Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy kapcsolatban...

Szerintetek egy kapcsolatban kel tudni a másik fizetését?

Figyelt kérdés
Tinálatok a párkapcsolatban a pénz az közös? Tudnai kell a másiknak mennyit keresel?
2012. ápr. 1. 16:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

Egy helyen dolgozunk, úgyhogy tudom, neki is ugyanannyi, mint nekem:) De amúgyis tudnám, közös kasszán vagyunk.

Szerintem így normális komoly kapcsolatban. Exem 4 év után se akarta megmondani, hogy mennyit keres(nem azért, mert kevés volt, hanem pont mert elég sok és nem akarta, hogy számonkérjem, hogy mit csinált a pénzével, gondolom elkur.vázta)

2012. ápr. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
Igen tudjuk mennyit keres a másik. Közös kasszán vagyunk, de van külön pénz is ki mire akar költeni....
2012. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy "normális".

Van olyan kapcsolat, amiben elképzelhetetlennek tartják, hogy ne tudják a másikról, van, amiben nem is érdekli a feleket.

Nem ez adja a kapcsolat minőségét, ha nem okoz problémát a feleknek.

2012. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%

Alap. Pedig még nem is vagyunk házasok.

És így is minden KÖZÖS.

2012. ápr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mi még nem is élünk együtt, nem vagyunk házasok, de tudjuk egymásról, hogy mennyit keresünk. Illetve én csak nyáron tudok dolgozni, mert még gimnazista vagyok, idén érettségizek, főiskola mellett is csak nyárimunkáim lesznek. A barátom 25 éves, mióta együtt vaguynk ő dolgozik, de tudom, hogy mennyit keres. Régebben azért tudtam, mert mindig panaszkodott, hogy keveset keres, most pedig azért tudom, mert külföldön dolgozik és örül annak, hogy az eddigi 5 számjegyű összeg helyett 7 számjegyűt keres.
2012. ápr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Persze hogy tudom mennyit keres,sőt,a béren kivülit is tudom pontosan.Ő is az enyém.

És igy volt ez akkor is amikor még csak jártunk,igaz a forintra pontos összeg megtudásáig kellett kb 2 hónap mire szóba került,de előtte is tudtam nagyjából (egy cégnél dolgozunk).

Ő az enyémet szintén,mivel az ő nyakába ugrottam amikor a nagyfőnök rábólintott a fizuemelésemre.


Nálatok hogy van kérdező?

2012. ápr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
nagyjából tudom mennyit keres. együtt élünk, de nincs közös kassza. nem fillérezünk, de a megkeresett pénzével mindenki úgy bánik, ahogy akar. szerencsére jól. ha nem lenne takarékos és ésszerű a pénzügyek terén, akkor nem igazán illenénk össze.
2012. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

szerintem azért ez helyzet függő is. ha észreveszed, a nagy fizetésűek általában nem tudják mennyit keres a másik, több okból sem.

1. nem akarják, hogy a másik lehúzza, vagy jobbnak látja, vagy tudom is én

2. nekik nem kell kuporgatni, mondjuk keres az egyik 300-at, a másik 290-et, tudják, hogy beleadnak 150-150-et, simán kijönnek a hónapból, a többit elrakják. ennyi


(TISZTELET A KIVÉTELNEK)


viszont, aki keres 80-at, és a párja 75-90 körül, ők igen is tudják, mert be kell osztaniuk azt a kis pénzt, ergó megmondják, és előre kiszámítják. Természetesen ez nem csak a kis fizetésűekre vonatkozik, de rájuk különösen. legalább is szerintem. Nincs egyikben sem semmi rossz, amíg ez mindkét félnek megfelel. Viszont ha már titkolózás van, ott baj van.

2012. ápr. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Igazából én vagyok az aki nem mondja meg a fizetését.

mindig általában a felét szokom mondani. A munka szerződésemben benne van, hogy a fizetésemről nem nagyon kéne beszélni másoknak. Az alapomat tudja. Szüleivel ki következteti mindig. Mikor megmondtam, hogy lesz cafeteriám attól kezdve kötelez engemet, hogy már az élelmiszert is én fizessem, vegyem. Mostanra már azt mondta nekem, hogy ha többet keresek túlórákkal akkor kevesebbet ad a rezsibe és többet tud félre rakni. Én csak minden hónapban annyit kérek amennyit tud adni és a többit kipótlom. Mindig azt mondtam neki élősszőre rakja félre amit meg akar spórolni aztán éljünk és adjon annyit a rezsibe amennyit tud.

Olyan érzésem van, hogy el akarja költetni velem a pénzemet. Én magamra nem sokat költök. De ő meg mindenfélét vesz alig férünk el a szekrényekben.


Nem tudom jól csinálom-e, hogy nem mondom el.

2012. ápr. 2. 20:57
 20/21 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha te ezzel jössz:


"A munka szerződésemben benne van, hogy a fizetésemről nem nagyon kéne beszélni másoknak"


akkor én ezentúl mindent szerződéssel csinálnék veled/melletted, és ha megszeged, a gatyádat leperelném.

Persze ez a beszólásod még nem jelenti azt, hogy nincs igazad, és szépen se**ére vágna a párod a pénzednek.

Jó kis pár vagytok ti...

2012. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!