Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szüleimmel...

Mit csináljak a szüleimmel hogy megengedjék hogy eljöjjön hozzám egy internetes barát?

Figyelt kérdés
Mindig avval jönnek h perverz,pedofil stb. Már vagy 2 éve ismerjük egymást,szinte minden nap beszélünk. Nem hiszem hogy egy pedofil ennyi ideig kitartana a zsákmánya mellet! Nagyon messze lakunk egymástól és jönnek a rokonaikhoz és így le tud jönni hozzák vonattal. Anyumék nem akarnak 1 szót se hallani róla. Ő is animefan ahogy én,így ismerkedtünk meg ^^ és hozzám is fel akar jönni hogy megnézzünk valamit. Persze sok osztáytársamat is ismeri és ők is velünk lesznek.Semelyik szülőm még hallani sem akar róla. Telebeszélte a fejüket a TV -.-. Persze már webkameráztunk és láttuk egymás fényképeit is. ^Persze rendes és neki is elmondtam mit gondolnak a szüleim és mondta hogy kérdezem meg a szüleim h hogy tudja bebizonyítani h nem pedofil. Meg olyat is mondott hogy egy nagyobb fejéből nem ugranak ki azok a gondolatok mint az ővéből XD mondjuk igaz.Rendes,semmi percing,tetoválás,fülbevaló...Nem akarok itt olyat olvasni h kicsi vagy ehhez meg ne találkozzatok stb. rendes választ szeretnék ^^ Én 13/L ő 12/f Mit csináljak a szüleimmel?
2012. márc. 29. 19:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mért kell tudniuk, hogy ő a netes srác? Azt tudják, hogy mikor menne? Mert ha nem, egyszerűen azt mondod, hogy átjön pár osztálytársad. Amikor ott vannak akkor pedig mondd azt hogy egyikőjük haverja/testvére/unokatesója is jött veletek. Jó, hazudni nem szép dolog, de szerintem ilyen esetben megengedett egy kis füllentés mert olyan dologtól féltenek aminek nincs valóságalapja.
2012. márc. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nincs rajta tetkó, piercing ,fülbevaló 12 évesen hogy lenne már xD érdekesen gondolkozol te is :D
2012. márc. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Hát nézd, egy saját igaz történet, hátha segít...


14 voltam, a másik fél 15. Rengeteget beszéltünk, folyton-folyvást, ugyanúgy, mint ti... webkamera, kilométernyi e-mailek eleinte stb. És mégis, akárhogy hozakodtam elő anyámnak róla, azt mondta NEM, kizárt, hogy találkozzunk, biztos egy szakállas pedofil édesget engem. Hajlíthatatlan volt, reménytelen. Az ő szülei ugyanígy fogták fel... Köztünk mennyi volt a távolság? 30 km. Nem sok. Mi az? Kb. fél óra utazás, ráadásul egyikőnk sem a világvégén lakott. Mutogattuk a szüleinknek, akkor beszéljenek MSN-en, itt egy kép, ott egy másik, bla-bla. Semmi eredmény.

Hát, duzzogva vártunk. Beszélgettünk tovább. Négy és fél év múlva újra megkérdeztem a szüleimet, hogy na... találkozhatok-e X-szel, mert na, akkor vegyék már észre, azóta is róla beszélek, beszélgetünk, elvagyunk. Anyám morcosan rábólintott, mivel felajánlottam, hogy óránként felhívom, élek-e még. (Megjegyzem, ekkor már 18 voltam, hajszálnyira attól, hogy elköltözök otthonról egyetem miatt. Az azért durvább, egy másik városban tökegyedül, mint találkozni egy szem emberkével. Na mindegy.) Most meg 20 évesen kész röhej, hogy az egyik legeslegjobb barátomról van szó, akiről folyton faggatóznak anyámék, na mi történt, na voltunk-e ezen a színházi előadáson, amott stb.


Ugyanakkor másik ismerősömmel nem bírtunk várni... füllentettem-hazudtam, hogy ó, ismeri még X és Y osztálytársam is, aztán fél év ismeretség után, mivel ő volt az idősebb és engedték a szülei, eljött a városomba egy délutánra.


Szóval lehet így is, úgy is. Kisebb füllentéssel (nem, nem akarom, hogy hazudozz, az abszolút lükeség) vagy várakozással.

Jó, lehet, csúnya dolog, amit mondok, de 12 és 13 éveseknél én is megfontolnám az ilyen találkozókat. Ha nagyon hajlíthatatlanok, próbálkozhatsz nagyon apró füllentéssel, vagy tényleg... akkor csináljátok csoportosan. Osztálytársak, ő is, mindenki egyrakáson. Az, hogy X hozta Y ismerősét is stb. az meg már édesmindegy. Ez még jobb is, mint a füllentősdi, sőt. Elég természetes dolog, hogy X elhozza Y-t, nem? És elvégre, ha van közös ismerősötök, akkor miért ne?


Hm.

2012. márc. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én 15-16 évesen már csomó ilyen animéssel találkoztam (anime rendezvényeken például) azután hogy MSNeztünk, és többekkel azóta is barátok vagyunk, sőt, legjobb barátnőmet is így ismertem meg :-) Szüleimnek nem nagyon részleteztem hogy "ez most egy első találkozás egy animéssel" hanem valahogy úgy adtam elő, hogy nem tűnt veszélyesnek.


Egyébként meg, ha webkamerán látják hogy tényleg kb 12 éves (azért egy pedofil 16+ éves már nem tudná eljátszani hogy 12) akkor nem nagyon áll a pedofilos feltételezés... :)

2012. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Én is hasonló problémával küzdök. Sajnos nekem is ilyenek a szüleim... Egyetértek az előző válaszadókkal! :)
2012. ápr. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Megengedték a szüleim :) amúgy szerintem nem fog összejönni mert ő csak kedden tud jönni holott nekünk akkor már suli van :/ de nem értem,ott 2 hét a tavaszi szünet! mi meg kaptunk 4 napot :/ kössz iskola. de azért lehet rá tudom venni hogy hétfőn jöjjön vagy ha kedden jön le délután. még ezen beszélni kell.
2012. ápr. 3. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!