Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan adnád a tudtára, hogy...

Hogyan adnád a tudtára, hogy nem vagy a személyi titkára, hogy mindenben kiszolgáld? Többi lent.

Figyelt kérdés

Külfödön élek és most hogy szakítottunk a párommal elég nehéz megbírkóznom dolgokkal, munkát kell szerezzek, másik albérletet hirtelen stb.

Van egy lány, aki inkább csak ismerős, nem tekintek rá barátként, nem bízom benne 100%ig. Ő most csinálja a diplomáját, elég stresszes neki is. Néha szoktunk beszélgetni, bár így utólag rájöttem, hogy mindig volt valamilyen szándék, haszonlesés a részéről.. Ilyenek, átjöhet-e mosni hozzánk, és ha lehet menjek el érte, mert sok a cucca, utána meg természetesen a vizes cuccal hazamenni még nehezebb vigyem is haza.. Közben beszélgettünk, épp nagyon padlón voltam, így jól esett, hogy addigse voltam egyedül.

Kölcsönadom-e a kocsimat, mert ezt meg azt kell vásárolnia és busszal drágább és messze van. Többször volt , hogy odaadtam, de a benzint ki is fizette.

Sosem volt úgy, hogy ők minket hívtak (amíg együtt voltam a párommal, az ő párja jó barátja az exemnek) csak és kizárólag valahová, mindig volt valami más apropó ami miatt minket is hívtak. Ellenben mi több alkalommal is készültünk úgy szombat estére, hogy azt nálunk töltjük el, nem kevésbe teltek ezek az esték se, de amikor ők mondták, hogy akkor legközelebb náluk, sosem lett belőle semmi.

Ma szintén megtalált, hogy vigyek már neki egy zsák gipszet a műhelyébe, mert az iskolából ma nem visznek neki oda gipszet. Mondtam jó, majd később most dolgom van. Erre írom, hogy akkor most ráérek és közli, hogy akkor 1 óra múlva találkozzunk a műhelybe, írom, hogy nem fogom egyedül bepakolni a kocsiba, neki van rá szüksége, akkor visszavett, hogy jaaj igen, oké, bocsi, akkor 1 óra múlva a suliban. Bepipultam, elindultam egyedül, megoldottam neki, de a gipsz mellé az összes nálam maradt cuccát letettem a műhelyébe és írtam neki 1 sms-t, hogy kész, nem akartam várni, mehetsz a műhyledbe.

Most meg írja az sms-t, hogy jaaajj, bocsi, ez egy kicsit egoista volt a részemről, bocsánatot kérek. Valami bajom van-e vagy van -e valamire szükségem!!!

Visítok az idegtől, van nagyobb gondom is, de ezen annyira felhúztam magam, hogy nagyon!

Ne voltam jó sosem abban, hogy nemet mondjak, de most nem akarok mást mondani, hogyan tudnám az értésére adni ÚGY, HOGY MEGÉRTSE? DE NE LEGYEK ÁLLATI NAGY BUNKÓ?? Ez a kérdés, hogy hogyan? Nem kenyerem a szitkozódás de most legszívesebben az jönne ki!

Ti hogyan adnátok az értésére, hogy elfelejthet?



2012. márc. 15. 16:17
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek, megerősítenek.

Elkezdtem már írni neki egy levelet, de aztán kitöröltem, mert még mindig a düh beszélt belőlem.

De bennem is egyrtelmű a válasz, hogy nincs rá szükségem, nem is értem eddig miért hagytam magam. Bár ahogy visszaidézem legtöbbször az motoszkált bennem, hogy mivel a párom amúgy sem túl szociális, ezen pár fiú tagjával meg azért jól kijön, nem akartam indok lenni arra, ogy miattam nem találkozunk velük.

Jobb lesz nélkülük, semmire nem számíthattam ennél a bizonyos barátnőnél, bár nem is a számítás volt bennem. Vele ellentétben.

Leírom neki azt hiszem, de most eszek valamit mert ma se ettem még semmit az idegen kívül.

Köszi nektek, amúgy szívesen hallgatok további tanácsokat, eléggé fel kell magam vértezni, hogy helytálljak úgy mindenben. Szívesen beszélgetnék, nagyon nincs kivel..

2012. márc. 15. 17:25
 12/20 anonim ***** válasza:
17.18: Okos mondatok, csakhogy nem érnek semmit, ha a kötés már benne van: azaz pl. az anyja vagy a nővére ilyen érzelmi zsarnok. Azokat előbb ki kell gyepálni magunkból (mármint a rossz kötéseket), aztán már meg az, amit te is írsz.
2012. márc. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Amúgy 1 testvérem van, 1 bátyám, anyukámról nem mondanám, hogy érzelmi zsarnok, bár nem is nagyon tudom ez mit jelent? milyen ha egy anya érzelmi zsarnok?
2012. márc. 15. 17:27
 14/20 anonim ***** válasza:

17.25. A kérdező nem a családi kötelékeit említi.

Ki szeretne kerülni ebből a helyzetből, és a leírás alapján került fókuszba az érzelmi zsarnok kifejezés. Mert a lány az.

