Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeszedi magát valaha? Ti...

Összeszedi magát valaha? Ti szakítanátok vele? 19l

Figyelt kérdés
5 éve járunk, ő 20 éves, de még mindig az anyjának dolgozik, meg helyette, persze fizetés nélkül. 15 korától iskolába se ment, addig sajnáltatta magát az anyja míg a sulit is abba hagyta. Most próbálom rábeszélni hogy menjen el dolgozni de nem akar. Amugy én dolgozok és egyetemre is járok. Sokszor arra gondolok hogy ő már nem fog változni, mindig anyuci pici fia lesz, pedig 14 éves koráig a nagyanyja nevelte. Elegem van.
2012. márc. 24. 11:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
jött valami büntdtés, azt kifizették és kész.
2012. márc. 24. 11:57
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

ez mese,ha nem jár is kolába akkor nem büntetés jön,hanem a gyámügy és a gyerek megy intézetbe.....

szóval fuss neki megint...

2012. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

ilyen link alak mellett ne számíts fényes jövőre.

ha neked lesz diplomád, és jól keresel majd, akkor megérdemelsz egy hasonló értelmi színvonalú ambíciózus férfit, nem egy ilyen életképtelen kisfiút.


ismerek egy hasonló srácot, asszem most 23 éves, de még a 8 osztálya sincs meg, mert az anyja lexarta, nem segített neki a tanulásban. most ott tart, hogy az anyja minden nap ad neki pénzt cigire, kólára, a gyerek meg otthon döglik, és nem csinál semmit.

2012. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%

Nézd tudom hogy szereted meg minden, de itt már baj van. Nem lóghat egész életében az anyja nyakán, főleg ha az anyja helyett dolgozik ingyen. 8 általánossal ma már semmire nem megy még ha csak simán lenne érettségije akkor sem. Talán tudna változni ha hatnál rá de nem valószínű, sokáig az anyja nyakán fog élősködni és ha az anyja megint otthagyja vagy egyéb más akkor magára marad és akkor csak téged is rántana magába a süllyesztőbe.

Nekem a barátnőm volt ilyen 22 éves koráig nem volt hajlandó elmenni dolgozni mert az volt a fejébe hogy a szülei majd eltartják őt mert azt hitte milyen hű de gazdagok. Én otthagytam őt mert ha összeköltöztünk volna amit a barátnőm már nagyon akart akkor nekem kellett volna eltartanom velem együtt plusz a lakást is fent kellett volna tartani valamiből és azért annyi fizum nem volt hogy ezt mind meglehessen oldani. Plusz még szakmát is tanultam estin ami szintén nem volt ingyen. Nagyon szerettem a barátnőmet de mondtam hogy ennek vége mert nincs elképzelése a jövőjéről nekem meg olyan nő kellett akinek igen is van egy elképzelése meg célja hogy akkor csináljuk együtt. De ő sajnos nem ilyen volt. Szerintem jobban jársz ha otthagyod elvégre még fiatal vagy van előtted még jövő jócskán és fontos hogy most ameddig tanulsz akkor azt csináld jobban. De a jelenlegi barátod mellett csak tuti rosszabb lesz főleg ilyen felfogással.

2012. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha csak ezt az információt adod meg róla, ami a kérdésben szerepel, akkor élő emnber nem lesz, aki azt tanácsolja, hogy maradj vele. Miért vagy vele? Nyilván megvan rá az okod, legalábis valamikor megvolt. Azóta változtatok: te is, ő is, a céljaitok is. Most mi húz hozzá? Mi az, ami elhűz tőle? Nehogy azt várd, hogy pár vadidegen, aki mindezeket a vonzalmakat nem érezheti, megmondja a tutit neked párválasztással kapcsolatban.


Leírtál egy problémát a pároddal kapcsolatban. amit leírtál az valódi probléma. Szereted őt annyira, hogy a probléma ellenére is vele maradj? Ha igen, akkor ne szakíts! Ettől még próbáljátok meg megoldani a problémát.

Ha nem a válaszod az előző kérdésre, akkor elvárod, hogy ő oldja meg a problémát, vagy azt szeretnéd, hogy közösen oldjátok meg. Ha elvárnád, hogy magától megoldja, akkor számíts rá, hogy rövid időn belül nagy valószínűséggel nem fogja, hisz már 5 éve fennáll, és nem érez motivációt a megoldására. Ebben az esetben szakíts.

Ha azt szeretnéd, hogy közösen oldjátok meg, akkor kérdés, hogy ő mennyire partnered ebben. Jó eséllyel meg kell küzdened az ellenállásával. A kialakult szokásokon változtatni sosem könnyű, és az egyetlen esélyed, hogy elérd, hogy ő akarja a változást. Párkapcsolatokról szóló könyvek ezrei lesznek a segítségedre a megoldásban, meg persze kérdezhetsz is barátokat, idegeneket, tapasztaltakat és tanultakat, bárkit, de az már egy másik kérdés.


Azért a fordítottján is érdemes elgondolkoznod. Csak ez a baj? Ha az általad vázolt probléma nem lenne, akkor minden szép lenne és tombolna a szerelem ezerrel?

2012. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
büntetés, na ott már van vmi bibi, de az tényleg elég gyanús h korán abbahagyja a sulit és nem vitték el a gyámügyisek! más büntetésről lehetett szó amit már kifizettek! de a sulis téma így még nem tisztázódott..
2012. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%
a szerelem gyorsan múlik! de az élet is! gondolnod kell a jövődre de a jelenedre is! ha a jövőben egy ilyen férfival éled le az életed valószínűleg semmi jó nem származik belőle! elválás lenne a vége! de ha a jelenben véget vetsz ennek, akk még minden gondnak véget vethetsz! ezzel a jelenedre is és a jövődre is hatnál!
2012. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Pedig tényleg nem voltak gyámügyisek. ismerek még 2 fiu testvert, tavaly hagyták ott a sulit, szintén 9.ik ben, dolgoznak, cipőgyárban, semmi gyámügy.



Amugy szeretjük, egymás, de ezt a helyzetet már nem birom sokáig. Márcsak a tudat hogy nem is akar változtatni.

2012. márc. 24. 12:18
 19/25 anonim ***** válasza:
48%
Nincs igazad és azt csinál amit akar? Akkor tegye...nélküled. Te meg keress egy normális fiút.
2012. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Egyetemista létedre nagyon naiv vagy! Olyan nincs, hogy anyuka kiveszi a tanköteles korú gyermekét az iskolából. Szerintem téged nagyon megvezettek. Nem is értem egy értelmes nő, mit keres egy ilyen fiú mellett. Hidd el ez csak rosszabb lesz. Még arra nem válaszoltál, hogy mit dolgozik a barátod, és mi az, hogy az anyja helyett dolgozik. Különben cigányok, mert azoknak van ilyen mentalitásuk?
2012. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!