Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azoktól kérdeznék, akik...

Azoktól kérdeznék, akik "kigyógyultak" egy depresszióból?

Figyelt kérdés

Kb 2 évig voltam depressziós, úgy érzem mostanában, hogy kezd helyrejönni az életem, a hangulatom is jobb.

De még mindig nem tudok semminek örülni vmiért, még a szex is olyan semleges nekem, mindegy hogy van, vagy nincs.

El fog ez múlni?


22/F


2012. jan. 30. 12:57
 1/5 Gil Yepes válasza:
Helyre lehet jönni, csak néha kell egy kis önvizsgálat, hogy megismerd önmagad, nekem az segített a legtöbbet. Egyébként pedig nem ciki pszichológushoz sem menni, és segítséget kérni. Szóval csak fejjel előre!
2012. jan. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Azért tehetsz is, hogy jobb hangulatod legyen. Sportolj valamit, ha eddig nem tetted meg. Tűzz ki kis célokat, feladatokat magadnak. Tartózkodj sokat a természetben, vagy levegőn. Próbáld meg észre venni az apró örömöket.
2012. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Sokat lehet tenni az állapot javulásáért, de ha tanácstalan vagy, pszichológushoz kell menni.


A gondolkodásmódot lehet önállóan is korrigálni, de ha magadtól nem megy, akkor a kognitív terápia erre nagyon alkalmas.


Veszélytelen módszerek, amikkel lehet próbálkozni: B-vitamin (B komplex tabletta) pótlása, cink szedése. A szexuális aktivitás, főleg az önkielégítés, cinket von ki a szervezetből. És persze: pozitív gondolkodás, testmozgás, jó zenék hallgatása, idegesítő dolgok (pl. sajtó, internet, politika) mellőzése, kávé, cigi és alkohol mellőzése.


Van egy brutális, de gyors módszer, ami az esetek 2/3 részében azonnal hat, ez pedig az alvásmegvonás, de vigyázni kell vele (pl. másfél nap virrasztás után ne vezess autót vagy kezelj veszélyes gépeket).

2012. jan. 31. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én Tündérhegyen gyógyultam ki egy pszichózist követő súlyos depresszióból. Volt ott kiscsoportterápia nagycsoportterápia, művészetterápia, egyéni terápia, és "betegtársak"... öten egy szobában. Három hónap. Durvának tűnik, de csodákat tesz.

Ott sok mindent tudtam meg a depresszióról a terapeutámtól. Pl. hogy minél tovább vagy benne, annál nehezebb és annál tovább tart kijönni belőle. Néha csak többszöri nekifutásra sikerül. (Ezért mondta azt, hogy szerinte nem kudarcot jelent, ha az ember többször megy vissza Tündérhegyre. Sőt. Ez mutatja, hogy valaki tényleg ki akar és ki is fog gyógyulni.)

Azt is megtudtam, hogy az alvásmegvonás tényleg jó. De jó, ha ebben segítséged van. Egyedül ne vágj bele.

Szóval a két év azért sok idő. És abból lehet, hogy még nem tudtál elsőre teljesen meggyógyulni.

Én már kigyógyultam (elsőre), de nekem csak három hónapos depresszióm volt!

És én pontosan ugyanúgy érzem magam, mint előtte. Hihetetlenül jól.

Ezért azt javaslom, ne add fel. És vedd komolyan.

És keress rá Tündérhegyre. Csoda egy hely. Rengeteg embert meggyógyítottak már. Az ország legjobb ilyen intézménye. És TB téríti, tehát nem kell fizetned érte.

2012. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
47%
képzelj el egy nagyon szar helyzetet, és örülj, hogy nem az történik!!!
2012. febr. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!