Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg a párom,...

Miért nem érti meg a párom, hogy nem tudok mindenhez jópofit vágni?

Figyelt kérdés
(A párom 29F, én 27N)Alapvetően nem vagyok "magamhoz láncollak, nem mehetsz sehova" típus, nem tartom semmilyen "pórázon" a párom, de egyre több mindent kell elviselnem, ami nekem nem tetszik. Az tiszta sor, hogy találkozik a haverjaival, elmegy velük hetente 2-3x sörözni. (Ami sztem kezd sok lenni, de mindegy). Csak hétvégén tudunk talizni, ezért a heti 3 hétköznapi bulira nélkülem megy. Ami zavar,hogy azt látom, egyre több cicababát szerveznek be a bulikra a haverjai. Szilveszterkor pl. beállított két fullos platinaszőke csaj egy szál teljesen kilátszó combfixben, és ott kellették magukat egész este. Úgy néztek ki mint akik elfelejtettek szoknyát felvenni. A magamfajta szerény, visszahúzódó csajok meg tök rosszul éreztük magunkat, asszem nem kell ragozni hogy miért. Tegnap meg páromnál vagyok, átjött a haverja, és elkezdtek arról beszélni előttem, hogy Gipsz Jakab legénybúcsúján k..-vák legyenek, vagy "csak" táncoslányok. Két napos legénybúcsúra megy a párom, és nem érti, ez nekem miért esik rosszul. Nem kérdés hogy mehet-e, én nem tilthatom meg, tudom, hogy 2 napig egyfolytában vedelni fognak, ebbe se szólhatok bele, nade a k-vák ténye már zavar. Tudom, mindenki azt fogja írni, hogy bizalom, meg ha nincs bizalom ne maradjak vele, meg egyebek.... De tényleg nem értik a férfiak, hogy ez egy csajnak miért nem esik jól??? Én sose kérnék chippendale show-t, így is lek-vázzák állandóan a nőket, meg nem is akarom, hogy nekem más férfi pucérkodjon. Szóval mit tennétek a helyemben? Nem tudok neki örülni, és nem vagyok boldog. Valszeg azt az estét végig fogom aggódni, aludni tuti nem bírok majd két napig.... És mikor hazajön,csak reménykedhetek abban, hogy hűséges maradt... Tudom, ha meg akarna csalni, bármikor megtehetné, de azért ez az alkalom elég nagy "rizikófaktor". Ja, zárszóként még annyit, hogy ebben az évben 3 barátjának lesz legénybúcsúja,(mivel elég nagy baráti köre van) egy áprilisban, egy júliusban, a harmadig dátumát még nem lehet tudni. Csajok,lányok, feleségek hogy vészelnétek ezt át a helyemben??
2012. márc. 19. 13:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Vagy hagyd el, vagy valóban, te is járj el. Keress új barátnőket, vagy akár pasikkal is bulizhatsz. Ez vagy felrázza, vagy ha ez sem, akkor...
2012. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem dobd ki. Fogsz találni olyat, aki illik hozzád. Nem azzal van a baj, hogy bulizik, de hogy ennyire nincs problémája azzal, hogy a haverjai pénzért vásárolnak nőket, hát ez rohadt gáz... Hogy tudsz olyannal járni, aki szerint a nő egy megvásárolható szórakozási kellék?
2012. márc. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Sehol még az áprilisi buli, de már 2 napja nagyon rossz kedvem van, mert csak a legénybúcsúra tudok gondolni, meg hogy mi lesz ott... Nem fogom én ezt bírni addig lelkileg. Ahogy a páromat ismerem, a haverjai annyira fontosak neki, hogy bármit mondok vagy csinálok addig, úgyis el fog menni mindegyikre.... Hülyén hangzana, ha emiatt lenne vége egy kapcsolatnak, de úgy érzem, vége lesz....
2012. márc. 20. 07:39
 14/20 anonim ***** válasza:
Ez nagyon rossz így, csak megmérgezi az életedet. Soha nem leszel vele boldog, pláne ha csendben tűrsz és szenvedsz. Ő lehet azt hiszi, minden rendben van. Én lehet kipróbálnám, hogy egyenesen megkérdezem tőle, mit szólna, ha azt akarnám, ne menjen el. Ha erre a szabadsággal meg ilyenekkel jön azonnal, meg a bizalommal, akkor hagyd ott, jobb lesz neked.
2012. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megbeszélni vele ezt a buli helyzetet. De nem is ez a fő probléma, hanem a gondolkodás módja, életvitele. Mert ha ezt ki is hagyja, lesz még sok buli és mindegyik előtt megbeszélést tartani, hát...

Szerintem nem ilyen fickó való neked, gondolkodj el a szakításon. Én biztos nem bírnám ki, ha párom ilyen bulikba járkálna.

28/N

2012. márc. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt javaslom.

Még a buli előtt ülj le vele, és mondd meg neki (nem veszekedve, hanem őszintén), hogy amit ő csinál, az neked fáj. Ha szeret téged, át fogja gondolni.

Valószínű, ő nem elég érett még egy komoly kapcsolatra, de ha fontos vagy neki, rá kell ébresztened, hogy neked más igényeid vannak. A szereted megmutatkozik a neki nyújtott szabadságban is.

