Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tönkreteszem magam és a...

Tönkreteszem magam és a barátomat? (kieg. )

Figyelt kérdés
Már korábban írtam ebben a kategóriában. családi gondjaim vannak. a segítséget sajnos nem tudom felhasználni. az egyetlen ember akinek mindent elmondhatok az a barátom. de mégsem várhatom el tőle hogy folyton ezzel törödjön. már sokmindent magamba folytottam, olyanokat is amiket nem lett volna szabad.(haláleset) És mindig magamat okolom mindenért. félek hogy mindent tönkreteszek a folyamatos önkínzással. már az öngyilkosság is felmerült nálam. a családommal nem tudok beszélni mert a szüleimtől félek és nem tudnak megoldást kínálni a problémáimra a nagyszüleim pedig nem értik meg. bármit próbálok kinyögni mindig az a vége hogy fogyj le... és egyre jobban hízok. összeroppanok idegilek. nem tudom mi hasznom van ezen a világon. segítséget szeretnék kérni.
2009. jún. 16. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy tönkreteszed magad és a barátodat is. Próbáld meglátni az apróságokban is a jót és a szépet. Gondolkodj el azon, hogy mi okozhatja nálad ezt a depressziót, hogy mikor kezdődött, mi válthatta ki. Ha ez megvan, akkor tudsz csak változtatni a kialakult helyzeten. De minél előbb bele kéne fognod, mert ha erre rámegy a párkapcsolatod is, akkor csak még jobban belesüllyedsz a depresszióba. Próbálj meg kiszakadni abból a környezetből, ami ennyire mérgez téged. A magadba fojtás nem egészséges, mert csak gyűlik és gyűlik a feszültség és előbb-utóbb robbanni fogsz. Abból meg semmi jó nem sülhet ki. Bár ha egy kicsit többet tudnál írni a helyzetről, akkor talán többet segíthetnénk.
2009. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van! Ez túl nagy teher, nem tudja csak a barátod a vállára venni. Keress egy pszichológust! Suliban, családsegítőben, ifjusági irodában ingyen kaphatsz.Nevelési tanácsadóban. Az ő vállára nyugodtan pakolhatod a terheid egy részét, neki ez a munkája. Így a barátodra több jó jut. Menj el a háziorvoshoz is. A gondjaid egy részét ő könnyen tudja orvosolni. Nem lehet mindent egy emberre pakolni, mert összedől. Meg kell osztani a gondokat!

Talán az első lépés a háziorvos legyen! oda már ma is elmehetsz. vagy holnap legkésőbb. Csütörtök- péntek utánajársz, hol találhatsz pszichológust, és kérsz időpontot. Két -három hét múlva már mehetsz hozzá. De a suliban már a jövő héten. Ne hanyagold el magad! Most rögtön nézd meg a rendelési időt, és a pszichológus telefonszámát, és a helyet, hol találod meg! Itt a neten megnézed.

2009. jún. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sajnos talán ez a helyzet amiben vagyok maga a családom tőlük nem tudok elszakadni mert azt nem csinálhatom hogy megszököm itthonról. túlságosan korlátozni akarnak, most amikor talán a legtöbb szabadságra lenne szükségem.
2009. jún. 16. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Tanulnod kell. Azért vagy itt. És most nem a sulira gondolok.


A problémák nem ellenségeid, hanem a barátaid. Mind. Mind tanítani akarnak Neked valamit, csak Rajtad múlik, mikor veszed ezt észre és mikor kezdesz neki. Ha az adott probléma megtanította Neked azt, amiért szükség volt rá, elmúlik. Jön egy másik. (Illetve párhuzamosan sok van az életedben, csak néha az egyik olyan erősen van jelen, hogy hatásaiban elnyomja a többit, ezért azokról nem veszel tudomást.) Ne félj attól, hogy elfogynak a problémáid és unatkozni fogsz! (Az a halál.)

2009. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!