Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Élettársi problémák? Elbizonyt...

Élettársi problémák? Elbizonytalanodtam

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, a párom 23. 2 és fél éve együtt vagyunk, 1 év után költöztünk össze. Az együttélés eleinte problémás volt (sok veszekedés), de már nem az, sőt. Semmilyen. Ismét elkezdett dolgozni (kb 1.5 hónapja, azelőtt volt 2 hónap leállás) ami azt jelenti hogy estétől reggelig meló, nappal pedig alszik. (másfél hónap alatt 1-szer aludtunk együtt) Ezáltal hiába lakunk együtt, maximum napi negyed órát beszélgetünk és ennyi. A házimunkában természetesen nem segít, csak nagyon ritkán. A szexuális életünk csapnivaló.

Elhanyagolva érzem magam, jól esik ha törődnek velem. Itt jön a képbe egy harmadik fél, a munkatársam. Eleinte nem bírtuk egymást, de egy ideje elkezdtünk beszélgetni, flörtölgetni, úgy érzem kölcsönös a vonzalom. Nagyon megtetszett ez a srác és mintha egyre jobb irányba haladna a kapcsolatunk. Viszont ő is foglalt (menyasszonya van). Bűntudatom támadt, hisz nem akarom félrevezetni a párom és a munkatársamék kapcsolatába sem akarok belerondítani.


Teljesen tanácstalan vagyok. Kérlek írjátok le a véleményeteket


2012. márc. 26. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Abban a negyedórában te hogyan szeretnél szexelni, együtt aludni stb-t csinálni?


Egy biztos ezt így nem lehet hosszútávon tartani. Ritmust meg kellene oldani.

2012. márc. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az együttéléssel kapcsolatos semmilyenséget próbáltad már megbeszélni a pároddal?


Egy új kapcsolatra azért vagy nyitott mert nem foglalkozik veled a párod, ez egyértelmű.

Tényleg olyan pasit akarsz aki a menyasszonyát megcsalná veled? Te miért ne számíthatnál ugyan erre?

Ha nem akarod becsapni a párod, hát ne tedd, legyél vele őszinte és magaddal is. Döntsd el mit akarsz.

A másik kapcsolatba nagyon már nem tudsz belerondítani, ha már most kifelé kacsintgat a pasi ott már rég nem 100-as a dolog.

2012. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem bonyolódnék bele a dologba,inkább a saját párommal lennék maximálisan őszinte,és tiszta vizet öntenék a pohárba.Ha menthetetlennek ítéled meg a kapcsolatodat,vagy langyos állóvíznek érzed,jobb lenne végét vetni.Ilyen bonyolult szeretői viszonyba meg lehetőleg nem belekeveredni,pláne nem munkatárssal.Annak az ember mindig duplán issza meg a levét,és a jövőjét is alaposan megkeseríti.
2012. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

próbáltam már megbeszélni a párommal, de általában süket fülekre találok. Mintha szerinte minden rendben lenne. Jelezte már felém hogy a szex hiányzik neki, de nem tesz az ügy érdekében semmit, inkább alszik tovább. Elhiszem hogy fáradt, de kétlem hogy ennyire. Hisz én is dolgozom (fizikai munka), viszont utána marad időm háztartást vezetni stb.

A munkatársam meg inkább a mentorom (én jelenleg tanulom a szakmát és már csak májusig leszek ezen a helyen), de egyszerűbb volt így megfogalmazni elsőkörben.

2012. márc. 26. 17:15
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

érdekes. mit dolgozol? tehát sűrűn vagy együtt a munkatársaddal? a mentor alatt úgy értem, hogy kísérget mindenhova, vagy csak néha kell talákoznotok.

viszont a párodnak ez mennyire állandó munka? mert ha az, akkor ez hosszú távon nem fog menni.

