Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki depresszióbó...

Van itt olyan aki depresszióból, pánikbetegséből anti depresszáns segítsévével gyógyult meg? Ismertek ilyen embereket? Nekik milyen gyorsan ment?

Figyelt kérdés
(cipralexet szedek)

2012. febr. 21. 19:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem Ne szedj ilyen készítményeket. Nemrég olvastam egy könyvet és CSAK rosszakat ír az e fajta gyógyszerekről. Helyette inkább menj minél többször tárasságba, barátkozz emberekkel.. Komolyan mondom ne szedj ilyesmiket!
2012. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kösz a kommentet és a tanácsot, sajnos már sok mindent probáltam (természetes dolgoktól kezdve ezoterikus probálkozásokig, ami 4-5 éves kisérletezgetést jelentett). Ezt is muszáj kiprobálnom hátha ez segít.
2012. febr. 21. 19:55
 3/21 anonim válasza:
30%
Nagyon ajánlom a kondizást nagyon sok jófej ember !
2012. febr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:

Én személy szerint nem gyógyultam meg tőlük,szedtem sok félét,legutóbb Cymbalta-t,ami hát hogy is mondjam...a világ szennye mocska.Nem kimondottan addiktív,de olyan mellékhatásai vannak hogy akkor inkább nem szedek semmit.

Még epilepszia elleni bogyókat is diktáltak belém holott ehhez a betegséghez közöm sincs,és ugyanolyan idegbeteg voltam,mint előtte. Szerencsére olcsó volt...

Azt hiszem Venlaxin-t szedtem egy hosszabb ideig,az működött,miután elhagytam,mert untam az elvonási tüneteket,egy bő fél évig stabil maradtam. Nagy szó. A rivotril-t sem ajánlom,én elkezdtem tőle hízni,és kissé addiktív volt,viszont ütős cucc,ha Frontin-nal kombinálja az ember. Apropó Frontin,ezt viszont tudom ajánlani,ha kiborulok bedobok 3 szemet és lenyugtat valamennyire.

Igazából nálam például 2 dolog vált be,testedzés,és munka közben rágózás,a stresszt oldandó. Csak mondjuk a testedzés is olyan hogy kitartás kell hozzá,én sajnos egy darabig rendszeresen csinálom,de ha rohamom van utána egy darabig nem,mert nem érzek hozzá lelkierőt és motivációt.

Egyébként nekem van bizonyos fokú pánikbetegségem,változó erősségű depresszióm (nem mániás),meg elvileg szociális fóbiám,de erről nem vagyok teljesen meggyőződve...

2012. febr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Enci82 válasza:
Kedves kérdező , szeretném megkérdezni, hogy mióta használsz gyógyszereket ? Én 29 vagyok és volt hasonló gondom.
2012. febr. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"Szerintem Ne szedj ilyen készítményeket. Nemrég olvastam egy könyvet és CSAK rosszakat ír az e fajta gyógyszerekről."


Kedves 1-ső válaszoló!

Hogyan javasolhatsz ilyesmit, egy szakorvos ellenében, a legminimálisabb ismeretek hiányában, mert hallottál valami baromságot, jártodban keltedben?

2012. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
én 15 éves korom óta vagyok pánikbeteg.azóta szedtem már nagyon sok gyógyszert rá sanax,rivotril,seropram,melleril,melipramin,tegretol stb stb stb.egyszerű depresszióból alakult ki ez a betegség és azóta is gyötör. voltak hónapok amikor úgyéreztem hogy meggyógyultam de aztán egyik napról a másikra megint előjött az állandó szorongás.ha napi szinten érzed a tüneteket éveken át huzamosabb ideig és nem múlnak el akkor nemis fognak.legalábbis nálam ez tapasztalat.és nagyon kínzó dolog ezzel élni.
2012. febr. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Enci82 válasza:
46%

Kedves pillango 88 !


Sajnalom, hogy igy erzed magad, ahogy leirod. Annyi mindent tudnek a hozzaszolasodhoz fuzni, de nem szeretek okoskodonak tunni. Csak annyit mondanek, hogy egy ideje annyira kicsuszott a talaj a labaim alol, azt hittem nem elem tul. Kb tiz eve kezdodott eletemben egy szakasz, amikor nem tudtam sehogy boldog lenni, gyogyszereket szedtem, amitol allandoan kabult voltam,nagyon eros halalfelelmet ereztem, sokat panikoltam, nagyon nehez idoszakaim voltak, de amikor talalkoztam egy emberrel, aki panaszkodott , mindig csak biztattam es nem mondtam ,hogy soha nem fog el mulni ez. Szerinted a kerdezo hogy erzi magat ezt olvasva, segitessz ezzel neki ? Hat magadnak? Senkinek sem.Remelem,velemenyemet pozitivan veszed, mert az a szandekom. Udv, Enci

2012. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Enci82 válasza:
47%
Mikor az embernek meg arra sincs ereje, hogy egy fogpiszkalot arrabb tegyen, meg akkor is ujra tudja kezdenei :) ,mert az ember ilyen eredetileg, en is ott voltam. Azonban amikor csak azokra figyelsz, akik panaszkodnak, ezerszer megnehezited sajat napjaidat.Sajat tapasztalatom alapjan mondom, hogy tudsz jobban es egyre jobban elni. Mindenkinek szep napokat kivanok ! :)
2012. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Cipralexet szedek és nem gyógyultam meg eleddig.

Kérdésedre a választ nem saját kútfőből írom hanem amit nekem a pszichiáterem mondott, miszerint az antidepi nem gyógyít. Elnyomja a tüneteket hogy időt nyerj a kiútkereséshez. Ugyanezt a problémát máshogy is lehet kezelni, van akinek a kineziológia, van akinek a homeopátia jön be. Én most ezeket fogom megpróbálni hogy letehessem a Cipralexet és vállalhassak gyermeket. Remélem segítettem!

Üdv.: Benver

2012. febr. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!