Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet együtt élni egy...

Hogyan lehet együtt élni egy tisztaságmániással?

Figyelt kérdés

Sógornőmék idejönnek lakni kb 3 hétre, amíg lakásfelújítás lesz náluk. Sógornőm tisztaságmániás. 8 óra munka után hazamegy, és addig takarít, amíg el nem fárad. (havi szinten többet költ tisztítószerekre mint ruhára)

Képes minden nap fürdőszobát és konyhát pucolni, szekrényeket portalanítani stb.

Holnap munka után átcuccolnak ide. Fogalmam sincs, hogyan fogom túlélni ezt a 3 hetet.

Nem élünk mocsokban, de egy tisztaságmániás számára mégis.

Amikor 1-2 órát vannak itt, mindent megkritizál, hogy a mosógép biztos vízköves, ráférne a szőnyegre egy porszívózás, az ablakokat is lemoshatnám ha ráérek stb.

Ha van egy kiskanál a mosogatóban, már a haját tépi.

Van egy macskánk is, nem szereti, de megtűri. (kénytelen lesz, különben repül!!!)

Már a macskatartással kapcsolatban is kioktatott. A macskának is megmoshatnám a mancsait, fenekét mielőtt felugrik az ágyra. És igazán megfürdethetném 2naponta.

A táljait domestossal kéne kimosnom minden étkezés után.

És persze 60-75 percig fésülgessem a macskát naponta, és akkor ne fog hullani ennyire a szőre.

Már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy egy légtérben fogunk lakni.


2012. márc. 29. 16:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjátok meg neki,hogy itt nem csinálhatja azt amit otthon,neki kell alkalmazkodnia..Én a helyében fülét-farkát behúznám,ha már ott lakik nálatok.
2012. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Használd ki! :D Fogd fel úgy hogy lesz három heted pihenni, neki meg mond meg ha zavarja a kupi hogy takarítson ki! A lábadat kell csak felemelned hogy kiporszívózhasson alatta! De mond meg neki hogy a sarkok is tiszták legyenek!
2012. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretjük annyira a tisztítószer szagot. Sem magamat, sem a páromat sem pedig a macskát nem akarom kitenni ennek.

Amúgy sem tudnám lábat lógatva nézni, ahogy takarít.

2012. márc. 29. 16:17
 4/12 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ha ennyire szeret takarítani, akkor itt kiélheti magát, te meg menjél el otthonról :)

És hogy itt te vagy itthon, ha tetszik, ha nem, itt a te szabályaid érvényesek. Már korábban meg kellett volna neki mondani, hogy fogja be és ne kritizáljon. Rettentően utálom, ha valaki tanácsokat osztogat, mert azt hiszi, mindenkinek úgy jó, ahogy ő elképzeli. Hát nem. Direkt nem pakolnék, ha tépje a haját :D

2012. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 lizzi77 ***** válasza:
Jesszasz,hát én a is falnak mennék tőle...én a helyedben a régóta halogatott/utált dolgokat csináltatnám meg vele...spejz rendberakás/meszelés,cipők kiválogatása/pucolása,1000 éves b@zinagy lábasok kisikálása,vagy személyes kedvencem:egy hatalmas adag ruha kivasalása.Az a lényeg, hogy foglald le a banyát olyan dolgokkal, ahol nem kell túl sok vegyszert használni.Meggyőződésem, hogy az ilyeneknek a túl sok vegyszer-kipárolgástól összemegy az agya...hehe
2012. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

pucoltass vele ablakot, mosasd ki a függönyt :) én speciel ezt utálom a legjobban. ha lenne egy fogadatlan takarítónőm, akkor rábíznám :)

nézd a jó oldalát: el lesz mosogatva :)

ja a porolást se felejtsd ki! :)

2012. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
én hagynám h takarítson, nekem addig se kellene, pedig szeretek én is. de, ha van aki megcsinálja, akkor miért ne pihenj kicsit?
2012. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gyerekek, ez mind baromi vicces lehet, de tényleg együtt élni egy ilyennel maga a rémálom, egyszerűen pokol. Mindig minden élére állítva, ha valami nem úgy van, akkor már kiabálás, állandó pakolás, a ház ragyogjon.


Hisztéria pl. a gyerekszoba miatt (ami egyébként egyáltalán nem kupis), takarítás után, ha valami nem úgy van, ahogy takarításkor, akkor megy a kiabálás, ordítás, h "az előbb takarítottam, és már összegányoltatok mindent",...


Én nem vagyok rendetlen, de ezt a szintű kényszerességet nehezen viselem. Ilyen mondatok, h "hányás a fürdőszoba", meg "disznóól a nappali", meg "mindjárt elhányom magam", stb. Ebbe a nem mániás is belebolondul.

2012. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Figyelj,csak 3 hét.

Vedd poénosra.

Játssz.

El tud-e odáig jutni hogy az ágy mögötti sarkot is kitakaritsa,amire te 2 éve nem tudod magad rávenni,stb stb.

2012. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"havi szinten többet költ tisztítószerekre mint ruhára"


vagyunk ezzel így páran :D

2012. márc. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!