De biztos hogy ez így a helyes? Ennek a sorozatos fájdalomnak nem lesz jó vége. Nem lehet pórázon tartani, ez keménységgel nem megy. De a bulizás, a szórakozás valahogy nem fér bele egy komoly párkapcsolatba - még ha ezen sok "nyitott" gondolkodásmódú olvasó fel is hördül. Ez a nyitott dolog már a hetvenes években csúnyán elbukott, de azóta a fiatalok újra és újra megpróbálják.

Azt látom, hogy te egy érett, belsőséges kapcsolatra vágyó nő vagy, bizonyára már a gyermek is szerepel a vágyaid között. Gondold csak el, a gyermekkel való felszaporodott teendőidbe beleférhet-e egy ilyen bulizós férj?

Számíts rá, hogy amikor leülsz vele beszélgetni, ő nem téged választ majd, hanem a haverokat, és a bulit. Nagy ám annak a vonzása. De ha ez így lesz, akkor mérhetetlen sok fájdalomtól csalódástól, depressziótól, zokogástól, és mások (pld a szüleid) rosszallásától kíméled meg magad.

2012. márc. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Kedves utolsó. Rátapintottál a lényegre. Sajna én is azt érzem, hogy én már rég gyereket akarok majd, mikor ő még mindig csak bulikba járkál.... Nem fogom én ezt bírni.... Így nem akarok vele maradni. Ha leülünk beszélni, tuti, a haverjait választja majd. Már jártam egyszer így vele.... :(
2012. márc. 29. 12:04
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én baráti körömben nagyon sok a srác. 30 körüliek, hasonló gondolkodásúak, mint a te párod. Én imádom őket, mert jó fejek, de semmi pénzért sem lennék a barátnőjük, én nem tudnám elviselni, amit művelnek. 2 srác is van, akiknek pici gyerekei vannak, mégis minden héten legalább 2x elmegy a többiekkel kocsmázni, utána pedig bulizni, meg ami még ezeken kívül akad program (hétköznap du. biciklizni stb.) Ahelyett, hogy a családjával lennének.

A társaság férfi tagjai mindig ilyen volt, hogy állandóan haverok, hétköznap is, ökörködés, kocsmázás stb. Én teljesen meg voltam róla győződve, hogy ahol baba van, ott ez előbb-utóbb nagyon lecsökken. Hát nagyot tévedtem. Nem így van.

2012. márc. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha egyszer már így jártál vele, akkor viszont jelenleg határozottan nyeregben érzi magát. A beszélgetésben említsd meg, hogy te igyekeztél, de nem tudod a bulizós életet bevállalni.

Az én magánvéleményem az, hogy igen-igen bölcsen teszed.

Ha már komoly a kapcsolat, a bulizás már sehogyan sem fér bele. Milyen példa az a gyerekeknek? Részegen látni a szüleiket? Vagy ha nem is részegen, csapodárnak, szabad szájúnak, romlott erkölcsűnek, bagóval a szájában, cigitő, piától bűzösen? Miért nincs jó illata vajon a szórakozóhelyeknek?


Kedves Alexandra,a 30 éves korú bulizós, családos társaság most még nagyon szépnek tűnhet. Biztos vagyok benne, hogy a viharfelhők máris gyülekeznek. Nézd csak meg majd a társaságodat - és talán majd a te kapcsolatodat - hol lesz az majd 10 év múlva? Addigra a "társaság" tagjai hány kapcsolatot fognak "felemészteni"?


A mai bulikultúra teljes zsákutca, az emberiség csődje. A fiatal kori csapongás később szégyenfolt. Mint a tetoválás. Mi van akkor, amikor a régmúltban bulis anyukának lázasan azt mondják a csemetéi, hogy a szörnyű rajzfigurával verekednek álmukban? Ilyet is hallottam. anyuka aztán már lemosná, levakarná!

A buli, az "élet élvezése míg lehet" keservesen megbosszulja magát később. A "még lehet" szokássá alakul. Amikor annak a kornak vége, hiányérzet keletkezik, és a buli tovább folyik.

De mindenkinek megvan a joga hozzá, hogy elrontsa az életét úgy, ahogy akarja. De a másikra azt ha lehet, ne kényszerítse rá.

A kapcsolat kompromisszumokból áll, mindkettőjük kompromisszumaiból. Egymáshoz kell csiszolódni.

Ha kedves kérdező, szereted a fiút, és nem vagy képes kidobni, fel kell venned a temperamentumát, és menj vele bulizni. De ha ragaszkodsz a normális élethez, véget kell vetned a kapcsolatodnak.

2012. márc. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát, nekem nem tűnik szépnek. Én nem tudnám elviselni, teljesen más az értékrendem, mint nekik. Azért is írtam, hogy én semmi pénzért nem lennék a barátnője egyik haveromnak sem. Igazából nem is értem a dolgot, hogy miért szültek nekik gyereket a barátnőik, hiszen azelőtt is ilyenek voltak. Vajon azt gondolták, ha meglesz a gyerek, akkor azzal otthon lehet tartani őket? Hozzáteszem mindenhol becsúszott gyerekről van szó, ill. pontosabban az egyiknél tervezték, csak későbbre...

Bár az is tény, hogy a srácok elég sokat panaszkodnak, nem kizárt, hogy menkülnek otthonról.

2012. márc. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!