Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alábbi feltételekkel...

Az alábbi feltételekkel bevállalnál egy babát?

Figyelt kérdés

Párom 19 éves, még tanul. Terhes lett. Szeretném megtartani a babát, elég jól keresek ahhoz hogy eltartsam.

1 éve van vissza a suliból, levelezőn is megcsinálhatná gyerek mellett.

Saját lakással és autóval rendelkezem, semmi hitel, szóval az anyagi hátterünk biztos.

Ő mégis el akarja vetetni, arra hivatkozva hogy csak 1 szobás a lakás.

30F


2012. márc. 19. 14:39
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ő már döntött.
2012. márc. 19. 14:54
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A körülményeitekkel semmi gond, arra vállalnám.

De, ha az egyik fél nem akarja, akkor nem szabad, hisz ez nem egy új cipő, amit ha megbánsz, visszaviszel... Szóval, ha annyira nem akarja, szerintem ne erőltesd. :(

Egyébként valahol megértem, én 26 éves vagyok, mégsem vállalnék még gyereket, ő meg még tényleg nagyon fiatal... :S

2012. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
7%

nézzetek meg pár abortuszvideót, tán jobban fogsz harcolni a gyerekedért! szülje meg oszt menjen! ilyenbe szemétség az érzelmi zsarolás

2pici anyukája

2012. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
16%
Igen, bevállalnék, főleg így, hogy saját állításod szerint az anyagi háttér biztos, a hölgy pedig nem a tanulás vagy a kora miatt, hanem az anyagiak miatt fél. Egyébként nem aggódnék, sokan meggondolják magukat, ha tényleg nem teljesen lehetetlenek a feltételek + felébred az anyai ösztön. Sok sikert!
2012. márc. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is írták, a szoba csak kifogás.

Ha esetleg lelép szülés után, mert nem bírja, nem akarta stb, akkor te mit kezdesz egy pár hónapos babával? Lenne segítséged?

2012. márc. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
61%

Istenkém, mások meg amiatt vetetik el, hogy a pasijuk nem akarja... :(((((


Azért beszélgess vele sokat még erről, mégiscsak egy kis élet. Most biztosan nagyon meg van ijedve, össze van zavarodva...


Nem tudom, hogy álltok egyébként, de ha megkérnéd a kezét...? Hülyeségnek hangozhat, de talán mégsem érzi magát teljesen biztonságban. Ezzel megmutathatnád neki, hogy tényleg őt tekinted életed párjának, és a leendő gyermek(ek) anyjának. Persze, ha nem akarod eljegyezni, akkor csak ezért ne tedd, de ha már megfordult a fejedben, akkor az időzítés lehet jó lenne most.

2012. márc. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
18%
És az örökbeadás? Annyian állnak sorban kisbabáért...
2012. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%

em vagyok abortuszpárti,de ebben a helyzetben a párodnak van igaza.

Pici baba mellett legalább egy évig,nem lehet tanulni. Nem hiszem,hogy te gondoznád a babát,te kelnél fel hozzá éjszaka stb.

Ha sikerülne is befejeznie az iskolát,néhány évig akkor sem kapna kisgyerekesként munkát. Teljes egészében rád lenne szorulva,a gyerekkel együtt. A gyereket nem elég megszülni,azt legalább 18 éves koráig fel is kell nevelni.

Ha elválnátok,akkor te fizethetnéd a tartásdíjat,de ő nem biztos,hogy megtudna élni ebből a gyerekkel.

Tönkretenné a baba és a saját életét is.

2012. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem akarom megkérni a kezét.
2012. márc. 19. 15:12
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

kérdező!

amiket leírtál, azok mellett még egy nagy csomó más is befolyásolja ezt a döntést! mindegy a suli, a megfelelő anyagi háttér, minden mindegy abban az esetben, ha ő még nem érzi magát érettnek a feladathoz. minden mindegy akkor is, ha nem tudja biztosan, hogy te vagy az, akivel (majd egyszer amúgy is) gyereket akart volna vállalni. sanszos, hogy benned, a kapcsolatotokban nem bízik eléggé, nem abban, hogy fel tudnátok nevelni.


más szóval ha valaki biztos a párjában, a kapcsolatukban, tudja, hogy (terv szerint évek múlva) együtt vállalnak gyereket, akkor nehezebb körülmények között is bevállalják akár. de ha nem olyan komoly a kapcsolat, nem terveztek közös életet, akkor jó körülmények közé se vállalják, szerintem itt a lényeg. ezeket meg csak te tudod, mi nem...

2012. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!