Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, amit érzek, vagy ez...

Normális, amit érzek, vagy ez már ragaszkodás?

Figyelt kérdés

Nem égető jellegű a problémám, csak kíváncsi vagyok mások véleményére.

Több, mint egy éve együtt vagyunk a barátommal. Alapból elég hevesen indult a kapcsolatunk, mindketten odáig meg vissza voltunk egymásért, mire összejöttünk. Hétköznapokon kb. reggeltől estig együtt vagyunk, ha valamelyikőnknek közben más programja van, akkor előtte is utána is találkozunk, suli után az egész délutánt együtt tervezzük. Hétvégente viszont, mivel más városban lakunk, nem mindig tudunk találkozni, de folyamatos netkapcsolatban vagyunk, iszonyatosan hiányzik, és ha el kell mennie valahova, alig várom, hogy visszajöjjön (mármint a gép elé).


Arra lennék kíváncsi, hogy ez normális viselkedés-e, vagy már túlzott ragaszkodás? Vissza kéne fogni belőle? Adódhat ebből probléma a kapcsolatban később? Vagy fogjam be a számat és élvezzem, hogy ő van nekem?:)


Egyébként ő is ilyen, mindig rámír, felhív, pedig nem zsarolom érzelmileg vagy ilyesmi:D, meg ő ajánlotta fel, hogy hamarabb eljön hozzánk, mint tervben volt, stb.


2012. márc. 17. 17:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem értem miért írtad ki ezt a kérdést. Te csak szimplán szerelmes vagy, ez teljesen normális viselkedés.
2012. márc. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Az a személyes tapasztalatom, hogy ez tényleg jól tud működni -személyiségtől függően- kb. 1-1,5 évig. Aztán pedig biztos (90%),hogy a kapcsolat rovására megy, hogy állandóan mindent tudtok a másikról, és együtt vagytok, és ennyire ragaszkodtok a másikhoz, illetve diszkomfort érzés, ha nem vagytok együtt. Gondolom nagyon jó érzés, amikor a hétvége után,mikor nem lehettek együtt, újra láthatod - nos, képzeld el ez úgy, hogy mondjuk csak minden 2. nap találkoztok, és közben sem váltotok óránként emailt/smst - még 1000x jobb! Még inkább várod, és örülsz neki, és TARTALMASSÁ válik az együtt eltöltött idő, mert kevesebb időtartam áll rendelkezésre, ezért próbáltok belőle minél többet kihozni!

Mikor nekem mondták ugyanezeket, amiket leírtam, akkor azt mondtam, hogy ez mekkora hülyeség (18 voltam), de oké, próbáljuk ki. Öt és fél éve vagyunk együtt, és működik, nagyon jó, nem untuk meg egymást, még mindig izgulok és örömmel készülök a találkozásokra, minden estét-napot értékelek, amit vele tölthetek, legyen szó egy moziról vagy otthoni filmezésről. Sőt, ott tartunk, hogy nem is kell bármiféle programot szerveznünk, elég egy légtérben lenni, és teljesen különböző dolgokat csinálni, az is jó - hogy úgy mondjam, vele még a "semmit csinálni" is klassz. Nagy valószínűséggel ő lesz a férjem,de ha heti 5 napot töltenénk éjjel-nappal együtt, már rég nem lennénk egy pár. Ráérünk erre majd akkor,ha összeköltözünk, ha meg tényleg nagy a szerelem, akkor úgy is eljön az összebútorozás, házasság ideje is. Nagy próba, ha ezt megléped, de ha tényleg imádjátok egymást, akkor ettől csak jobb lesz a kapcsolat - és főleg hosszútávon gondolkozz! :)

És külön bónusz, hogy egyetlen barátságunk sem ment rá arra, hogy elhanyagoltuk volna a régi cimborákat, mert éjjel-nappal csak a másikkal lógunk... a barátaink támogatják,hogy együtt vagyunk, és így őket is "megtartottuk" :)

2012. márc. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!