Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék egy kiscicát,...

Minimuk kérdése:

Nagyon szeretnék egy kiscicát, de a szüleim nem engedik pedig az egyik barátnömnek a kiscicájának most született kicsinye. Hogy tudnám meg gyözni öket? :S

Figyelt kérdés

2012. ápr. 10. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Kategória fail, de mindegy is.

Hány éves vagy? Kertes házban vagy lakásban laktok? Volt már/van valamilyen háziállatod? Mit hoznak fel a szülők okként, miért nem engedik a cicát?

2012. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Maximum azzal, hogy elmész diákmelózni és te fogod fizetni a tápot, oltást, ivartalanítást, játékokat, féreghajtást, almot és minden be nem tervezett orvosi költséget, ami egy komolyan műtét esetében több tízezer is lehet. Ja és megígéred, hogy amikor majd elköltözöl, viszed magaddal a macskát is. Magyarán, ha koleszba akarsz menni bármikor is, felejtsd el, mert oda nem viheted a macskát. Egy macska 15-20-25 évig elélhet, magyarán figyelembe kell venned, hogy mi lesz, ha összeköltözöl a pároddal, vagy gyereket szülsz.


Kb. így meggyőzheted őket.


Egy macska nem játék, hanem felelősség, ami akár évtizedekig is eltarthat.

2012. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy igazából. Ha agyban nem vagy felnőve addig, hogy megértsd mi az: NEM, akkor fölösleges neked háziállat. Anyádéknek kell teteni, orvoshoz hordani, vwnni mindenfélét, ami kell... Vagy szerinted mindez ingyen van? Drága dolog macskát tartani...
2012. ápr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen anyagi helyzetben vagytok, lehet, hogy ez a gond. Egy macska több ezer, de esetenként több tízezer forintba kerül havonta. Az én macskám egy nap megeszik egy konzervet és néha kap alutasakos kaját is, valamint szőrgombóc elleni falatokat, és egy hét alatt pusztít el egy 300 grammos száraz eledelt, ami szintén 500 forint körül van. Na ezt összeszámolva 4000 forint kb, ha csak az alap kajákat veszem bele, a nasikat nem. Ezen kívül ha fiú, és nem akarjátok, hogy elszökdössön, akkor ki kell heréltetni. A műtét ára rendelőnként változik, de nagyjából 10 ezer forintból jön ki. Ha lány és nem akarjátok tovább szaporítani, akkor vagy fogamzásgátló kell neki, vagy pedig nála is elvégezni az ivartalanító műtétet ami nagyjából 2-3x annyiba kerül mint a fiú macskáké. A fogamzásgátló sem olcsó, bár ennek az árában nem vagyok otthon. Ezen kívül bármikor történhet vele valami, amikor orvoshoz kell vele fordulni. Az én cicámnak szerencsére még csak egyszer volt baja, de akkor 2 hét alatt 50 ezer forintot költöttem rá, háromszor műtötték. Ja és akkor még nem beszéltünk róla, hogy kinti vagy benti, vagy vegyes tartású cica lesz-e. Ha benti, akkor almozni kell, az almot naponta cserélni, takarítani. És az alom se olyan olcsó ám, pláne az újabb, illatosított, vagy legalábbis szagsemlegesítő fajták, amiktől nem lesz büdös az egész házban miután elvégzi a cica a dolgát. Szóval ha nem túl jók az anyagi körülmények, akkor szerintem ne is nagyon erőltesd a macska témát.
2012. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, lemaradt az elejéről, hogy egy konzerv is 300-500 forint, márkától függően.
2012. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!