Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire rettege...

Normális, hogy ennyire rettegek a reakciójától?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és nemrég kiderült,hogy gyereket várok.Ez nem is lenne gond,mert a párommal mindketten nagyon örülünk neki,emellett az anyagi háttér is adott,mert mindketten dolgozunk,van saját jövedelmünk.Most fejeztük be a lakásfelújítást,tehát pont jó időben jött a gyerekáldás is.Az egyetlen probléma,hogy nem tudom,hogy mondjam el édesapámnak.Ő egy nagyon régimódi ember és biztos vagyok benne,hogy nem fogja jó szemmel nézni,hogy jön a baba,pedig még nem vagyunk házasok a párommal.Tudom,hogy nem igazán van joga beleszólni a dologba,hiszen a párommal képesek leszünk eltartani a születendő babát,nem várjuk,hogy a nagyszülők pénzeljenek bennünket.Azt is tudom,hogy ez a döntés kizárólag rám és a páromra tartozik,de mégis nagyon aggódom,hogy mi lesz édesapám reagciója.Ismerem,hogy milyen nehéz természetű és biztos vagyok benne,hogy talál majd valamit,amibe bele tud kötni!Igazából nem sok vizet zavar a véleménye,de azért nem szeretnék emiatt haragot,vagy veszekedést.Mit gondoltok,hogyan adjuk elő neki a dolgot?
2012. márc. 30. 16:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

szándékoztok összeházasodni?


mert akkor esetleg egy eljegyzési gyűrűvel a kezeden

2012. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp személyesen. Aztán ha nagyon csúnyán viselkedik, felálltok és faképnél hagyjátok. Ennyi. Nem szabad stresszelned magad, majd lenyugszanak a kedélyek és úgyis minden rendben lesz. Édesanyádat nem említed, ő apáddal él? Esetleg ha neki előbb elmondod, segítene a közlésben.
2012. márc. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen,egyszer majd szeretnénk összeházasodni,de nem most és nem akarom csak apukám miatt siettetni a dolgot.

Egyébként már teljesen olyan,mintha házasok lennénk,mert majdnem 3 éve együtt élünk,csupán annyi,hogy hivatalosan nem esküdtünk meg.

2012. márc. 30. 16:26
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen,együtt élnek a szüleim és édesanyám már tud is a dologról.Ő is nagyon örül neki.Kérdeztem,hogy lenne-e kedve közölni apukámmal a hírt,mert én kicsit tartok tőle.Azt mondta,hogy ha lesz alkalmas pillanat el fogja mondani neki.Na de én azért mégis aggódom,hogy mit fig szólni,hiszen ha legközelebb találkozom vele,már valószínűleg tudni fogja és attól félek,hogy nem fog örülni neki.
2012. márc. 30. 16:33
 5/16 anonim ***** válasza:
Megkéri az apukádtól a kezedet. Aztán, 4 hét múlva bejelentitek a babát is, és persze azt mondjátok neki, hogy akkor még nem tudtatok róla. A lánykérés idejét pedig azzal indokoljátok, hogy éppen most fejeztétek be a lakásfelújítást. :)
2012. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Neee! Neked kell közölnöd a hírt! Ha nem így lesz, apukádnak nagyon-nagyon rosszul fog esni!
2012. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy a körülményeket leírtad, az alapján teljesen normális, hogy rettegsz. Azért remélhetőleg olyan ember vagy, aki legyőzi a félelmét. Kiút csak ebbe az irányba van. Ha nem akartok összeházasodni, pedig jön a gyerek, és tartani akarjátoka kapcsolatot apáddal, akkor el kell fogadtatnotok vele, hogy ez a helyzet.
2012. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mantis religiosa ***** válasza:
34%
Szerintem egy gyereknek jót tesz, ha családban nő fel, ne halogassátok sokáig a házasságot. Apukád ugyan is szeretne téged és az unokáját biztonságban tudni, és a házasság egy mindennél erősebb szövetséget jelent két ember között. Ami pedig édesapád reakcióját illeti, ha kézbe veszi az unokáját, úgyis ellágyul majd, de ezzel ne élj vissza soha!
2012. márc. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

De egyszerűen nem tudom,hogy álljak elé egy ilyen dologgal,mikor egész életemben nem tudtam vele megbeszélni semmit,még a leg hétköznapibb dolgokat sem,mert soha semmiben nem értettünk egyet.Azt sem tudom,hogy hogyan kezdjek neki a mondókámnak...:(

Az olyan hülyén esik ki,hogy "Hé,apu!Terhes vagyok!".Kéne valami felvezetés,de nem tudom,mit mondjak...

2012. márc. 30. 16:41
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló gondolkodású az anyukám.


Én simán mondtam neki, hogy anyu, terhes vagyok. Rákérdezett az esküvőre, mondtam, hogy lesz. Valamikor. A terhességem alatt párszor kérdezte, amióta megszületett a lányom egyszer sem :-))


Gratulálok a babához :-)

2012. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!