2012. márc. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A munkatársammal egész nap együtt dolgozunk, bevezet a szakma rejtelmeibe, segít ha valamit nem tudok megoldani.A párom munkájában a beosztás elég változó, remélem már nem sokáig tart ez az időszak. Viszont ebben a mai világban ott hagyni sem érdemes egy biztos állást, úgyhogy az se megoldás.
2012. márc. 27. 15:21
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Elöször is MIKOR foglalkozna veled a párod, ha nem is találkoztok? Ha éjjel dolgzik, akkor természetes, hogy nappal alszik - elvégre azért neki is szüksége van valami alvásra.

Másodszor te legalább annyira elhanyagolod öt - elvégre te sem vagy többet vele.

Harmadszor a munkatárssal a helyyedben nem kezdenék, mert

1. menyasszonya van, ha ö ezt hajlandó elfelejteni, akkor az emberileg elég szemét.

2 a mukahelyen csak problémák lesznek belöle

3. ha azzal kellene együtt élned, akkor ugyanazok a gondok elöjönnének vele kapcsolatban is

4. utána te lennél a "menyasszony", aki mellett másfelé kacsintgat.


Szerintem nem vagy elég érett ara, hogy valakivel együtt élj, elöször próbálj meg felnöni.

2012. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Osztom az utolsó válaszát, annyit hozzátennék már rég nem szeretitek egymást az biztos! és ha a munkatársad összejönne veled hát mocsok egy alak így hogy van menyasszonya, még hogyha összejönnétek úgy hogy mindenki otthagy mindenkit akkor bizonytalan kapcsolat lenne mivel honnan tudod hogy téged mikor "felejtene" el mint ahogy a menyasszonyát
2012. márc. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt több külön probléma van, amit neked is külön kéne átgondolnod.

Az egyik az, hogy elég stabil, és tartós-e a te kapcsolatod a pároddal? Magyarán: gondold végig, hogy valóban csak a "külön műszakban" élés okozza-e az összes gondot? Enélkül, boldogan és konfliktusmentesen élnétek?

Ha csak ez okozza a problémát,és egyébként semmi egyéb, (amit kétlek)és erre a helyzetre tartósan kell berendezkednetek, akkor azon érdemes elgondolkodnotok, hogyan tudnátok átszervezni úgy az életeteket, hogy a fennmaradó időt minél jobban kihasználjátok. Nem hiszem, hogy a tartós éjszakai műszak okvetlenül válóok lenne. Az ismeretségi körömben, két olyan házaspár is van, ahol a férjek évek óta pékként dolgoznak. Tartós éjszakai műszak évek óta. Az egyiknek 3, a másiknak 2 gyereke van, mindkettő boldog házasságban él,és egyikük felesége sem panaszkodik arra, hogy elhanyagolt, magányos, boldogtalan lenne. A gyerekek sem "csókolommal" köszönnek az apjuknak, mert soha nem látják. Teljesen normális életet élnek, bár biztosan nem egyszerű megtalálni a megoldást.

Ami a munkatársad iránti vonzalmadat illeti: én ilyen ügyekben mindig azon az állásponton vagyok, hogy amit magadnak nem kívánnál, azt ne kövesd el mással szemben sem.

Nekem amúgy is az az érzésem, hogy ezt az "alszik egész nap" kifogást a magad igazolására találtad ki. Ha a kapcsolatod helyrehozhatatlan, akkor fejezd be, zárd le, és ha túlvagy rajta kezdj egy újat. Lehetőleg olyannal, akinek se menyasszonya, se barátnője, se felesége nincs.

2012. ápr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"A házimunkában természetesen nem segít, csak nagyon ritkán. A szexuális életünk csapnivaló."


21 évesen fiatal vagy még ahhoz, hogy úgy élj, ahogy egy 40-50 éves feleség(nek sem kellene)...


De a tovább lépés ne csöbörből vödörbe történjen, az, aki a menyasszonyát csalná Veled, szintén nem lenne egy jó választás.

2012. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!