Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan léphetnék ki az exének...

Hogyan léphetnék ki az exének az árnyékából?

Figyelt kérdés

A barátommal több,mint egy éve vagyunk együtt.

Sokszor előjött a "nagy exe", mindenkinek van,csak nehéz,ha sokszor hallasz róla. Megbeszéltük,tudja,hogy zavar,abba is hagyta,így kezdtem abbahagyni a hozzá-hasonlítgatást.

Aztán ma egy kicsit magamba szakadtam. Nagyijánál voltunk ebédelni, majd utána beszélgettünk.

(Tudni kell,hogy a barátomékhoz költöztem,addig albérletben laktam.)

Szóba jött a barátom bátyja, aki picit depresszív, de mióta én ottvagyok,beszélgetünk, sokkal vidámabb,barátkozóbb, jobb kedvű. Ez jött szóba ma, majd a nagyija elkezdte ecsetelni, hogy milyen jó a fiúknak egy nő a házhoz (anyukájuk meghalt)... Mondta,hogy gondolja,hogy mindent megcsinálok,mosok,teregetek,mosogatok,segítek vezetni egy normális háztartást, majd nevetve megjegyezte, hogy "...mert tudod nem akarom dicsérni,de a 'X' (a leányzó) mindent megcsinált.."

Egy világ omlott össze bennem...

Mindent megcsinálok. Lehet,hogy sokminden után pl a porszívózást valamelyik fiúra hagyom, mert nem rabszolgának költöztem oda! Segítek, de előfordul, hogy aznap nemtudok "nagymosogatást tartani" egy kiadósabb vacsi után,mert 6ig dolgoztam és hulla vagyok,így másnap reggel csinálom meg,igen,addig ott áll.

Nem akarom,hogy hozzá hasonlítgassanak, mások vagyunk, nem is akarok olyan lenni,különbözők vagyunk. Mégis bennem van, hogy a család őt jobbnak látta,és ez bánt.

(Nem tudom pontosan,mikor szakítottak,de végleg legalább 2-2,5 éve, ekkor voltak ők 18 és 19 évesek)

Mit tehetnék?


2012. ápr. 1. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

engedd el a füled mellett,idővel abbahagyják.



nálunk is ez volt,csak nekem a párommal csinálták ezt,mondván az exem mi mindenben jobb volt (pénz,kocsi,ilyesmi).

És mindezt a párom előtt ecsetelve.

Én mondjuk helyreraktam többször a családot,hogy hagyják abba,ne hasonlitgassák,mert ha az ex tökéletes lett volna,akkor nem szakitok vele,és ne az anyagiakon legyen már az összehasonlitás,sokra megyek vele ha egyébként szenvedés volt.

Aztán időnként előjön a téma,de már elég csúnyán néznem.

Párommal meg megbeszéltük,hogy sajnos a család nem válogatható.


Ne foglalkozz velük,párod mondjuk megvédhetne.

2012. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a párod mondta volna, esetleg érdemes lenne szólnod, de a nagymama volt. Őt nem lehet megnevelni. Ezt tényleg el kell engedned a füled mellett. Ha rendszeres tőle az ilyesmi, akkor ritkítanod a találkozásokat.


Az alapproblémát meg el kell fogadni. A párodnak volt előtted komoly kapcsolata, ez tény. Időnként elő fog fordulni, hogy az exet valaki megemlíti, mert a párod múltjának a része. Kellemetlen, de tény. A emberek néha nem veszik észre a saját tapintatlanságukat, de nincs rossz szándék benne. Téged végül is nem kritizált.

2012. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha a párod emlegetné folyton az exet, akkor az mondanám, hogy az nagyon nagy gáz, mert nyilvánvalóan nem lépett túl rajta. Viszont ha a családtagok nem tudtak rajta még túl lépni, az az ő bajuk, engedd el a füled mellett. Az exemnek volt egy idióta rokona, az mindig Zsófikának hívott, mert nem bírta megszokni, hogy már én vagyok a barátnő, nem pedig a "Zsófika". Egy idő után már arra is reagáltam:D
2012. ápr. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!