Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha vége...

Miért van az, hogy ha vége egy kapcsolatnak és van gyerek, a tartásdíj fizetése alól 100-ból 99-en ki akarnak bújni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 13:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok, kisgyerekes anyuka. A férjem nagyon jól keres.


Apukám mind a mai napig támogat engem és az egyetemista húgomat.

Anyukám pedig soha nem akadályozta a láthatást, sőt, külföldre is engedett vele. És amikor TÉNYLEG nem volt apukámnak fizetése, akkor nem fenyegetőzött rendőrséggel meg bírósággal, mert felfogta, hogy ha nincs, akkor abból nem lehet adni. Mert ha akkor még együtt lettek volna, akkor sem adott volna haza apu semmit.

2012. márc. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
85%

Sztem nem ennyire durva az arány, de azért vannak ilyen emberek sajnos... de sztem több oka lehet

-az apa nem apatípus, nem kötődött a gyerekhez soha úgy, nem is érdekli, mi lesz vele (főleg ha egyébként párkapcsolatra sem alkalmas, független akar maradni örökre, akkor el is akarja az egészet felejteni)

-új párkapcsolatban, főleg ha nem vmi krőzus az illető, hátrány lehet a gyerektartás fizetése... egyrészt anyagi szempontból, másrészt ha az új feleség/barátnő egy idióta féltékeny és anyagias hisztérika...

-fogalma sincs arról, mennyibe kerül egy gyerek felnevelése, mert semmit nem látott belőle (főleg ha elmegy dolgozni, este 6ra hazaér, megfürdeti a gyereket és ennyi)... egy csomó embernek eszébe sem jut, hogy a gyereknek nemcsak játék, iskolaszer és ruha kell, hanem étel, ital és igen, a rezsi is... ekkor szoktak arra hivatkozni, hogy csak akkor adom, ha számlával igazolja a volt nőm, hogy ruhát vett belőle (mikor lehet, hogy épp a rezsire kellene az a pénz), meg hogy annyit nem költhet a gyerekre, biztos magára költi...

-a volt feleségével akar kiszúrni, mert utálja vmiért, aztán eszébe sem jut, hogy ezzel a gyerekkel szúr ki igazából

-smucigok, és mindenféle ürügyet kitalálnak akár arra is, hogy a gyerek miért nem érdemli meg (és nemcsak a drogos, iskolakerülő idősebbeknél, hanem a kiskamaszoknál is láttam ilyet sajnos)

2012. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk apuka lelépett még a gyerek születése előtt, mert azt merészeltem kérni, hogy picit többet legyen itthon a megszokott heti két-három napnál. Persze szerinte én voltam a hülye hisztis p..csa. A gyereket eleinte látogatta, sőt, még valami kis pénzt is adott. Aztán egyre kevesebbet jött, fizetni sem akart, mert az új élettársának nem volt munkája, és el kellett tartani gyerekestül. Eleinte szépen kértem, aztán picit dühösebben elmagyaráztam, hogy talán elsősorban a saját gyerekét kéne eltartani és utána a barátnőjét a gyerekével, de mivel nem hatotta meg, letiltattam a gyt-t a fizetéséből. Na, én voltam a legnagyobb szemétláda, egyedül szegény anyósom örült, mert így nem tudott az ex újabb hiteleket felvenni. Végül aztán teljesen kikopott a gyerek életéből egy szó nélkül, indoklás nélkül, holott sosem volt tiltva, bármikor jöhetett, ha ő ment érte a bölcsibe, ott várta a szekrényben a lakáskulcs, hogy hazahozhassa, szóval minden adott volt, de egyszerűen nem volt neki fontos a fia. Évekig rá se nézett, aztán hirtelen megjelent, hitegette a gyereket mindennel, párszor jött, a gyerek belelkesedett, majd egy szó nélkül megint eltűnt. Ennek három és fél éve, azóta egyszer látta a fiát, az anyja temetésén, de két mondatot sem váltott vele. Nem hiszem, hogy az én viselkedésem miatt akart kibújni a fizetési kötelezettség alól, sőt, a nyakamban hagyott ezen felül egy milla adósságot, amit ígérgetett, hogy fizet, de végül persze nekem kellett kifizetni, és percig nem érdekelte, hogy a gyerekétől veszi el azért, mert a nője évekig lusta volt elmenni dolgozni. Ez nem az én rosszindulatom, ő mondta egyszer, amikor már szakításközelben voltak ezzel a csajjal is, hogy nem hajlandó dolgozni menni. De azt a pénzt, amit nekem nem fizetett ki, simán ráköltötte a csaj gyerekére, bútort vásárolt, programokra hordta, nyaralni vitte, és nem értette, hogy mi közöm hozzá. Nem fogta fel, hogy amint rendezi a gyt-t és a tartozását, felőlem arra költi a maradékot amire akarja, de elsősorban a saját gyerekéről kell gondoskodnia, a másik gyerekről gondoskodjon a saját apja. Valahogy nem tudtam sajnálni, mert keresett havi kb. 400.000-at (tíz éve) és ebből max. 20-at adott, a tartozásra meg semmit, mert szerinte nem jutott rá. De azt büszkén mesélgette, hogy a csaja hetente jár fodrászhoz, körmöshöz, és milyen csinos. De hát biztos én voltam pénzéhes és intoleráns, miközben gyed-ből neveltem két gyereket és tartottam fenn egy lakótelepi kecót a nem kicsi rezsijével. Mindegy, a gyereknek már nem hiányzik az apja, hiszen nem is ismeri, de ezek után ha jelentkezne is elhajtanám mint a magzatot, mert játsszon a farkával, de ne a gyereke érzéseivel.
2012. márc. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!