Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák! Titeket is zavar, ha...

Anyukák! Titeket is zavar, ha a mama (anyós) össze-vissza csókolgatja a kisbabátokat? (arca, keze, feneke, hasa, combtő stb. ) Engem nagyon zavar!

Figyelt kérdés

Meg egyébként se szeretem, ha rajtunk (apa-anya) kívül más is csókolgatja a kis arcocskáját, mert én is ott puszilom és az olyan gusztustalan, egymás nyála után...

Meg a kezét se, mert azt veszi egyből a szájába. Hogyan mondjam el neki, mert már többször szóltam, de lepereg róla.


2009. jún. 15. 13:07
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!


Az én áldottemlékezetű Anyósom kizárólag a tarkójukat, homlokukat puszilgatta (igaz, pedagógus volt). Mondjuk, ha a kezüket puszilgatta volna, biztos tiltakozom! Nagy bagós volt, ahogy -sajnos- én is.

Októberre várom az első unokát, a kezét, arcát biztos nem fogom puszilgatni. Arról nem beszélve, hogy megígértem, addigra leszokom a bagóról, bár rohadt nehéz lesz 40 év után. De az unokám ne a bagószagú öreganyját szagolja! :(

2009. jún. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%
Arról nem is beszélve, hogy nem is tudod, milyen szerencsés vagy. Egyrészt, hogy van nagyi, méghozzá kettő is, aki szeretheti a babádat. Másodszor azért, hogy ezt ki is tudják mutatni. Becsüld ezt meg, amíg lehet.
2009. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
86%

én is teljesen egyet értek az előttem szólókkal.

Mellékesen : " és imádja az unokáját". Mármint az anyukád.

És az anyósod nem imádhatja???

2009. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt hasonló élményem anyósommal. Először csak forrtam magamban. Majd eljutottam oda, hogy féltékeny vagyok. Majd egy kis intellektualizálás után arra is eljutottam, hogy persze. Itt az én húsom, vérem, az én babám, erre jön egy NEKEM vadidegen nő, és úgy viselkedik, mintha hozzá tartozna a gyerek.

Aztán leesett - mindez bennem van. A gyereknek MINDKÉT nagymamája a SAJÁTJA. Mind ahogyan nekem sem volt semmi bajom mindkét rokonsággal, míg anyám ki nem állhatta apu rokonait.

Neked kell magadba nézned és neked kell megváltozni.


A cigivel kapcsolatosan egyetértek az előttem szólókkal. Arra megkérheted, hogy ne cigizzen a baba látogatás előtt, alatt.

2009. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
83%

Engem nem zavar, sőt örülök. A mama se undorodik tőle, pedig teutánad puszilgatja. Gondolom, nem nyaljátok azért.

Ha szereti, puszilja! Milyét puszilja, ha nem a kezét, arcát? A ruháját már csak ne!

2009. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
85%
Én is inkább örülök neki, hogy van aki szeretgeti a gyerekemet. Ez nem feltétlen összenyalást jelent. De még ha az is lenne, az emberi nyál szerintem veszélytelenebb számára, mint az ha pl bemegy a fürdőszobába, és összenyalja az agyonfertőtlenített fürdőkádat pl. Szerintem is kicsit túlreagálod, vedd lazábban. Persze ha a nagyi ápolatlan, igénytelen, csorog a nyál a szájából én sem hagynám,de gondolom nem ez a helyzet.
2009. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
36%
Nem lesz semmi baja, ha a kezét puszilják is. Ettől csak egészségesebb. A cigitől te undorodsz, a baba nem. Nyugodj meg és barátkozz a mamával! Később már nem fog zavarni. Meg kell szoknod a testét. Mi lenne, ha felajánlanád, hogy néha megmasszírozod? Vagy elmehetnétek együtt strandra meg a baba. Meglásd, megszereted!
2009. jún. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
85%
Engem egyáltalán nem zavar. Sőt, csak örülök neki, hogy a nagymamája meg a nagypapája ennyire szereti a fiamat. Azt akarom, hogy a nagyszülőkkel is szoros kapcsolata legyen, mert szerintem ez így egészséges.
2009. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
29%
Micsoda hülye válaszok.Egyetértek a kérdezővel.Egy csecsemőnek senki ne puszilgassa a keze fejét,még az anyja se,mert azt a szájába veszi,és csúnya fertőzést kaphat.Ezt felnőtt embereknek még mondani sem kéne!
2009. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
76%

Az emberi nyál a legjobb fertőtlenítő.

Ez tudományos kutatás eredménye. "A szekrétumban jelenlévő lizozimnak és a szecernált IgA-nak fertőtlenítő hatása is van."wikipédia

"A száj sebei a nyál fertőtlenítő hatása miatt gyorsan gyógyulnak" stb

Próbáld ki: nyálazd meg óránként, ha van egy kis karcolás a kezeden! Hamarabb gyógyul, mintha betadinnal kened.

Ha megfázik a mama, akkor addig ne puszilgassa, az más eset.

Én megértelek, én még az anyámtól is irtóztamegy időben, hogy megpuszil, de ez csak bennem volt.

A kicsid örül.

Ahogy közelebb kerülsz majd az anyósmamához, úgy lesz természetes a teste is.

Inkább ezt próbáld tudatosan siettetni. Végül is a férjeddel egy test vagytok, s ő valaha az anyja testéből fakadt.

2009. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!