Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 57 éves vagyok, regisztrált...

57 éves vagyok, regisztrált munkanélküli. Munkanélküli segélyt nem kapok. Honnan szerezhetnék valami pénzt? Előnyugdíjba elmehetek már?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 06:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hogy nem kapsz segélyt? Ha megvan az egy év munkaviszonyod, akkor utána, ha elveszted az állásodat kell kapnod.


Esetleg elmehetnél takarítani, házakhoz, családokhoz. Nem egy veszett nagy összeg, de a semminél jobb.

2012. márc. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám is ennyi idős, ő kap vmi segélyt (álláskeresői) 28 E ft de nem sok. 3 hete kb bement a nyugdíjintézetbe, ott mondták neki, hogy az 58. születésnapjától elmehet nyugdíjba.

Gondolom előnyugdíj, de nem értek hozzá :$


Érdeklődj a közeli nyugdíjintézetbe.

2012. márc. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megy a kezecske.
2012. márc. 19. 12:38
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha legalább 1 éve van számon tartva regisztrált munkanélküliként és megfelel azoknak az elvárásoknak, amik után megítélik Önnek a szociális segélyt, akkor azt kaphat, aminek az összege februártól csökkentve lett! (28 500 Ft-ról 22 800 Ft-ra)

De ehhez többek között az 1 főre jutó havi jövedelem nem haladhatja meg a 28 500 Ft-ot a családban. Ha meghaladja, akkor nem jár sajnos semmi.:(

Egyébként a polgármesteri hivatalban kell igényelni, ott adnak majd bővebb felvilágosítást is, hogy minek kell még megfelelni.

2012. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az utolsónak a kimerítő választ.
2012. márc. 20. 09:42
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4. válaszoló vagyok. Negatívumban értendő, hogy kimerítő a válasz?

Mert akkor elnézést kérek, csak segíteni akartam! Gondolom ezért is van ez az oldal.

Nem tudom engem miért pontoztak le, nekem nem szokásom, így az első kettő válaszolót sem fogom, bár vannak kivetnivalóim a válaszokban.

Az első válaszoló azt írta nem érti, miért nem kap segélyt? Gondolom a munkanélküli segélyre gondolt. Ön nem írta, hogy mióta munkanélküli, ergo mikor volt az utolsó munkahelye, mivel munkanélküli segély annak jár, akinek megvan az ehhez szükséges biztosított napja, amit munkában töltött. Na ez után jár munkanélküli segély. Gondolom Ön azért nem kap, mert már kihasználta ezt, mert nem mostanában szűnt meg a munkahelye.

A második válaszolónál pedig, aki álláskeresői segélyről beszélt, az is munka megszűnése után jár. Ha jól tudom a munkanélküli segély lejárta után.

De mind a kettő esetben a munkanélküli kirendeltség jár el, nem a nyugdíjintézet.

Úgyhogy még egyszer azt javaslom, hogy menjen be a Polgármesteri Hivatalba és kérdezze meg, milyen pénzre lenne jogosult.

De ha valamelyik kritériumnak nem felel meg, akkor szociális segélyt sem fog kapni.

És akkor sajnos marad a napszám, takarítás, vagy keressen valamilyen rendes állást!

Tudom, nem könnyű 57 évesen, de Ön kérdezte a lehetőségeit. Én pedig válaszoltam, ezért nem kéne lepontozni.

2012. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*álláskeresési járadék, nem segély, rosszul írtam.
2012. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le, küldtem is a zöld kezecskét.
2012. márc. 23. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!