És miután a kérdező bűntudatot érez, ha nem tesz a kedvére, ezért manipulálható. Amit az "érzelmi zsarnok" a radarjaival kiválóan megérez, kihasznál. Ha nem fogja megkapni amit akar, mert a kérdező nemet mond, "sarkára áll" akkor jön a hiszti, értetlenkedés,stb. és megpróbálja újra manipulálni. Lelkiismeret-furdalás ébresztése.... Ha nem sikerül, akkor más balekot keres magának. És találni is fog. És a kérdező végre "nyugodtan hátradőlhet". Ez a célja.

2012. márc. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Érzelmi zsarnok aki kiismert már téged s tudja mivel tud manipulálni, hatni rád főként kedveskedő "mártír", "áldozat" álcájába bújva. Előadják magukat nélküled tehetetlennek akin csak te tudsz segíteni mert most beteg, most sok a dolga, most piros a hó. Pedig nagyon is tudnának magukon segíteni de könnyebb szavakkal manipulálni valakir.

Ilyen személyek mindig a fő érzelmeid közelében lesznek, akik tudják milyen szoros vele a kapcsolatod s ezt a (szerintem főként bened) erős pozitív kötödő érzést használják fel, hogy ők jól jöjenek ki helyzetekből.

Mivel akit a szívedbe zársz annak több mindent elnézel, nem látod át tisztán a "kis aljasságait" mint egy idegennek akinél azonnal sejteni kezdenéd a dolgot, egy unszimpatikus ember rossz dolgait meg egyből a számlájára írnád.

2012. márc. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az érzelmi zsarnok önmagát érzékeny embernek tartja. Emberi kapcsolatai nagyon labilisak. A kapcsolat elején kedvesnek, barátságosnak, megértőnek látszik. Talán így is van ideig-óráig, miután elmélyült a kapcsolata, az érzelmi zsaroló fokozatosan zsarnokká válik. Elvárja, hogy partnerének ő és csak ő legyen a legfontosabb, és nem tud más fontos tényezőt elképzelni a partner életében önmagán kívül. De az érzelmi zsaroló elvárja, hogy ha bármilyen kellemetlenség éri, a párja, gyereke mindig legyen mellette.

Az áldozatok viszont egy igazságos viszonyban hisznek, amely szerint, aki ad, az segít. És ezzel meg is könnyítik a zsaroló játszmáját. De zsaroló és zsaroló között is van különbség. Aki azt látja, hogy nincsenek határok, az érzelmi zsarolással tönkre is teheti a másik fél életét.

Ezért kell a kérdezőnek a határt meghúzni, ha már korábban nem sikerült.

2012. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, hogy megértette. Legalábbis erre következtetek, mert nem keres, az volt az utolsó sms-em, hogy kész, nem akartam várni, mehetsz a műhelybe, aholis ott hagytam a cuccait ami nálam volt. Befejezetlenül. Mert még előzőleg megkért valamire, hogy csináljam meg neki, mégiscsak joban értek hozzá. Nem volt rá időm és kedvem se, elég gondom van, így befejezetlenül visszavittem neki és otthagytam az asztalán.

Azóta sem hív, hogy miért vittem vissza vagy ilyesmi. Lehet, hogy felfogta. Lehet, hogy még ő van megsértődve és azt várja, hogy majd én keresem legközelebb.. nemtudom. még nem küldtem el a levelet és nem is tudom, hogy van -e értelme..

2012. márc. 15. 17:59
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem kapcsold ki a telefonod és intézd a dolgaid végre nyugodtan.

Üdv, kitartás, következetesség!

2012. márc. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Telefont várok épp, választ egy jelentkezésemre.. Nem kapcsolhatom ki.. amúgy nem gondolom, hogy hívni fog, max sms-t küld, de azon is jól fel tudom magam idegelni. mindegy, nem akarok radikális lenni, talán az lenne a legjobb ha hagynám lecsengeni az egészet magától..

Holnap van a szülinapja amúgy... és 4 évvel fiatalabb nálam. Talán ezért voltam gondoskodóbb vele. De ezt már múlt időben írom..

2012. márc. 15. 18:09
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem számíts rá,hogy lehet,hogy nem fogja beérni ennyivel.Az ilyen aljas embereket nagyon nehéz lekoptatni addig,amég egy kis segítőkészséget is látnak benned.Lehet nem most jelentkezik,hanem pár nap múlva.Én azt mondom,hogy ne félj durva lenni.Akármit is mond.Nekem pl nem egy ilyen idióta "barátnőm" volt,aki öngyilkossággal is fenyegetőzött.És nagyon megbántam,hogy nem álltam akkor a sarkamra és nem küldtem el a búsba.Tükröt kell elé tartani,nyugodtan mondd meg neki az igazságot,ha úgy érzed,hogy kell.Ne hagyd,hogy kicsináljon egy ilyen kis tetű,aki kihasználja,hogy egyedül vagy és vágysz egy támaszra.Velem is pont ez történt,tudom,milyen.Kitartás:)
2012. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!