Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért jött ki most rajtam ez...

Miért jött ki most rajtam ez az érzés? Hogyan léphetnék túl rajta?

Figyelt kérdés

Szóval apám még a születésem előtt elhagyott.A "kapcsolatunk" annyiból áll, hogy küldi havonta a 10000Ft-t, és ennyi, mivel úgymond neki nem kell gyerek.

Eddig egyáltalán nem érdekelt, közömbös volt a számomra, most viszont kijött rajtam egy olyan érzés, hogy gyűlölöm, de ugyanakkor hatalmasan csalódott vagyok, hogy miért nem kellek neki.Én miért nem vagyok jó?

Nézek irigyelve más lányokat, hogy nekik mennyire jó viszonyuk van az apjukkal, meg az apjuk ott áll mellettük és mindenben támogatja őket, engem meg még a születésnapomon sem köszönt fel. Mivel érdemeltem ezt ki?

De ugyanakkor utálom is mert nem foglalkozik velem, és úgy érzem látni sem akarom többé.


2010. nov. 4. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre csak azt tudom reagálni, hogy gondolj azokra a lányokra/fiúkra is, akiknek az apjuk "mellettük van", csakis fizikai értelemben, és pl alkoholista, agresszív... és sorolhatnám.. De megértem az érzésed, szörnyű érzés lehet így vívódni, de próbáld meg nézni a pozitív oldalát.
2010. nov. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
gondold azt mintha nem is létezne a földön..
2010. nov. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hm. Nézd, bizonyára neki is vannak lelki bajai. Ezért áll így hozzá.


A másik, hogy "pótapát" is találhatsz magadnak, egy példaképet, akire fel tudsz nézni (mert a biológiai apádra hogyan is tudnál?).


Szóval... nézd, ő nem az apád. Csak spermadonor. Veled semmi de semmi baj nincs. Ez az ember reflexből tesz így. Nem is ismer! Hisz nincs is tényleges kapcsolatotok, ha nem ismer, hogy lehetne bármi baja Veled, személyesen?

2010. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

jaj de aranyos vagy..én sem ismerem az apámat..még annyi kapcsolatunk sincs hogy pénzt küldjön. Mindig azt gondoltam h nem érdekel, meg is dögölhet tőlem, ha nem törődött velem eddig akkor ezek után se érdekeljem. De pár hónapja nekem is előjöttek ilyen érzéseim(tettem is fel róla kérdést)..elég rossz de hát ez van. Amúgy ne irigykedj másokra, lehet hogy a te apád sem olyan jó ember..a pénzt sem nyilván azért küldi mert tul sok van és mindenáron el akarja költeni..


:)

2010. nov. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizonyára megromlott a kapcsolatuk (már ha volt..) anyuddal még a születésed előtt, szóval nyomós oka van, hogy nem maradtatok egyben mint család. Rossz házasság lett volna, de lehet hogy csak futó kaland volt.. Mindennek oka van (a létezésedet is beleértve), el kell fogadni, bizonyára nem véletlen, hogy így alakult.

Ha pedig születésed után pár évvel romlott volna meg a kapcsolatuk, akkor biztosan tartaná veled a kontaktot, mert akkor megismert volna, érzelmileg kötődne hozzád.

2010. nov. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kicsit továbbmenve anyukádra is lehetnél mérges, hogy miért nem egy rendes, felelősségteljes embernek szült gyereket?


Az érzéseid majd lecsillapodnak maguktól, szerintem sokat nem tehetsz ellenük. Az eszeddel viszont tudd, hogy a szüleid tetteinek, veled való viszonyuknak csak közvetve lehet a te "jóságodra" befolyásuk. Elsősorban a saját erődből lehetsz értékes ember.


Annyiban talán igazad lehet, hogy frusztrál, hogy nem egy teljes családban nőttél fel, és amikor majd neked lesz saját családod, akkor nem tudod, hogy milyen mintát kövess. Ha ez a baj, akkor keresned kell jó példákat, hogy tudd, mi a jó, milyen apát szeretnél majd a te gyerekeidnek.

2010. nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!