Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Optimista gondolkodók! El...

Optimista gondolkodók! El kell kerülni a negatívan gondolkodó embereket, ezt olvastam a pozitív gondolkodás egyik megoldásának. De mit tegyek, ha ez a számomra negatívan ható ember az anyukám? Hogy védjem ki?

Figyelt kérdés
Folyton panaszkodik és mindennel baja van, elég gonosz megjegyzései vannak.Valóságos energia vámpír.Ahogy hazaérek már érzem is,hogy sokkal pesszimistább vagyok miatt.Folyton csak a bajt látja és semminek nem tud örülni.Pedig hétközben olyan jó kedvem van,egy távoli városban vagyok egyetemista,de ahogy hazaérek nyakamba szakad a világfájdalma.A helyzeten csak ront,hogy a hugom és apukám sem beszélget vele pesszimizmusa miatt,kerülik a nagy beszélgetéseket,emiatt aztán ki van éhezve rám mikor hazajövök.Mondtam már neki,hogy máshogy kellene hozzáállni a dolgokhoz,erre megkaptam,hogy már én sem foglalkozom az ő bajaival és nincs kivel beszélnie.Mit tegyek?Már rossz hazajöni
2009. jún. 11. 17:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Anyukám egészséges,van munkahelye,csak szeret bolhából elefántos csinálni és mindent 10x elmondani persze mind negatív dolog.Valahol van egy olyan meglátásom,hogy ő élvezi,azt ha panaszkodhat.Erre jön rá,hogy a húgom most kamaszodik és nem bírja a felnőtteket,tehát anyu mindig kiélezi a dolgot arra,hogy utálja a húgom,aki tényleg elég csökönyös és nagynak éri magát,de ezzel nincs is baj,hisz 16 éves.Apum meg csendes ember,nem igazán beszélgetős,nah anyunak ezzel is csak a baja van.Maradok én:)meg a türelmem

2009. jún. 11. 19:00
 12/17 anonim ***** válasza:
82%
Mondom, TERELD EL A FIGYELMÉT, de ne csak elméleti dolgokkal, gyakorlatban, és változni fog. Nekem sikerült anyukámmal, pedig neki aztán alaposan kijár a stresszből mind a munkája terén (tanítónő) mind más téren. Gyakorlatban tereld el a figyelmét, az elméletek szépek és jók, de azon nem segítenek, akinek kézzel fogható segítség kell.
2009. jún. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
88%
Igen, van aki élvezi, ha panaszkodhat. Ennek valami olyan gyökere van, hogy "lám az élet milyen nehéz, de én hősiesen tűröm, tehát jó vagyok valamiben, sőt hős." Vannak "dícséretfüggők". PL. Az iskolában sose dícsérték. Vagy épp az, hogy dícsérték sokat, megszoikta, és most hiányzik nekei. Meg persze az is lehet, amit írtatok, hogy energiaszegény, energiavámpír. Ha van türelmed, időd, és képességed, akkor vannak könyvek, amiből ezek jól megérthetők: Louisa Hay, nem emlékszem pontosan a címre, talán "kezedben az életed", vagy ilyesmi, aztán pl. "A Most Hatalma" Eckhart Tolle nevű lelki tanító és írótól (You Tube is) - ezeket tudnám ajánlani. Jó gyereke vagy, hogy így törődsz a lelki világával. Engem is a lányom hozott ki a gödörből. Sosem késő!!!
2009. jún. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%

Hú, nem irigyellek! A munkám miatt időnként mindenféle emberekkel összetalálkozok. Időnként ilyen energiavámpírokkal is, mint anyukád. Tönkrevágja a napomat egy-egy ilyen találkozás. Pedig én egy optimista ember vagyok, de látom, hogy besértődnek, ha nem állok melléjük pesszimistáskodni.

Nem tudsz mit tenni, minél kevesebbet menj, ha túl sok neked. Esetleg meglephetnéd egy könyvvel, ami a pozitív gondolkodás előnyeit taglalja.

2009. jún. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én anyám is pesszimista, világéletében mindenben csak a rosszat látta. Ennek ellenére én meg tesóm nem vagyunk ilyenek, de mikor elkezdi sorolni valamivel kapcsolatban az érveit, és csak rossz dolgokat hoz fel egyszerűen leszóljuk hogy fejezze be ha jót nem tud mondani, a rossz nem érdekel, mert mi nem úgy gondoljuk, stb. Volt hogy szó szerint leüvöltöttem mert csak a saját f..ságait hajtogatta és nem akarta tudomásul venni hogy annak a valaminek jó oldala is van, csak amit ő elképzelt. Azután meg végre abbahagyta. Nála csak az használ ha erélyesen rászólunk, mert belelovalja magát a hülyeségekbe. Vagy egyszerűen otthagyni és elmenni másfelé amíg befejezi a mondókáját.
2009. jún. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szerintem az a baj,hogy a mamád felé mindenki negatív,és Ő ezt adja vissza .Először megkellene változtatni a véleményeteket róla,és szeretetet kellene felé küldeni gondolatban,tiszta szívből,ha nehezen megy gondolj olyan epizódra amikor nagyon jó volt vele lenned és ezt az érzést küld szeretettel feléd.A többiek is tegyék ugyan ezt.Meglátod,hogy sikerülni fog a változás.Kitartást.
2011. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akik arra büszkék, hogy milyen nehéz az életük, de ők hősiesen állják. És nekik muszáj elmondani, hogy milyen szörnyű minden, mert csak így jut érvényre a hősiesség. Ez nem vicc, nem is kigúnyolás, sok ilyet ismerek. Tehát életcéljuk a probléma leküzdése. Ehhez viszont kell a probléma, minél több, annál jobb.

Nézzük mi a megoldás. Csak egy van: másik életcél. Ezen godnolkozzál, hogy milyen más életcélt lehetne kitűzni elé, ami örömet okozna, amiben kiteljesedhetne valmilyen tehetsége, amiről beszélgethetne másokkal. Ha van erőd és türelmed ezen godnolkodni, akkor tedd meg. Pl: valaki idős korában rajziskolába iratkozott be, és most képeket fest. Másvalaki a helyi asszonykórusba jár. Az internet is ad sok lehetőséget, pl: valamelyik nagymama, nagyapa életét felderítik, képeket gyűjtenek hozzá, megírják a történetet, elküldik rokonoknak, stb. Vagy zenei műveltség, zenehallgatás, vagy akár tanulás. Furulya, gitár, bármi. Szakácskönyv írása. Beszélj erről a családtagokkal. Sok türelmet kívánok, és mosolyt a végére.

2011. jan. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!