Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós! Mit tennétek? 35 éves...

Anyós! Mit tennétek? 35 éves vagyok a férjem szintén.4 éve ismerjük egymást, van egy 2 éves gyerekünk. Nagyobbacska faluban lakunk, mindenki ismer mindenkit, én nem idevalósi vagyok, városból jövök, ott is nőttem fel.

Figyelt kérdés
Sok dolog a mai napig furcsa számomra ami a "falusiaknak" nem. A falusi szót nem pejoratív értelemben használom, de tényleg vannak olyan tulajdonságok amik a városi embert nem érintik a falusit pedig igen. Mindegy is. Az anyósommal olyan amilyen a kapcsolatom, tűrhető se nem rossz se nem jó. Viszont őket mindenki, de tényleg mindenki utálja a faluban, mert az anyósom egy undorító természetű ember. Kis mitugrálsz, akarnok, parancsnok, sok pénze van, így bármit megtehet (a faluban) ő megvette az orvost, a hentest, a zölsdégest, neki soha nem kell sorban állnia, mert ő előre megy, ha valaki szól akkor azt 2 másodperc alatt leüvölti, vagy elmagyarázza neki, hogy Ő márpedig előre fog menni, mert Ő megteheti. Nagyjából látható milyen jellem. Na és most jön a fő problémám, mivel pket utálják a páromat sem szeretik, nem is beszél vele senki normálisan az anyja miatt, és én folyamatosan akárhova megyek azt hallgatom, hogy micsoda undorító az én anyósom, pletykás, zsarnok stb, én pedig nem tudom, mondjuk nem is akarom megvédeni, inkább már dühít, hogy sehova nem tudok úgy elmenni, hogy ne valaki ne ócsárolja nekem őket, vagy őt. UNOM. Mit tegyek? Szóljak az illetőnek, hogy maradjon csendben, hagyjon engem békén, hisz semmi közöm az anyósom dolgaihoz, vagy elmondjam az anyósomnak, hogy valamit rosszul csinál, mert mndenki utálja. Mondjuk szerintem tudja...Szóval nem tudom mit tegyek, már a költözésen gondolkodom.
2012. febr. 17. 10:00
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

És ami a legjobban zavar, hogy egykalap alá veszik a páromat az anyjával. Tehát ő is pletykás, mert ANNAK a fia. Sokan nagyon rondán beszélnek vele, mintha a s*ggükből ránották volna elő, csak azért, mert utálják az anyját, ha a párom szól, hogy normálisabb hangnemben kellene beszélniük, akkor kiröhögik, és annyit mondanak neki, hogy szólj anyádnak, majd ő megvéd.

Nem nevelte nagyon önállóságra a gyerekeit, ha a lányának a párkapcsolatában van valami hézag, akkor azt nem hagyja, hogy a lánya intézze el, ahnem felkerekedik és elmegy hozzájuk, és leteremti a lánya párját.

2012. febr. 17. 10:05
 2/21 anonim válasza:
84%

Szia!


Hát hasonló gonddal küzdöttem már én is. Bár nekem ne volt gyermekem, és el is tudtam jönni.

Szerintem első körben szólj az anyósodnak. De csak kedvesen és finoman. Ha nem érti akkor mehet a durvább verzió. Ha veled is olyan goromba mint másokkal akkor viselkedj vele te is úgy. A többieket először kérd meg hogy hagyják abba, mert egyrészt nem érdekel, másrészt nem a te dolgod, harmadrészt meg baromira nem érdekel.

Ha ez nem jönne be, akkor védd meg. Mégis csak a rokonod és a többiekre nem számíthatsz ha valami történne. Mindig csak a család az aki segíthet. Hát segíts te is neki. tudd meg miért ilyen, kicsit kutakodj mi történhetett vele amitől ilyen lett, beszélgess vele, segíts neki túl lépni a saját árnyékán. Szervezz programokat vele amiken először csak ketten vagytok, aztán szépen fokozatosan vidd emberek közé. amikor valami olyat csinál ami nem megfelelő viselkedésre utal. Akkor szólj rá. De ha tiszteletlenek vele akkor védd meg.

Ha minden köteél szakad és semmi se jön be, akkor szólj a férjednek, hogy ez így nem mehet tovább és eleged van. Kérd meg, hogy beszéljen vele. Ha a fiára se hallgat akkor hozd fel a költözést. Utálat közt élni nem lehet, ezt sajnos tudom. Tapasztalatból adok tanácsot. De mindenek előtt te próbálj neki segíteni. Ne a férjednek szólj. egy anya és fia között nagyon mély és "érdekes" kapcsolat van. Ne ugraszd őket egymásnak. Lehet, hogyha nem mész sikerrel egyik dologgal sem, és a férjed bele megy a költözésbe, akkor az anyósod is rájön hogy elveszítette az utolsó 3 embert aki még képes volt elviselni. A fiát, a menyét, és a kis unokáját. Egy nagymama sok mindenre képes az unokájáért. Talán még erre is.

Próbáld ki amiket tanácsoltam!

Mindenesetre sok sikert! :)

kitartás... Lesz ez még így se! :)

2012. febr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Anyósod olyan, amilyen, már nem fog változni. Mivel a családhoz tartozol, Neked és a férjednek mondják el a véleményüket, mert anyósodról lepörög.


