnak, hogy el ne merjen tőle venni. És én hibásnak érzem magam, mert apukám annyit idegeskedik miattam. Már sokszor gondolkodtam azon, hogy hogyan öljem meg magam. Szerintetek mit tegyek, pszichológushoz kéne járnom? Mert már néhányan mondták már.
2012. márc. 14. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Az öngyilkosság soha nem megoldás.

Az epilepszia nem így működik. Ha apukádhoz akarsz kerülni, mond el neki. Szerinted hogyan éreznék magukat a szüleid, ha megölnéd magad?

2012. márc. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sajna nem kerülhetek apukámhoz, mert a bírósághoz anyukámhoz ítélt. Engem nem érdekel, hogy a szüleim mit fognak gondolni, ha megölöm magam!
2012. márc. 14. 14:41
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Lehet újra kérelmezni! Mennyi idős vagy? Kivel szeretnél élni. 12 éves kor után a gyerek szava perdöntő lehet. Beszéltél erről apukáddal? Szeretné?
2012. márc. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
ültesd le anyukádat és beszélgess el vele.mond el neki az érzéseidet.ezzel semmit nem veszitesz,de legalább megpróbálod.az öngyilkosság meg apukádnak fájna a legjobban!!
2012. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha öngyilkos lennél, lehet, hogy apukád szó szerint belehalna a bánatba.

Sajnos láttam ilyen a környezetemben, egy kamasz öngyilkos lett, a szülők nem tudták feldolgozni és fél éven belül mindketten követték :(

2012. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Most májusban leszel 13,ugye?

Akkor már a bíróság elfogadja a te kérésedet, hogy hova szeretnél kerülni.

2012. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Te nem szeretnél egyszer családot? férjet, gyereket egy jó állást?Hidd el most csak mély ponton vagy, annyi szép vár még rád, annyi jó dolog. Mondd el a szüleidnek, hogy nagyon mélyponton vagy és vigyenek el pszichológushoz mert káros gondolataid vannak.

Értékeld amid van, egészséges fiatal ember vagy előtted az élet, más örömmel cserélne veled.

2012. márc. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mus musculus ***** válasza:
Epilepsziás roham tudod, mitől jön elő? Fényvillódzástól. Legalábbis az esetek többségében, nyilván létezik idegi alapú is. Engem is sokáig traktáltak vádakkal a nagyszüleim, melyeknek lényege az volt, hogy én tettem mentális beteggé apámat, csak én nem dőltem be ennek a kamu bűnbánatkeltő dumának. Mondjuk az én esetemről tudni kell, hogy a fater cseszte el a viszonyunkat a folytonos fenyegetőzéseivel. Mellesleg valóban létezik a második gyerekelhelyezési per fogalma és nem is kell idősnek lenni az ítélet befolyásolásához, én pl. még nem voltam 12, mikor kihallgattak, mégis rám alapozták az ítéletet. Nyugi van, átkerülhetsz, de addig is figyelmedbe ajánlom sokadikként a pszichológust, nem hinném, hogy az öngyilkosság az egyetlen létező kiút.
2012. márc. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul érzed magad, mert apukád idegeskedik miattad, de nem érdekel hogy hogy érezné magát, ha megölnéd magad?

A két állítás ellent mond, úgyhogy döntsd el melyik igaz.

2012. márc. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok, apukámhoz szeretnék menni, de sajnos le van százalékolva és csak 27. 000 forintot kap, és nem akarnék a terhére lenni, meg ráadásul ki akarom járni a 8. osztályt, nem akarom otthagyni a sulit, amibe most járok. Nem azt mondom, hogy nem érdekelne apukám, meg anyukám érzései, csak az van, hogy el szeretnék tűnni ebből a világból, mert úgy érzem, hogy nincs semmi kerresnivalóm a világban.
2012. márc. 14. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!