Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megtartjátok a húsvétot?...

Ti megtartjátok a húsvétot? Összegyűlik a család, van evés-ivás?

Figyelt kérdés
Az ismerőseink körébe már egyáltalán nem tartják, ez a hosszúhétvége mindenkinek csak pihenésből áll, másoknál esetleg tavaszi nagytakarításból. Mi a pihenést választottuk. Amúgy is mindig utáltam ezt az ünnepet, így ezért nem csődítem ide az egész famíliát. Tojás sincs, sonka sincs. Ez az egyik munkatársamnak szinte hihetetlen volt. Valóban ennyire "divat" még a húsvét, hogy rácsodálkoznak, ha valaki elmegy mellette?
2012. ápr. 7. 13:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
Engem se nagyon érdekel.De azért van tojás meg sonka,de inkább mást főztem.Van az étkezőasztalon pár aranyos dísz,meg nyuszifigurás terítő,aztán ennyi.Sokan nem tartják már meg szerintem.
2012. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Mi eszünk sonkát,tojást stb de nem járjuk körbe a rokonságot meg ilyenek.pihenünk és szűk családi körbe vagyunk,csak a nagyszülők jönnek.Mindíg utáltam a locsolkodást,tiszta koldulós nap
2012. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Én abszolút nem ünneplem. Egyedül vagyok (családommal nem tartom a kapcsolatot, barátnőm hazautazott a szüleihez) akkor minek?

A karácsonnyal is ugyanígy vagyok és minden ünneppel.

2012. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%

Holnap párom szüleinél ebéd,de csak mi leszünk.Locsolkodás nincs,a fiúk kapnak attól csokinyuszit,és ennyi,.

Egyébként pihi van,ha jó idő marad,hétfőn kirándulunk egyet.

2012. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%
A Húsvét egy fontos ünnep a keresztény életben, és igenis felénk szokás Húsvétot tartani.
2012. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
És aki nem vallásos...? Sőt meg sincs keresztelve? :)A locsolkodást nem is engedtem soha inkább a kezükbe nyomtam a gyerekeknek a pénzt, csak ne büdösítsenek össze. :D De már szerencsére eszükbe sem jutna, még ha össze is gyűlne a család.
2012. ápr. 7. 13:36
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Én sem szeretem a húsvétot igazán, de megtartom. Kellenek az ünnepek a szürke hétköznapokba, különben unalmas az élet.


Mi alapvetően már voltunk látogatni a családot, úgyhogy együtt töltjük az ünnepet a párommal. Finomakat eszünk, csináltam egy csoki tortát is. Van dísz az asztalon és az ajtón.


Szerintem a hagyományokat őrizni kell.


Mi szeretjük a tojást, meg a sonkát is.

Amúgy meg, ha lesznek gyerekek sokkal inkább tartani fogom, mert nekik egy élmény és rendszer lesz az életükben.

A megfelelő fejlődésükhöz fontosak ezek az ünnepek :)

2012. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem tartunk Húsvétot. Igaz, hogy van sonka is meg festett tojás is, de csak úgy. Nem jön hozzánk, senki mi sem megyünk senkihez sem. Hétfőn meg úgy bezárjuk a kaput ajtót, hogy csak na :)
2012. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
Mivel a mi családunk keresztény, római katolikus, tartjuk a Húsvétot. Szerintem rendben van, hogy akik nem vallásosak, azok nem ünneplik. Nekem épp az a fura, hogy valaki úgy is tartja, hogy nem keresztény. Még a karácsonyt megértem, mert az már inkább családi ünnep, nem a keresztény vonatkozása a fő, de a húsvét mégiscsak vallási.
2012. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Én nem vagyok vallásos, a családom sem különösebben, de mindig tartunk húsvétot, összegyűlik a rokonság, eszünk-iszunk, van tojás, sonka (nemszeretem), és persze kalács:) Én szeretem ezt az ünnepet, remélem nem fog "kimenni a divatból".

De egyébként soha nem értem, hogy lehet utálni egy ünnepet? Ez nekem annyira gyerekesnek hangzik, mint amikor 14-15 évesen, lázadó kiskamaszként utáltam a karácsonyi családi összejöveteleket (szerencsére már kinőttem ebből).

2012. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!