A helyedben én röviden annyit mondanék az embereknek, hogy eltévesztették a címzettet. Nem a Te dolgod megvédeni, vagy elítélni anyósodat és nem vagy köteles ezeket a véleményeket sem végig hallgatni.

Rövidre zárnám a témát egyetlen mondattal: "nem az én dolgom", és udvariasan otthagynám a véleményt nyilvánítókat.

2012. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Ha megtehetitek, költözzetek el a faluból. A helyzet nem fog változni, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem. Most már Te is ahhoz a családhoz tartozol a falu szemében, pár év múlva téged, a gyereked ugyanolyannak fognak tekinteni, bármit teszel. Éltünk pár évet mi is falun, de egy idő után egyszerűen nem tudtam elviselni az ottani gondolkodásmódot és viselkedést. Városban nőttem fel, ott csak azzal tartottam kapcsolatot, akivel akartam, míg falun simán besétálnak a házadba, beleszólnak mit hogyan csinálj stb. Nem nézem le őket, de nem bírtam ott maradni. Hát még ha a család megítélése is nagyon negatív....
2012. febr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

Kérdezd meg az illetõt, hogy mégis mi a problémája konkrétan az anyósoddal, amikor mondja neked!

Az is lehet, hogy a falu irigy rájuk, hogy talpraesett, mert ilyen is létezik. Utána beszélgess el az anyósoddal is, elsõsorban neked is fontos, hogy az anyósoddal jól meg legyetek, mivel szereted ezekszerint a fiát.

2012. febr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

"első körben szólj az anyósodnak"


És mit gondolsz az ilyen emberre az hat?

2012. febr. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
Nem lehet előre tudni.. Egy próbát megér. Jobb mint csak elviselni, és nem szólni semmi, elhessegetni a füle mellett. Így nem lehet élni. Valamit tennie kell. Amúgy ha olvastad tovább akkor láthatod hogy nem ez volt az egyetlen javaslatom. De kezdetnek nem rossz. amúgy a nő háta mögött nem kéne semmit se tennie, mégis csak róla van szó...
2012. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 lizzi77 ***** válasza:
Szerintem ebben a korban már nagyon kevés esély van rá, hogy megváltozzon.Ha eddig nem volt annyi önkritikája, hogy észre vegye magát, akkor ezután sem lesz. DE ha szimplán csak ostoba, mint a föld, akkor végképp hiába magyarázod neki el, hogy mindenki utálja.Lehet, hogy még tetszene is neki, hogy "félnek" tőle.Ha a páromnak ilyen anyja lenne, és már eleve csak azzal a feltétellel költöztem volna össze vele, hogy "jó, de legalább 50 km-rel arrébb fogunk lakni."Ha megpróbálsz beszélni vele, akkor vagy a te fejedet is leüvölti, vagy szemtől szemben normálisabb lesz, de a hátad mögött kibeszél, hogy milyen jogon mered kritizálni. Melyik a jobb szerinted?Költözzetek el, akkor senki nem fog inzultálni az anyós miatt, meg őt is ritkábban kell elviselni.
2012. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves az otpimista válasz, hogy szervezzek vele programokat, és vigyem emberek közé, és ha helytelenül viselkedik szóljak rá:-)

Kedves tényeleg...de tudod ő 55 éves felnőtt ember, nem tisztem, hgy én szóljak rá, vagy én mondjam meg, hogy szerintem mi a helyes viselkedés, vagy, hogy hogyan kell az emberekhez viszonyulni. Ez az út teljesen reménytelen, egyrészt, mert amit ő csinál az mindig jó, ahogy ő reagál az mindig helyénvaló. Csak egy példát mondok, elmentem varratni a gyereknek egy ágyneműhuzatot, ott elmondtam kinek minek lesz, legyen cipzáras mert én azt szeretem. Nem az lett. Véletlenül gombos lett, megvontam a vállam, azt gondoltam kibírom, hgy a 15 ágyneműből 1 gombos. Elhoztam kifizettem. Mondja az anyósom, hogy miért nem rendeztem balhét, kérdem én:-Minek? Nekem így is jó. Ő_ Mert nem ezt mondtad nekik, nem azt csinálták amit mondtál, te ezért fizetsz stb stb. Én:- Csinálhattam volna, de mivel nekem igy is megfelel, tök fölösleges hülye helyzetbe hozni a varrónőt. Na én ezzel le is tudtam, ő viszont nem, bement és kirúgatta a varrónőt! Normális??? Úgy kellett 2 hétig bejárnom a főnökéhez, hogy vegye vissza, és még basszus én kértem elnézést az anyósom miatt.

2012. febr. 17. 12:27
 10/21 A kérdező kommentje:
Szájára veszi a szomszéd asszonyt aki velem egyidős, városi csibe:-) Mert nem akkor pucol ablakot amikor ő:-D Mert ő maga a tökély, tehát amikor ő ablakot pucol, akkor nagyjából a falunak, de minimum az univerzumnak ablakto kellene pucolni, hisz ő már csak tudja, hogy azt mikor kell. Ezeket a példákat csak azért írom, hogy lássátok mennyire reménytelen az, hgy én meggyőzzem őt a helyes viselkedésről:-))
2012. febr. 17. 12:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!