Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért marok el magam mellől...

Miért marok el magam mellől mindenkit? Olyan vagyok mint a nagynéném?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, nincsenek barátaim. Van egy lány akivel 7 éves korunk óta ismerjük egymást. Kiskorunkban sokat voltunk együtt, de mindig megszakadt a barátságunk. 3 éve újra felvette velem a kapcsolatot, pár hétig rendszeresen találkoztunk, de mikor elkezdte hogy menjek el vele meg a nővérével moziba, nemet mondtam. Mikor elhívott a vidámparkba, szintén nemet mondtam, mikor elhívott strandra, akkor is. Nem is értem miért...Aztán néhány hónapja elhívott vásárolgatni. Akkor orvoshoz kellett mennem azért nem tudtam. Most pedig bepasizott + lett a sulijában egy legjobb barátnője, és össze vannak nőve. Gondolom már nem tudna rám időt szakítani, pedig szeretnék vele találkozni és megbántam hogy hülye voltam...
2012. márc. 16. 19:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A nagynéném detto ugyanez, senkije sincs. Kezdek én is ilyen lenni, pedig nem akarok.


És most meg már úgy szeretnék azzal a lánnyal találkozni, de lángoló szerelemben, meg az új legjobb barátnője mellett, nem hiszem hogy lenne rám ideje. 3 hónapja vannak együtt, ilyenkor még minden időt vele töltene...

2012. márc. 16. 19:24
 2/11 anonim ***** válasza:

A lényeg hogy tanuljál a hibádból. Egyébként tényleg elcseszted de talán nem örökre.

Viszont most neked kell teperned és hívogatni ha akarsz barátkozni!!

Nálam is alap, hogyha valakivel barátkoznék akkor párszor elhívom de ha mindig nemet mond akkor nem erőltetem tovább. Hisz érteni kell a szóból! :)


A barátsághoz két ember kell. Ő tett ezért, te nem. Most neked kell 4-5-10 stb alkalommal elhívni őt/őket! ha szerencséd van, nem sértődős fajta és simán összebarátkoztok.

2012. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál!


Most jut eszembe hogy december elején egyszer összefutottunk, és kérdezte hogy mikor érek rá. Mondtam hogy bármikor, én mindig ráérek. (Munkanélküli vagyok néhány hónapja) És akkor mondta hogy jól van majd felhív és összefuthatunk. De nem hívott. És akkor meg úgy voltam vele hogy haragszik valamiért...


De nem gáz ha felhívom? Most hogy lett neki barátja, meg valószínűleg ha programolni akar akkor a barátnőjével van, vagy a barátjával. Nem leszek neki teher? Gondoltam hogy esetleg elhívom magammal vásárolgatni pl. mondjuk felőlem hozhatja a barátnőjét is így jobban belegondolva.

2012. márc. 16. 19:48
 4/11 anonim ***** válasza:
Hívd fel, ne félj! Lehet, hogy elutasít, de nem baj. Gondold el, neki is rossz lehetett, mikor te mondtad hogy nem. Meg aztán másokkal is próbálj barátkozni. Ha munkanélküli vagy, akkor talán van időd valami tanulásra, sportra, olyasmire, ahol találkozni is lehet emberekkel.
2012. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, könnyen lehet, hogy az említett nagynénit utánozod. Az ilyesmi, ha kicsi gyerek kortól látod, hallod, úgy belevésődik az agyadba, hogy szinte kitörölhetetlen. Legyél ennek tudatában, és erőszakkal töröld ki. Menj bárhová, ahol pozitív emberek között lehetsz. És olvass vidám és értelmes könyveket.
2012. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem írj neki sms-t vagy emailt(de csak ha tuti nézi és olvassa) hogy van-e kedve jövő héten találkozni. Így választhat 7 nap közül. Ha lepattint, én a helyedben akkor is próbálkoznék még időnként de van egy olyan érzésem hogy nem fog. Azt kötve hiszem hogy ő kezdeményezni fog mint ahogy mondta hisz eddig mindig nem-et mondtál és nem tudja hogy már szívesen találkoznál vele.


Sok sikert ;)

2012. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nem leszek neki teher?"


Lehet, hogy itt van nálad a kutya elásva? Hogy azért izolálódsz, mert attól félsz, nem akarnak, nem szeretnek, teher vagy...?

Ez komolya dolog, foglalkozni kell a témával. Tudom, hogy nem úgy van, hogy csak úgy túllépünk. Bizony sok munka lesz vele...

2012. márc. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De kedves utolsó. Sokszor az jut eszembe hogy Áh úgysem lesz kedve velem találkozni, én nem vagyok elég fontos, érdekes stb. Nálam sokkal jobb társaságot tud találni (pl ugye a legjobb barátnője is biztos jobb fej mint én, vagy a pasija, amit azért meg is értek). Meg sokszor van hogy az egyik rokonomhoz is átmennék látogatóba, de aztán meg az jut eszembe hogy nem vagyok-e neki teher. Mert vannak gyereki, férje, munkája és lehet nincs rám energiája. Meg úgy alapból ha felhívok valakit telefonon megkérdezem tőle rögtön hogy "Ráérsz most? Nem zavarlak?" mert így belül az jár a fejemben, hogy én csak másodrendű vagyok ahhoz képest amit csinál pl.


Jó, őszintén szólva nekem a szüleim nem élnek, és a nagyszüleimen kívül mindenkinél úgy érzem teher vagyok. Mert rajtuk kívül nem tartozom senkihez. Minden más rokonomnak vannak gyereki, családjuk, és nekik természetesen ők a legfontosabbak. Én senkijük sem vagyok nekik. De alapvetően már ált.suliban is mindig én voltam akit elfelejtettek értesíteni hogy nem kell pl suliba menni, vagy én maradtam utoljára mindig a játékokban csapatválasztásnál, vagy akit nem választottak párnak, szóval én mindig olyan maradék voltam aki már sehova sem kell...

2012. márc. 21. 23:13
 9/11 anonim ***** válasza:

OK, dolgoznod kell a témán, látom... Nem tudom, merre laksz, de szeretettel ajánlom neked az önismereti pszichodrámát. Sokat tehet ott az ember magáért ilyen és ehhez hasonló témákban. Mert ezek nagyon mélyen ülnek, és mindent meghatároznak, így nagyon-nagyon megnehezítik az életet...

Nyilván a szüleid halála erősen meghatározza ezt a belső meggyőződésedet. És a női minta a családban (nagynénéd) is meghatározó.


Kívánom, hogy tudj tenni magadért, sok év munka van előtted e téren, tudom, de őszintén kívánom, hogy elindulj, és tényleg megtaláld a létjogosultságodat ebben a világban...

2012. márc. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hívd el őket egy "randira".Hidd el,meg fog lepődni és ha elsőre nemet is mond(revans).Másodjára igent fog:)
2012. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!