Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet a bizalmatlanság az...

Lehet a bizalmatlanság az oka, annak, hogy a fiatalok inkább a szüleikkel laknak?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket arról, hogy a mostani 20-30 évesek sokkal tovább laknak együtt a szüleikkel, mint az idősebbek annak idején. (Ez gondolom inkább azokra jellemző, akiknek amúgy is jó a viszonyuk a szüleikkel.

Mert akiknek nem, azok alig várják, hogy elköltözhessenek otthonról.)

Az, hogy így olcsóbb azért laknak inkább otthon, az gondolom egyértelmű.

De én arra gondoltam, hogy talán az is lehet az oka ennek, hogy rájöttek arra, hogy

1. csak a szüleikben bízhatnak

2. csak a szüleikre számíthatnak.

Tehát lehet, hogy azért nem akarnak önálló életet maguknak, mert rájöttek arra, hogy senkiben sem lehet megbízni?

Én is ez a korosztály vagyok, és ha magamból indulok ki, akkor is ezt látom. Már annyian vertek át, hogy nagyon nehezen bízok meg valakiben. A szüleimben pedig még sosem csalódtam, és mindig számíthattam rájuk. Tudom, hogy ebben szerencsés vagyok, de azért én látok olyan fiatalokat szép számmal, akiknek hasonlóan jó a viszonyuk a szüleikkel. Másban viszont nem bíznak a sok csalódás után. Mi a véleményetek?



2012. ápr. 12. 12:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy te így látod,de sok fiatal nem.A legtöbben azért maradnak a szülőkkel,mert nincs hova menniük.Nincs pénzük albérletre,nincs munkájuk,esetleg tanulnak még.

Az én fiam 20 éves.Még velünk él.Jóban vagyunk,de sokszor dumálgattunk már erről.Ő meg is mondta,hogy amíg nincs önálló keresete addig velünk marad.(én ennek örülök)

2012. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a bizalmatlanság is az egyik oka.

Szerintem nagyon sok oka van.

Sok fiatal munkanélküli, vagy nagyon keveset keres.

Nehéz így megoldani a költözést.

2012. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

elmondom neked mi az oka. a pénz. a pénz, és a pénz. régebben is sokáig együtt laktak, de ott inkább azért, mert ennek volt hagyománya. én is elköltöznék, ha tehetném, mert már az agyamra mennek, hogy 22évesen még mindig én vagyok a szar mindenért és akármit csinálok semmi sem jó.

ez biztos eléggé egy patthelyzet. sokan nem tudnak vele mit csinálni, és nem azért laknak együtt a szüleikkel mert olyan marha jó, hanem mert nincs hova menniük.

itt is rengeteg olyan választ olvastam már pl. hogy nem jönnek ki a szüleikkel és nincs hova menniük. ez a szomorú valóság.

2012. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Sokfélék az emberek, sok ok lehet. Természetesen az általad felvázolt is egy a számos lehetőség közül.

Azonban én inkább azt látom, hogy egyetlen motiváló tényező ebben az esetben a kényelem. Mi gondja van az embernek 30 egynéhány éves koráig? Anyuka megfőz, kitakarít, mos vasal, stb... A fiatal meg ha dolgozik, bead valamit a konyhára, azt "jóidő". No felelősség, no para.

2012. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ahány ember, annyiféle indok. Sokan pont a szüleikben "nem bíznak", illetve kellemetlenné válik az, hogy velük lakjanak.

Legtöbbünknek tényleg az anyagi helyzete nem engedi a különköltözést, de vannak, akik kényelmi szempontból/szülői akarat miatt nem költöznek.


Rengeteg dolog közrejátszik még bben. Ez a minta alakult ki, sokáig tanulnak a gyerekek, kitolódik a családalapítás.


Amit én elmondhatok a magam részéről az az, hogy szívesen mennék, sőt mentem is (kollégium). De a párommal - ha minden jól megy - csak a suli elvégzése után tudok összeköltözni. Én minél kevesebb ideig szeretnék a szülők nyakán lenni. Levállnék, és minden igyekezetemmel azon is vagyok. De munka nélkül, tanulás mellett ez nem olyan egyszerű. Szerencsés helyzetben vagyok viszont abból a szempontból, hogy az egyetem után ketten költözünk össze, nem én egyedül külön - azt meg sem tudnám oldani (anyagilag)

2012. ápr. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Direkt nem kevertem bele a pénzt az egy ok. Én inkább az azon kívüli okokra lettem volna kíváncsi.
2012. ápr. 12. 12:41
 7/22 A kérdező kommentje:

Látom nem megy az elszakadás a pénztől.


A következőket látom a környezetemben. Van állása, van pénze, de mivel senkiben nem bízik, így nem is költözik össze senkivel. Külön meg nem költözik, mert minek, csak azért, hogy egyedül legyen egy lakásban?


Erre gondoltam. Vélemények?

2012. ápr. 12. 12:44
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Sok embernél az okot nem lehet a pénztől elszakítani, mert ténylegesen az a fő ok. Tesóm programozó, és egy ideig csak azért volt otthon, hogy gyűjtsön magának egy kis tartalékot. Most hogy feljött bp-re és albiban van, és a fizetésének nagyon nagy része arra megy el, hogy meg tudjon élni, és csak keveset tud félre tenni, holott 200k+ a fizetése!!! Most gondold el, aki minimál bérért dolgozik, hogyan fogja eltartani magát egyedül egy albérletben?
2012. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Magad is leírtad a választ magadnak. Aki mást írt (pénzt), azt letoltad. Tehát nem értem a kérdés kiírásának okát :)



Igen, ha ismersz olyan fiatalat, aki bizalmatlan, akkor igen, ez is egy ok, ergo megválaszoltad a kérdésedet. De én sajnos úgy látom, hogy a fiatalok inkább mihamarabb elszakadni akarnának, ha tudnának.......minden kamasz a szerelmével lóg, apuci anyuci letojva, a sok fiatal lány aki pár éve együtt jár a fiújával, már vőlegényemként, meg némelyik férjemként mutatja be és beszél a pasasáról, mégsem költöznek el.........................ez NEM bizalmatlanság. Ez a lehetőség hiánya, ami ugye a pénzt jelenti. De ettől neked még lehet ismerősöd, aki bizalmatlanság miatt ragadt még otthon, tehát megválaszoltad a kérdésedet.

2012. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bizalom kérdése, hanem inkább egy kicsit félnek az önálló élettől. Most vagyok 40 éves és én már 21 évesen elköltöztem otthonról, de talán még jobb kapcsolatom lett a szüleimmel. Nehéz volt, de inkább anyagilag, mint máshogy, hiszen jó pár évig albérletben laktam. Jelenleg is rengeteg fiatallal dolgozom együtt, akik viszonylag elég jól keresnek, de mégis a szülökkel laknak együtt.
2012. ápr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!