Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki nulláról...

Van itt olyan, aki nulláról indult és sikerült jó anyagi hátteret biztosítani a családjának?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik szegény családból származnak, nulla szülői segítség mellett(sőt esetenként ők kellett támogassák a szülőket) és családot alapítva sikerült a gyermekeknek/családnak olyan egzisztenciát biztosítania, hogy ne kelljen fájjon a feje hó végén, ne kelljen nézze az árakat, és a gyerekek semmiben ne kelljen nélkülözzenek.


Én gyengébb anyagi helyzetű családban nőttem fel, rég magam tartom fenn (még egyetemista vagyok), az öcsém viszont 6. osztályos gyerekként is maga keresi a neki szükséges pénzt, sőt szinte heti alkalommal kell kölcsönadjon a szülőknek, amit nem lát viszont soha.

Az én családomnak szeretnék majd olyan életet biztosítani, hogy mindazt amit én nélkülöztem ők megkapják. De mindezt lehet úgy, hogy ha a szülőket még mi kell támogassuk, plusz a keresetem is kevés egyelőre, és a párom sem keres sokat? Jó pénztárcakezelés VAGY nagy kereset+esetleges szülői segítség áll inkább a jó egzisztenciájú családok háterében? (A szülői segítséget azért hangsúlyozom, mert itt a környékünkön minden fiatal családot agyontámogatnak a két fél szülei.)


2012. ápr. 11. 08:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Itt van a kutya valahol elásva: "7 éve mikor összejöttünk"
2012. ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
89%

Az a kifurás szúrja acsőrömet nagyon.Igen ügyeskedni kell,nem másikkal hanem magaddal foglalkozni,mert pénz beszél kiscica nyávog tudjátok.Én is igyekszem 3 ember munkáját ellátni most azon vagyok,hogy még több feladatot végezzek el,és nem érdekel,hogy más így meg úgy csak magam,hogy minnél előbbre jussak,nem bántok senkit nem szurkálódok,de bocsátassék meg,hogy törekszem a kaviárt nagykanállal életre,mert ahhoz igenis egzisztencia és pénz kell.

Igen törtető vagyok nagyon is mindent mást hanyagolok a sporton,karrierem és a sulin,tanuláson kívül másra most nincs ingerenciám,de nem is baj,mert tudom,hogy ennek meg lesz a gyümölcse,hogy ha lesz családom akkor majd nem azt beszéljük,hogy ,,uhh,drágám most 2000Ft-ot megtakarítottunk talán elmehetünk a Balcsira fél napra",hanem,hogy ,,na drágám kinézted már az utazást Ibizára,melyik all inclusive szálloda tetszik?Na jó segítek a lényeg,hogy fullos legyen."


Melyik hangzik jobban?Ugye,hogy a második ezért törtetek előre ezért dolgozok,mint az őrült IT vállalkozó vagyok,addig hajtok amíg bírom,volt,hogy otthon tanuláskor eldőltem annyira nem bírtam,de akkor is haladok.

Nem mindenki ilyen törtető alkat ezért se gazdagaok a magyarok vagy nem éljen ómodban,mert inkább kifogást keresnek a munka alól,csak minnél kevsebbet keljen dolgozni,pedig higgyétek el,egy sikeres milliárdos mondta:,,Sok pénzt akarsz keresni,nyújtsál pluszt a munkahelyeden és tegyél fére mindent."

Ezt fogadjátok meg és lesz karrieretek,tanuljatok orrba szájab képezzétek magatokat,tudjatok legalább két nyelvet,legyetek karrier centrikusak és akkor jólétben éltek ha nem akkor megmaradtak ahol most.


Én voltam csóró,köszönöm nem kérek belőle,ezért is hajtok.

2012. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 TXCowboy válasza:

Az első története szép és jó, csak ez itt nem Amerika, hanem Magyarország. Itt van egy szerződés, ahol le van írva egy havi fizetés és ez akkor is annyi, ha valakinek "4-kor kiesik a ceruza", meg akkor is, ha 24 órát dolgozik 3 ember helyett. Maximum úgy lehet több a fizetés, ha másik céghez megy valaki több fizetésért, de lényegesen több fizetés így se lesz. Munka mellet másik munkát is lehet vállalni, úgy talán duplázható a fizetés, csak vigyázni kell, hogy mindkét munka el legyen végezve rendesen. Sajnos itt ragaszkodnak az ott üléshez így nehéz megoldani két állást egyszerre, de megoldható.


Pénz nélkül mást nem nagyon lehet tenni. Amit a többiek írtak, hogy rokonok adnak pénzt cégre, meg ilyesmi ez egy szegény családból származónak lehetetlen álom. A bank meg ugye fedezet nélkül annyit se ad, ami egy Kft alapítására elég lenne, szóval mindenhogy lehetetlen.


Még esetleg külföldi munkával érdemes próbálkozni, ahol a több munkáért több fizetés is jár.

2016. dec. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!