Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ti hogy reagálnátok, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy reagálnátok, ha kiderülne, hogy a férjeteknek van még egy gyermeke, aki még a kapcsolatotok előtt született?

Figyelt kérdés
35 éves férfiként megtudtam, hogy az egyetemi éveim alatti "futó kalandomból" született egy kislányom, aki most 10 éves, gyönyörű,okos kislány. Az anyukája akkor tudta meg, hogy terhes, amikor már nem voltunk együtt, sőt ő munkát kapott külföldön, ahol egészen idáig élt. Most hazaköltözött Magyarországra és elmondása szerint megbánta, hogy nem szólt nekem és mivel úgy gondolta a gyermeknek joga van tudni ki az édesapja, felkerestek engem. Én nagyon szeretném anyagilag támogatni a lányomat (bár az édesanyja ezt nem követeli meg) és kapcsolatot tartani vele. A helyzet azonban az, hogy nekem azóta a feleségemmel született 3 gyermekünk és bár nem nyomorgunk, de szűkösen élünk, sok lemondással a gyerekek javára. Amikor a feleségem megtudta ezt először persze megdöbbent és dühös volt, de aztán próbált megértően állni a dolgokhoz. Viszont mikor felhoztam az anyagi támogatás témáját és azt, hogy heti rendszerességgel találkozni szeretnék a kislányommal nagyon kiakadt. Ez azóta odáig fajul, hogy azt mondta nem tudja ezt elviselni, nem tud igy élni és el akar tőlem válni...Teljesen tanácstalan vagyok. Ti hogy reagálnátok nőként, vagy mit tennétek férfiként hasonló helyzetben? (Még annyit tennék hozzá, hogy eddig semmi különösebb gondunk nem volt, én úgy gondolom, hogy nagyon jól működő volt a házasságunk. A fiaink 5, 3 évesek, a legkisebb pedig 7 hónapos. )
2012. febr. 5. 09:33
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
73%

Nem igazán értem a feleségedet. Én természetesnek tartom, hogy látogatni, és az anyagi helyzetedhez mérten támogatni akarod a gyermekedet. Nem egy mostani kapcsolatból született kislányról van szó, hanem egy 10 éves gyerekről akiről eddig nem tudtál. Ráadásul eddig mint irod jól müködő házasságban éltek. Remélem a feleséged belátja, hogy emiatt nem szabad egy kapcsolatot felrúgni.

54/N

2012. febr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
37%
A feleségeddel értek egyet. Ha most egyszercsak a férjem ugyanezzel az óhajjal állítana be, én sem tűrném el. Azon kívül a hölgy is elég furcsán viselkedik, hiszen 10 évig nem kereste veled a kapcsolatot, nem értesített még akkor, hogy gyermeked született. Már persze, ha egyáltalán a tied!
2012. febr. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
63%
Én is kiakadnék. Ti is szükösen éltek és akkor még az a pénz is lecsökkenne. Nem erre kalkulált.
2012. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem a feleséged,és azokat sem,akik kiakadnak ezen.

Nem a házasságod alatt született a gyerek,nem csaltad meg a feleségedet! Milyen anya az,aki egy gyereket elválaszt az apjától? Esetleg azon kell gondolkodni,hogy anyagilag tudod-e segíteni,nem megy-e ez a család rovására? De a gyerekkel való kapcsolattartás a legelemibb dolog.

A mai nők között nagyok sok az önző,ilyen a feleséged is.

Én is nő vagyok,de a gyereket szeretettel fogadnám.

2012. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
77%

Elöször is, a feleségednek idö kell, hogy megszokja a helyzetet. Föként ha az anyagi része nehézségeket okozna, és a kislánynak nem szükséges, akkor ezt egyelöre hagyd.


Azt nem értem, a feleséged miért dühös, mert azt gondolom nem felételezte, hogy elötte senkivel sem volt kapcsolatod, az meg nem a te hibád, hogy eddig nem tudtál a gyerekröl. Tehát semmi olyan nem vethet a szemedre, hogy becsaptad vagy nme voltál hozzá öszinte.

Ha nem nyugszik le, akkor kérdezd megtöle, hogy ha elvána töled, akkor nem akarná, hogy a gyerekekkel tartsd a kapcsolatot? Mert azzal, hogy a másik kislánnyal találkozgatsz, nem veszel el semmit se töle, se a közös gyerekektöl. Viszont azzal, ha elhagy, a saját gyerekinek tesz nagyon rosszat, föként, ha eddig jól megvoltatok egymással.


Nem irtad, hogy mennyi ideje derült ki ez a dolog, mióta tud a feleséged róla, de lehet, hogy egyszerüen csak megijedt és belelovalta magát valami butus reakcióba.


Kérdezd meg töle, hogy tulajdonképpen MI AZ, ami zavarja, hogy van még egy gyereked, hogy találkozni akarsz a gyerekkel, vagy a gyerek anyjára féltékeny?


