Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom szépen szólva mindenér...

A párom szépen szólva mindenért leszid, amikor jön hozzám. Hogy oldjam ezt meg? Már rettegek, ha jön.

Figyelt kérdés

Kopog, kinyitom, beengedem. és kezdődik.

Miért nem a szájára adtam puszit. Miért nem vagyok még kész? ne piszkáljam a pattanásaimat a tükörben. stb stb


Már megbeszéltem vele, hogy ez engem zavar. Megértette.


Másnap feljön és amíg rám várt nézelődött és azt kereste mibe köthet bele, pl anno ilyenek voltak, hogy a hűtőajtón volt egy folt, ma már ragyog minden ha jön, erre most belekötött abba miért a földön van a krumpli - elővettem kaja készítéshez, a kukához közel, pucolni. Lehet hogy helytelen, nem ez a lényeg, hanem hogy már ott tartok, hogy ha meghallom, hogy megállt a ház előtt kocsival, szabályosan megáll bennem a vér is.


Mit tegyek?


2012. márc. 28. 21:28
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd már ott a francba, mit kínlódsz egy ilyen mellett? Ez nem társ, nagy tévedés, ha azt hiszed, hogy szeret téged. Próbálnál meg te valamit nem megcsinálni, amire ő megkér, ami neki fontos, hanem csak bólogatni, éppúgy mint ő, nem tennél semmit, minden maradna a régiben, ahogy neki nem felel meg, na ő már réges-régen kihajintott volna. Nem tűrt volna egy percet sem. Ennyire vagy fontos neki.
2012. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
én sem értem minek vagy vele..!
2012. márc. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
76%

18:38 "tehát nem tudom hogy lehet ezt megcsinálni"

Erős akarattal. Ne hagyd, hogy a körülményeid irányítsanak. Irányítsd te a körülményeket.


"leszek én az okosabb és nem szítom tovább"

Ez a te természetes és logikus reakciód, de a pároddal szemben nem hatékony. Ő más logika szerint működik.

-Vagy megtanulod kezelni;

-vagy elfogadod, hogy így marad;

-vagy szkítotok.

Több lehetőség nincs.


"...ezt is úgy utálom"

Ennek ellenére még nem reagáltál rá. Tényleg csak a három fenti opció létezik. Ha a második (a status quo) rossz, a harmadikat (a szakítást) meg nem akarod, akkor meg kell tanulnod az elsőt. Az a legnehezebb, de azzal jársz a legjobban.


Erre az "előre nem szól" dologra is csak tippet tudok adni. Szervezd át egy kicsit az életed, és gyakran ne legyél otthon. Ha ő nem mondja meg, mikor érkezik, neked sem kell megmondanod, mikor vagy otthon.

Lehet, hogy ezt érdemes csinálnod, lehet, hogy mást, de ha nem reagálsz, akkor neki az jön le, hogy neked ez jó, vagy legalábbis elfogadható.

2012. márc. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:

31, és 32-eshez:

"nem megoldás a problémára, inkább annak megkerülése. Ráadásul, ha másokkal nem ilyen, még az is lehet, hogy te hozod be valamivel belőle ezt a viselkedést. Aztán találsz valaki mást, aki veled pont ugyanezt fogja tenni."


utolsó megint hasznosakat írt :)


tegnap azt csináltam, hogy nem reagáltam le hogy már megint és megint belémköt, annyikat írtam neki válaszul, hogy ó inkább arról beszéltünk volna kivel, mizu, most nem értem, hogy már megint mi a bajod, de nem is érdekel, szeretnék pihizni, ne idegesíts.

erre folytatta volna, hogy én idegesítem őt, amit lezártam azzal hogy te támadsz én meg védekezem, nem értem mivel idegesítelek, nem tettem semmi rosszat, neked mindig van bajod vmivel.

erre felhozta az évekkel ezelőtti problémákat is, erre annyit reagáltam, hogy látod, megint te kötsz belém. és megkértem ne szóljon hozzám, mert zavar.

azóta csend van :)

2012. márc. 31. 06:27
 35/56 anonim ***** válasza:
Sok sikert, hosszú és kemény munka lesz! Néhány hónapig még erős lesz a kisértés benne, hogy valahogy visszarángassa a kapcsolatot a régi kerékvágásba, ami az ő komfortzónája. Muszáj odafigyelned, de közben ne kezeld ellenségként, tedd számára minél könnyebbé a változást.
2012. márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

még sem bírom

annyira fáj már, hogy megint és megint problémái vannak velem

azt mondja elviselhetetlen vagyok.


legszívesebben meghalnék, úgy fáj már

2012. ápr. 1. 11:48
 37/56 anonim ***** válasza:

11:48 Bármikor föladhatod, de akkor vagy szakíts, vagy fogadd el, hogy nem lesz jobb.

"azt mondja elviselhetetlen vagyok."


Lefordítom: "nem örülök, hogy el kell fogadnom ezt a helyzetet". Ő vissza akar térni az eredeti állapothoz. Ne legyél zsarolható, egyenrangú társak vagytok. Nem értek egyet vele, és sosem fogom elfogadni azt, hogy ha valaki leír egy párkapcsolati problémát itt a gyk-n, akkor megjelenik a sáskahad a "szakíts, szakíts, rúgd ki, menekülj, szakíts, szakíts..." jótanáccsal. Azonabn a másik véglet sem jó. Ha úgy állsz hozzá, hogy márpedig ha törik, ha szakad te együttmaradsz vele, akkor zsarolható állapotba kerülsz, és ezzel a helyzettel a másik fél gyakran vissza is él. Kimondva vagy kimondatlanul az együttmaradás feltételévé teheti, hogy a vitában te engedj. Ez nem egészséges. Ha neki is fontos a kapcsolat, akkor küzdjön meg érted, és fogadja el, hogy a játékszabályokat kettőtök érdekében alakítjátok ki. Ha meg nem fontos neki, akkor jobb mielőbb megszabadulnod tőle.


Legyen önbecsülésed! Ez csak döntés és kitartás kérdése. Sok múlik azon, mit kezdesz most ezzel a helyzettel.


Csak egy példa:

-Elviselhetetlen vagy.

-Szerinted mit kéne tennünk, hogy jobban elviseljük egymást?


Esetleg egy kicsit támadóbban is lehet.

-Komolyan gondolod, hogy csak velem van a gond?

[A valószínű nemleges válasza után]

-Szerinted mit kéne tennünk, hogy jobban elviseljük egymást?

Ha nem vagy határozott, el fog nyomni.

2012. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:

jelenleg a múlttal példálózik, hogy eddig is milyen gáz voltam. semmit nem ér, hogy 2 hete nem cigizem pl. mert eddig is mennyit tűrt.

most ez a témája. nagyon nehezen tettem le. és sz*rt se ér :(


pedig eddig csak azt kérdeztem, miért problémákat keresi???nézi??

de a fenti volt a válasza :(


csak fújja fújja

2012. ápr. 1. 13:17
 39/56 A kérdező kommentje:

"-Komolyan gondolod, hogy csak velem van a gond?

[A valószínű nemleges válasza után] "


erre mindig IGEN a válasza"

2012. ápr. 1. 13:19
 40/56 anonim ***** válasza:

Esküszöm, te szeretsz szenvedni!

Hagyd már ott a francba, ő maga mondta, hogy elviselhetetlen vagy számára, ne kínozd se magadat, se őt, hagyd ott, mindkettőtöknek jobb lesz.

2012. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!