Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselitek, ha a férjed...

Hogy viselitek, ha a férjed munkanélküli, te pedig több helyen is dolgozol?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nehezen. Bár a kezdeti időkben csak feküdt otthon. Nézte a tv-t és netezett. Egy ideig ápolgattam a lelkét, aztán mondtam neki, hogy már nem bírom és inkább menjen el haverozni vagy bármi csak otthon ne feküdjön, mert idegesít.
2011. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem el, hogy egy életerős férfi ne tudjon munkát találni!Nekem ezt ne mondja senki.Az más tészta, hogy derogál neki, ami lenne.

Napi 6000.-ft ért nem találtam segédmunkást a múlt héten.Építünk egy másik házat, oda kellett volna ember.Mindenki csak a vállát vonta, mert meleg van, mert nincsen kocsma a közelben, stb, stb.


Nem tudom hogy viselném, valószínű sehogy.Ez nem hozzáállás az élethez.Azért mert valakinek diplomája van, attól még más munkát is el lehet vállalni, aki meg nem vállalja, annak nincs is olyan égető szüksége a pénzre.

2011. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Tavaly költöztünk össze a párommal, aki akkor munkanélküli volt. Ő festő, de a környékünkön nem divat bejelenteni őket. Akinél dolgozott, az a pasi az egy flúgos. Reggel 6 tól este 7-8 ig tartott a munkaidő, semmi szabadnap 2 hónapig. stb.. Nem is sorolom. Már kétszer elkapták őket, szerencsére a páromnak nem kellett fizetnie.Napi 6000 kapott, abból elautózott 3000 a főnöknek. A lényeg hogy mondtam neki hagyja ott. Ennek nincs értelme, hogy kivagy fizikailag, pénz meg nem sok marad. Megbeszéltük kezdjen bele saját festésbe.

A párom családja kivolt hogy milyen ez hogy ő otthon van , de én nem akartam elküldeni segédmunkásnak.Mondtam hogy én jól keresek ketten is egész jól kijövünk belőle. Párom otthon is állandóan dolgozott. Csinálta a házat, mert rengeteg munka volt. Jó is volt így, nem tudtunk volna ilyen hamar beköltözni. Megbeszéltük hogy megnézzük idén mennyi maszek munkája lesz, mert elég nehéz ilyen fiatalon elindulni. Idén nem panaszkodhatunk mert elég sok munkája van. Sokszor egy hét alatt megkeresi a minimálbért, és szerencsére nem egy hetet dolgozik.

Még nincs annyi meló hogy saját vállalkozása legyen, de 1-2 év múlva már meglesz.

Szóval én kértem hagyja ott azt a helyet, mert sehova nem tudtunk menni stb... Én nem cirkuszoltam, támogattam, de ő akart is dolgozni.

24/N

2011. aug. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Jóban-rosszban.

De elvárnám, hogy a házimunka ne rám maradjon. A háztartásban végzett munka is munka.

Most megfelezzük, ha valaki munkanélküli lesz, kutya kötelessége átvállalni a másikét is.

2011. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Fél évig nem volt munkám, de a férjem is azt támogatta, hogy inkább a főiskolai vizsgákat pörgessem le és utána dolgozzak, mert megélünk az ő keresetéből is.

Így is lett, vizsgák megvannak, van munkám is már. Viszont most nála borult a bili a munkahelyén és most ő van munka nélkül. Mondtam, hogy maradjon kicsit itthon, most az én fizetésem elég, félretett pénz is van. Most itthon van, készül a vizsgáira, nyelvet tanul, vezeti a háztartást.

Őszintén szólva nekem kicsit jobb is így, mert utálok takarítani :)

Amint a nyelvtanulással úgy halad, akkor jobb munkát is tud szerezni, mert végignéztük és szinte mindenhová kérik az angol középfokot. Mivel tanítok is nyelvet, este átveszem vele az anyagot, másnap napközben meg gyakorolja.

Amúgy baromi jól főz, jobban, mint én. :)

2011. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nálunk ő hagyta ott a munkahelyét, nem tetszett neki (mondjuk támogattam a dolgot, mert annyira utálta, nem bírta, hogy hazaért 6-kor és rögtön feküdt le aludni, nem evett, nem zuhanyzott, semmi). Azóta pedig nincs semmi. A legfőbb bajom, hogy a háztartásban nem segít, nem tanul nyelvet, a másoddiplomás egyetemet is otthagyta. Én három állásban dolgozom, és kiborulok, mikor este hazaérek és még takarítanom kell, ő meg megkérdezi reggel, miért nem tudok felkelni, miért vagyok fáradt.
2011. aug. 18. 10:47
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Merre fele laktok kérdező?
2011. aug. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Most erre mit mondjon az ember???Dolgozni nem akar, de tanulni sem.Lusta, és kész.Látja, hogy úgy ahogy megéltek abból, amit te keresel, akkor ő minek törje magát?

/Csak csendben mondom, hogy a kamasz gyermekem egész nyáron melózik a hűtőházban, senki nem kérte rá, maga akart menni, és a 90.000,.-et megkeresi havonta 3 műszakban./

2011. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Sehogy nem bírnám és nem is hagynám idáig elfajulni a dolgokat, mert én senkinek nem leszek a házi cselédje és a fenntartója.


Bocs, hogy ezt mondom, de a párod lusta, akaratgyenge, élősködő ember. Sürgősen rázd helyre!

2011. aug. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Csesztetni nem akarom, mert minek. Szép finoman próbálom lassan rávenni, hogy vége az aranyéletnek. Remélem sikerül.
2011. aug. 18. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!