Ha végképp nem juttok elöre, akkor ajánlatos lenne egy házassági tanácsadást felkeresnetek, mert emiatt igencsak kár lenne egy jó házasságot felrúgni és még 3 gyereket boldolgtalanná tenni.

55/N

2012. febr. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
95%

Egyet jó ha megjegyzel, egy nő mindig a saját gyerekét védi. Ez egy ösztön. Azzal nem is lenne baja, ha megy hozzátok a kislány, meg nálatok van rendszeresen, ott alszik, eszik stb, de hogy a feleséged 3 gyerekétől vond meg a falatot a 4. javára, azt nem fogja lenyelni. Ő nem ezt vállalta. Nyilván, ha milliomos lennél, nem érdekelné, és még szívesebben látná a lányodat, de amit leírtál arra kell következtessek, hogy nem sok megtakarításotok van... Úgyhogy ha a feleségeddel jó viszonyban akarsz maradni, akkor egyelőre hagyod a gyerek támogatását anyagilag. Amint írtad, a kapcsolattartás ellen nincs kifogása, sőt... Úgyhogy elégedj meg ennyivel, egyelőre. Aztán ha hozzászokott a gondolathoz, meg eltelt egy kis idő, lehet hogy meggondolja magát. De ha belegondolsz az anyja saját felelősségére hozta világra a gyermekét, és most sem kér tőled pénzt, úgyhogy nem szorul rá hogy fizess neki. Te ezt szeretnéd, mert mégis, ez rendjén van, de ezt később is megteheted, mikor mondjuk nagyobb összegre van szüksége, akkor hozzájárulsz. De mindig vigyázz, hogy a maradék pénzt egyenlően oszd el a négy gyereked között. Mindegyiknek egyenlően, nem úgy, hogy anyánként, érted ugye...

megy ugye más lenne, ha hirtelen te kezdenéd nevelni a kislányt, és hozzátok kerülne. Akkor sem mondana semmit a feleséged, hiszen ez van, és kész. De hogy a családi szűkös kasszátokból egy idegen gyerekének adjál, ez megviseli. Nem azért spórol, és szűkölködik, hogy más gyerekének adja. Sajnálom, de neki ez idegen gyerek, hiába a tied.

Én azt tanácsolom neked, hogy vegyél vissza, adj egyelőre igazat a feleségednek, mondd meg, hogy természetesen, te nem akarsz itthonról pénzt elvinni, csak cikinek érezted, hogy hogy nézz a kislány szemébe, hogy nem veszel neki semmit. És nyilván a 3 kicsi gyerek élvez elsőbbséget. Ha ezt elmondod, akkor elgondolkodik, és hidd el pár nap múlva ő lesz az első aki vesz ajándékot a kislánynak, hogy vidd el neki.


33/N

2012. febr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
87%
Ha az anyagiakra nem tart igényt az anyja, nem erőltetném az ismert okok miatt. Lehet jobban élnek mint Ti. Ekkor viszont a feleségednek is valószínűleg a hozzáállása. De de kell látni, egy 7 hónapos gyerekkel nagy trauma egy ilyen hír...
2012. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
84%
Bocs: valószínűleg megváltozik...
2012. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
61%
Érthető a feleséged reakciója. A leírásod alapján nem a gyerek léte zavarja (bár biztosan ezt is nehéz lesz megemészteni), hanem hogy bevonnád az életetekbe és ezzel anyagi nehézséget okoznál a családodnak. Van 3 közös gyereketek, és kijött belőle az anyatigris: minden, amit annak a gyereknek adnál, azt a közös gyerekeitektől vennéd el. Nyilván, amikor bevállaltatok 3 gyereket, nem erre számított. Te írtad, hogy szűkösen éltek. Nyilván a saját gyerekei érdekében összehúzza az ember a nadrágszíjat, de egy kakukkfióka miatt már nem fogja lejjebb adni a saját igényeit. Ráadásul nem írtad, hogy a gyerekeid is mit szólnak ehhez az egészhez. lehet, hogy az is rosszul esik a nejednek, hogy ennyire odavagy azért a kislányért. Érthető a te részedről, de ő úgy is gondolhatja, hogy a közös gyerekeitek már nem olyan jók. Nem tehetsz róla, hisz előtted is titkolták 10 évig a gyereket, de old meg úgy, hogy ne okozz azoknak fájdalmat és kényelmetlenséget, akik nem is tehetnek erről az egészről.
2012. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
73%

Te egy szerencsés ember vagy. A nagylányod anyukája és a feleséged is ritka kincs lehet.

Nem lesz itt gond. Nyilván most zűrös napok jönnek. De megoldjátok ti ezt a gyakorikerdesek tanácsai nélkül is...

2012. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!