Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám nem tart velem semmilyen...

Apám nem tart velem semmilyen kapcsolatot. Van két féltestvérem a részéről. Halála esetén kihagyhatnak-e az örökösödésből? Kötelesek-e megkeresni vagy értesíteni az esetleges haláláról? Kinek a dolga ez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 28. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagyhat ki téged senki, nem az örökösök döntik el, hogy ki örököl, hanem törvény határozza meg. Hivatalból küldenek majd neked értesítést.
2012. márc. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Ugyanez van nálam.Már meghalt pár éve,engem kihagytak.Állítólag ez nem évül el,majd ha lesz kedvem a procedúrához,majd nekikezdek az egésznek,már csak azért is,mert hiába próbáltam beszélni a 2féltestvérrel,elutasítóak voltak.
2012. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

A jegyző értesít. Az ő kötelessége felkutatni az örökösöket.


Már ha van bármi apukád nevén. Az én apukám nevén nincs semmi, mind a két lakás a felesége nevén van, szóval ha apukám előbb fog elhunyni, én nem öröklök semmit hiszen apukámnak nincs semmije :-((

2012. márc. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló a problémám. Apámmal nem tartjuk a kapcsolatot mert itt hagyott engem meg anyámat. Apámnak van egy gyereke a korai házasságából aki a féltesóm de őt sem ismertem csak 2 szer láttam eddig, de állítólag már nem is él mert balesetet szenvedett. Amit még tudok hogy apámnak van egy másik családja egy felesége meg két nevelt fia van. Elvileg ha nem hagy végrendeletet akkor mindent én kapok mert én vagyok apám igazi gyereke. De ha végrendeletet ír akkor kizárhat az örökségéből. Engem ez per pillanat nem érdekel mert apámnak van egy lepukkadt háza ha mág az van egyáltalán és ennyi.
2012. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Ha ír is végrendeletet, téged nem zárhat ki. Jár neked a kötelesrész, ami az örökölhető fele. Azaz a fele mindennek akkor is tied, ha apád mindent másra akar hagyni.
2012. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
nem tudom hogy vagytok vele, de olyan ember akivel x éve nem beszéltem, attól nem kéne 1 fillér sem
2012. márc. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
kicsit vicces, hogy amíg él le sem szarod(gyenge kifogás hogy neki kellene keresnie), de a halálából azért jó lenne hasznot húzni
2012. márc. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg az a vicces,amikor próbálod vele felvenni a kapcsolatot,aztán rohadtul nem érdekli.Nehogy már a gyerek legyen a hibás ilyen esetben!
2012. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
6.válaszolóval értek egyet!
2012. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

Akik szerint keresse ő az apját: én napi kapcsolatban vagyok apukámmal, 2hetente jön unokázni, bármiben számíthatok rá és viszont.


Ezért is idegesít, hogy minden a felesége nevén van, így a halála esetén abból, amiért egész életében dolgozott, a lánya egy fillért nem fog látni.

A mostohatestvéreimnek is van apjuk, örököljenek onnan.

2012. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!