Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi legyen a "menyemmel"? Mit...

Mi legyen a "menyemmel"? Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sosem volt a szívem csücske, aztán véletlenül teherbe esett és azóta csak rosszabb a helyzet. Én 56 éves vagyok, napi 9-10 órát dolgozok. Amikor hazaérek nekiállok mosni, vasalni, eltakarítani a konyhát mert neki semmire nincs ideje, csak főzni.

Ha vendégeket hívok, fel van háborodva, hogy miért nem egyeztetek vele előtte?

Még csak együtt jártak a fiammal, amikor kicseréltette a zárat a fiam szobáján! Sosem jártam be hozzá.

Ha úgy van kedve, elmegy előzetes megbeszélés nélkül és itt hagyja a kisfiút akár egész napra is. 6 hónapos, sosem szoptatta. Nagyon szeretem az unokámat és a fiamat, de ez már fizikailag és lelkileg is kikészít.


Mit lehet ilyenkor tenni?


2012. márc. 17. 21:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

De a fiad látja, hogy mit művel veled a párocskája, nem? Miért hagyja?????

Nem vagy köteles őket sem eltartani, sem házicselédnek lenni, sem az ingyenélősségüket eltűrnöd.

Mert azt írtad, hogy egyedül nem boldogulnának. Akkor örüljenek, hogy nálad lakhatnak és ezért nem kell külön fizetniük.

A nő kap 25 e ft-ot, és 12 e ft-ot. Ez semmire sem elég. Nemhogy fülét-farkát behúzná és segítene.

A szülésből már rég felépült, már fél éves a gyerek. Felesleges itt a lelkizés, kerek perec meg kell nekik mondani, hogy mi lesz holnaptól másképp.

És a fiaddal külön beszélni, hogy hogy hagyhatja ezt? Miért nem szól a párjára, hogy ne viselkedjen veled így? hogy vigye a háztartást? hogy ne hagyja csak úgy otthon a gyerekét? ezt miért hagyja a fiad?????

milyen anya az ilyen, aki a fél éves gyerekét csak úgy otthagyja? Soha nem értettem, hogy ilyen fiatalon miért vállalnak a semmire gyereket az emberek. És ezekből lesz a sok válás és apa nélkül felnövő gyerek.

2012. márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Lépés előnybe vagy,mivel a Te lakásod.Ahogy írod,elmenni úgysem tudnak .Nehogy ő mondja meg mit csinálsz, és kit fogadsz a lakásodba.Amikor pedig csavarogni készül,vigye magával a kicsit,vagy otthon marad.Ahogy előttem is írták leülni 3ba és ki osztod a "házi rendet"ne hagyd magad,nem vagy a cselédje.Biztos nem fog neki tetszeni,de kénytelen lesz alkalmazkodni.ha meg nem akkor tartsák el magukat és menjenek.Majd rá döbbennek arany életük volt nálad.állj a sarkadra
2012. márc. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Zavard el azt az ingyenélő dögöt, de a baba maradjon, a te kezeidben jobb helye lesz a kicsinek. Nagyon felháborított ennek a r.bancnak a viselkedése. Hány éves ő?
2012. márc. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Valamennyire sikerült átbeszélni. Az a különbség, hogy most a fiam is teljesen az én pártomra állt, mindenben nekem adott igazat.

Leírom, miben egyeztünk meg, mert a lány szerint nagyon irreális:

- hetente 1x felmos a közös helyiségekben

- csak magamra és a babára főzök és mosok, a többit ő oldja meg

- egy héten 1x vigyázok az unokámra, de csak akkor, ha legalább 2 nappal előtte szól

- hetente 1x kitakarítja a fürdőt

- lesznek neki és nekem kijelölt tárgyai a konyhában. Ha neki nincs tiszta, nem főzhet


Nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog működni....


Köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 19. 13:58
 15/17 anonim ***** válasza:
És ez neki irreális...örülnék ha csak ennyit kéne csinálnom az anyósom mellett.
2012. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Elég gáz, hogy az ő gyerekére neked kell mosni...belegondolva, hogy pl a mi családunkban is a kisbaba aki a legtöbb mosást okozza napi 4-5ruhával.
2012. márc. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%

kérdező, azért te is szép vagy... 2 nappal előtte kell szólni hogy az unokádra kelljen egy héten egyszer vigyázni....


amúgy megértem az indulataidat, oda-vissza dolognak kell működnie. Ha nincs ideje a gyerek mellett semmire, akkor minek vállalta egyáltalán? szerintem az is hülyeség hogy ki miben főzhet, szerintem ésszerűbb lett volna az ha egymást váltjátok a főzésben, egyik nap te, másik nap ő. Mivel tisztaságmániás vagyok ezer százalék hogy takarítanék a helyében, mert a gyerek miatt olyan tisztaságnak kellene ott lenni, hogy a csempén lehessen enni.

A fiad meg papucs lett a hölgy miatt, de annak már örülök, hogy a te pártodon áll.

2013. máj. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!