Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha vége...

Miért van az, hogy ha vége egy kapcsolatnak és van gyerek, a tartásdíj fizetése alól 100-ból 99-en ki akarnak bújni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 13:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Azért ennyire nem durva az arány szerintem. Egyébként felelőtlenség, illetve empátiahiány lehet az oka. Valamint az, hogy nem kötődnek a gyerekükhöz. Vagy az, hogy fogalmuk sincs mennyi munka/kiadás egy gyerek, mert amikor még együtt voltak, akkor is az anya intézett minden gyerekkel kapcsolatos dolgot.
2012. márc. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem nem igaz. Vannak akik ki akarnak, de az túlzás, amit írsz. Én csak olyanokat ismerek elég sokat, akik még többet is fizetnek mint amit a bíróság megállapított, jóval többet, sőt pluszba a gyerek iskoláztatását, vagy annak felét, ruháztatását, stb.. ezt még a tartásdíj felett fizetik. Igen, olyat is hallottam, hogy ki akar bújni alóla, de szerintem azért nem 100-ból 99!
2012. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

én ismerek vagy 30 elvált párt, de egyet se ahol az apa ki akarna bújni.Sőt majdnem mind többet fizet mint kéne.

Most mondjam azt, hogy azért mert a nők nem válogatják meg, hogy kinek szüljenek gyereket?

2012. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%

Véleményem szerint azért mert egy új kapcsolatban ez hátrányt jelent.Ha mondjuk van egy férfi és uj családot alapit akkor nyilván kevesebb jut az uj család fenntartására.

ez a tippem,egyébként nem voltam olyan helyzetben hogy ezt bárkitől is megkérdezhettem volna.

2012. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%
Van aki azért nem fizet, mert nincs miből.
2012. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Itt szinte csak ilyen kérdéseket olvasok. Nincs miből? Teljesen jövedelem nélkül azért nincs senki.
2012. márc. 21. 13:13
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
gondolom akiknél nincs gond nem írnak ide.Minek is írnának?
2012. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Munkanélküli segélyből nehéz megélni + gyerektartást fizetni.


Nem vagyok apuka, csak járt már így pár ismerősöm.

2012. márc. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akinél nincs gond, az nem fogja ideírni, hogy "képzeljétek, a volt férjem háromszor annyit fizet, mint kéne!" - szerintem sem ilyen rossz az arány.

Van, aki ki akar bújni, mert egy link alak, akit nem érdekel a gyereke.

Van, aki fizetne, de nem tud, mert neki is alig van, és esetleg más gyerekeit (családot) is el kell tartania.

Van, aki fizet annyit, amennyit a bíróság előírt, nem többet.

És olyan is van, aki többet is ad, amikor és amennyit csak tud.

Ne általánosítsunk, millióféle ember és sors létezik!

2012. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

"Itt szinte csak ilyen kérdéseket olvasok."


Az természetes, hogy ITT azt olvasod, ha valaki nem fizet, mert ajol minden rendben van, az nem irja ide, csak az akinek problémája van.


"Nincs miből? Teljesen jövedelem nélkül azért nincs senki."


Persze, TELJESEN jövedelem nélkül nincs, de az egyedül élö szülö sok esetben brutto 100000 alatt keres (föként vidéken nincs jobb munkahely), ez ca nettö 60-70 ezer, ebböl kell egy albérletet fizetnie, ami a legolcsóbb esetben is 300000 ft, plusz a rezsi (100000). A maradék 300000-böl kellene még valamit ennie is, ami megint csak elég szükre méretezett. Szóval a nincs miböl ugyan nem azt jelenti, hogy SEMMI jövedelme sincs (habár elég sokan vannak, akik munkanélküliek és max. segéylyt kapnak), de ANNYI nincs, hogy meg tudjanak élni belöle.


A legtöbb esetben egyébként nem az apák mennek el, hanem az anyák akarnak függetlenek lenni.

2012. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!