Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha vége...

Miért van az, hogy ha vége egy kapcsolatnak és van gyerek, a tartásdíj fizetése alól 100-ból 99-en ki akarnak bújni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 13:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

10-es,szerintem néhol több a 0 mint kellene.


De pl minimál bérből fenntartani egy albérletet lehetetlen.

Egyrészt a rezsi 1 személynek is legalább 45-50 ezer (télen), plusz ha esetleg van tv+internet+telefon előfizetés, ennie is kell, ha busszal jár bérletet is kell vennie.

Sok esetben az a 10-15 ezer sem fér bele az embernek.

2012. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
10-es, te szereted a nullákat írni, mi? :)
2012. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
de legalább pontot vagy space-t tenne,mert így nem tudom megszámolni
2012. márc. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Azért az esetek többségében a másik fél is a minimálbért keresi, max a családipótlékkal több a jövedelme, ami 13.700.- plussz. De nála ugye nem számít, ha ő nem tud enni, vagy rezsit fizetni
2012. márc. 21. 13:35
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a nehéz anyagi helyzet lehet ennek oka, hanem az is, amikor az anyuka kategorikusan tiltja, akadályozza a láthatást, és a gyerek teljesen elhidegül az apjától. Ennek egyik legnagyszerűbb fegyvere a távolság, amit előszeretettel alkalmaznak is.

A törvények egyáltalán nem azt mérlegelik, hogy kinél lenne jobb helye a gyereknek, hanem csak annyit, hogy az anya alkalmas -e minimális szinten a szerepére vagy sem.

Sok anya aduászként használja a gyereket a kapcsolatban, amivel a férfit irányítani lehet, kihasználva azt, hogy az apa legtöbbször mindent megtenne a gyerekéért. Ha pedig a gyereket rendszeresen ilyen módon használják fel ellene (ismerős: "enyém lesz úgyis, elveszem tőled, sosem láthatod" stb.), akkor egy idő után az apa megcsömörlik, és szabadulni akar a kényszer alól. Nem azt mondom, hogy mindenki ilyen, de sokan, és amikor egy férfi ebből kiszabadul, akkor soha többé az életben nem akar semmiféle kapcsolatot az anyával, és sajnos sokszor a gyerekkel sem, aki a gyűlölt anyához kapcsolódik. Nem tehet semmiről a gyerek, de aki ilyen terrorban él huzamosabb ideig, azt már nem érdekli.

Mások meg egyszerűen nem akarnak kapcsolatot a gyerekkel, mert kis korukban váltak el, sosem jött létre igazi kapcsolat(pár hónapos gyerekről van szó). Ebben az időszakban az anyáé minden kontroll, az apa dolgozik, alig látja a gyereket (én például az első fél évben mire hazaértem, már aludt, mikor elindultam dolgozni, még aludt), nem alakul ki kapcsolat. Később már aktívabb a gyerek, elkezdenek kapcsolódni, idővel verbálisan is kommunikálnak. Innentől már kemény szívűnek kell lenni ahhoz, hogy valaki könnyedén elszakadjon a gyerektől, hiszen a gyerek már kifejezi ragaszkodását, hiányzik neki apa, és többnyire fordítva is. Emlékszem gyerekkoromból arra, amikor 1 hétig nem láttam apukámat, és amikor végre találkoztunk, mindketten sírva borultunk egymás nyakába.

És akkor vannak azok, akiknek nincsenek érzelmeik, csak érdekeik. Nem számít nekik a család, az ember, csak a pénz. Na ők akkor sem akarnak fizetni, ha lenne miből bőven.

Ennek ellenére a 100-99 arány nevetséges, igazi arányt a hivatalok tudnának adni.

2012. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%

Kedves kérdező!


itt azért olvasol csak ilyet hogy ki akar bújni alóla mert kinek nincs problémája az itt nem írogat ki ilyen kérdéseket:) Ez logikus. ÉS ebből az oldalból nem lehet leszűrni azért azt a 99 százalékot. Hogy nézne már ki az a kérdés hogy: a férjem dupla annyit fizet mint amennyit a bíroság mondott, miért csinálja ezt? :)

2012. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%
2012. márc. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%

Azért nem mindegy, hogy valaki a saját lakásában él minimálbérrel (mellesleg rengeteg kedvezményt vehet igénybe) vagy albérletben van ugyanez.


Egy egyedülálló anyukát rengeteg kedvezmény illet meg, ami az apát nem.

2012. márc. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a 10. vagyok, és a billentyüzetem néha összevissza müködik. De azért igy is érthetö szerintem, hogy milyen összegeket akartam irni.
2012. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én olyanról hallottam, hogy a nő azt hazudta, hogy védekezett közbe nem, el is játszotta, hogy megvan és terhes volt. És az Apa akkor is szeretett volna Apa lenni még ha nem is akarta azt a gyereket, illetve nem tervezte. Szerencsétlen csak donornak kellet valószínű, az anyja nem nagyon hajlott semmiféle kapcsolattartásra kettejük közt.
2012. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!