Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megtartjátok a húsvétot?...

Ti megtartjátok a húsvétot? Összegyűlik a család, van evés-ivás?

Figyelt kérdés
Az ismerőseink körébe már egyáltalán nem tartják, ez a hosszúhétvége mindenkinek csak pihenésből áll, másoknál esetleg tavaszi nagytakarításból. Mi a pihenést választottuk. Amúgy is mindig utáltam ezt az ünnepet, így ezért nem csődítem ide az egész famíliát. Tojás sincs, sonka sincs. Ez az egyik munkatársamnak szinte hihetetlen volt. Valóban ennyire "divat" még a húsvét, hogy rácsodálkoznak, ha valaki elmegy mellette?
2012. ápr. 7. 13:23
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
90%

Szerintem a kisgyerekes családoknál elterjedtebb lehet. Pontosabban, amikor én kisgyerek voltam, nagyon szerettem, mikor a szüleim vasárnap reggelre tojásokat dugtak el a kert 1-1 pontjában, és másnap ha jöttek a "fiúk" (keresztapum, papám, kisebb unokatesók), akkor ebből kellett adnom nekik. Persze maradt nekem is.

(Úgy gondolom ez egy jó nevelési példa, mert nem ragadt meg bennem a "csak az enyém" dolog. :-)


Szóval, ha lesznek gyerkőceim, én is így fogom tartani. :)

2012. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
95%

Mi mindig megtartottuk a Húsvétot :) Nem tudom, h mennyire divat-e máshol, de az én környezetemben minden család megtartja. Meg sztem tök jó összejönni a rokonokkal az ilyen ünnepeken, de mindenki úgy ünnepel/vagy nem ünnepel ahogy neki jól esik.


Nagypénteken betartjuk h nem eszünk húst, szombaton anyuval sütünk-főzünk. Vasárnap reggel mindig találok az ajtóm előtt vmi kis meglepit vagy csokit szüleimtől. Aztán amikor mindenki felkelt, megtartjuk az ünnepi reggelit: sonka,tojás,kalács,süti,utána elmegyünk ünnepi misére. Hétfőn nagymamához vagyunk hivatalosak ebédre, este felé pedig felmegyünk kereszt-szüleimhez, ahol az unokatesóim telefújnak parfümmel, uh a nap végére büdösebb vagyok mint egy drogéria. Régebben bátyámtól szódás szifonból is kaptam...ez a része a Húsvétnak annyira nem villanyoz fel :S


22/L

2012. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Most mi sem tartjuk meg.Régebben mindig összejárt a család,de ott folyton csak a veszekedés volt,most is az lenne,úgyhogy nem is hiányzik.

Amúgy szerintem ünnepekre szükség van,még akkor is,ha néha pocsék.

2012. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
46%

Nem.

Szerencsés esetben nem a naptár mondja meg, hogy mikor hívja meg az ember a családot.


Utáltam gyerekként is. Egyrészt nem magyarázták el, hogy mi van húsvétkor. Csak annyit tudtam, nyuszi meg tojás, de hogy a kettő hogy kapcsolódik, nézzetek hülyének, nekem máig rejtély.


Utáltam, hogy aludhatnék, ehelyett egyik nap pingálni kell a tojásokat, a másik nap meg ünneplőben várni, hogy a büdös kölnijüket rám locsolják, és minél inkább szépen kértem őket, hogy inkább a vállamra, vagy a ruhámra locsoljanak, mert nem akarok hajat mosni, annál többet öntöttek a fejemre. És még mindig nem tudom, melyik volt az az olcsó rokon, akinek a kölnijében annyi alkohol volt, hogy kiszáradt a fejbőröm, és egy hétig véresre vakartam magam.


Külön öröm volt a halálra sózott sonka, meg a bepiált rokonok és vadidegenek.


Egyébként ateista vagyok, és az egyáltalán nem zavar, amikor keresztények rendesen, minden szabállyal együtt betartják, mert ők egész évben keresztények; de az "ünnep-keresztények"-től megőrülök, akik csak azért ünnepelnek nagyobb ünnepeket, mert lehet zabálni meg piálni.

2012. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Sziasztok,személy szerint gyereknek és most felnőttként is imádtam a húsvétot.Most már van két gyönyörű kislányom és a mai nap például a tojás festésről és a süti sütésről szólt.Ezt a lányokon kívül még én is élveztem,igaz baromira elfáradtam.Holnap reggel lányoknak tojás és ajándék keresés,közös reggeli,ebédre apóshoz-anyóshoz megyünk.Húsvét hétfőn várjuk a locsolkodókat,majd édesanyámhoz megyünk ebédre.És ráadásul hívők is vagyunk,ilyenkor a gyerekeknek a húsvét történetét is felolvassuk és beszélgetünk róla.Számomra ez egy meghitt,gyönyörű ünnep és ennek szeretetét a gyermekeimnek is szeretném átadni.Természetesen,aki nem így érez,azt is megértem és nem ítélem el,hiszen ahány ház annyi szokás.
2012. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Párommal ketten élünk, együtt húsvétozunk, illetve elmegyünk vasárnap a nagyszüleimhez, ahova Apukám is akkor megy.

Itthon tegnap feldíszítettem a lakást (egy asztalkát a nappaliban és az előszobában a tükör fölötti részt.) és húst sem ettünk. Ma bevásároltam (Párom dolgozik reggel jön haza), hamarosan előkészítem a sonkát, csinálok pár adag pogácsát medvehagymával, aztán kicsit kitakarítok és ennyi.

Hétfőn kettesben leszünk itthon és megfestjük a tojásokat. :)

Igyekszem a hagyományok vázát fenntartani, szeretném így megszokni, hogy a gyerekemnek is átadjam majd. Meg aztán ez a hivatásom része is, mivel óvónő vagyok.


23N

2012. ápr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan unalmas ünnep, mint a karácsony. Csak most nem jön hozzánk senki. Vallási része egyáltalán nem érdekel. Sonkát egész évben eszünk, most kicsit drágább sütiket csinálunk, meg több húst sütünk, de kb ennyi. Tojást nem festünk, locsolókat nem várok már. Kicsit takarítunk, aztán pihenünk, esetleg elmegyünk valahová fürdeni.
2012. ápr. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
45%
Utálom a húsvétot, minden évben egy pokol. Legszívesebben nem tartanám, de nem tőlem függ sajna.
2012. ápr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Húsvét a legnagyobb keresztény ünnep,mely főleg a lélekben játszódik le,ellenben a nagy dínom dánom szokásokkal melyek a nép szegénységéből fakadt a múltban ,mivel így kötötték össze az ünnepet egy kis luxussal,manapság erre szerintem semmi szükség, mivel jólétben élünk az akkori viszonyokhoz képest.
2012. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Látom, nem csak minket nem hat meg a húsvét. A kislányom a barátjával elmenekültek a húsvéti felhajtás elől wellnessezni, szóval ketten maradtunk a férjemmel. Tavaly még meghívtuk a nagyobb gyerekeket, volt sütés-főzés, de csak elfáradtunk a hétvége alatt, nem kipihenten mentünk vissza dolgozni. A lányomék már tavaly is wellnesseztek, szerintem jövőre mi is követjük a példájukat, mert azért még néhány ismerős betoppan locsolkodni és elég nehéz kimagyarázni, hogy köszi, de mi nem tartunk rá igényt...
2012. ápr. 7. 19:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!