Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet a bizalmatlanság az...

Lehet a bizalmatlanság az oka, annak, hogy a fiatalok inkább a szüleikkel laknak?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket arról, hogy a mostani 20-30 évesek sokkal tovább laknak együtt a szüleikkel, mint az idősebbek annak idején. (Ez gondolom inkább azokra jellemző, akiknek amúgy is jó a viszonyuk a szüleikkel.

Mert akiknek nem, azok alig várják, hogy elköltözhessenek otthonról.)

Az, hogy így olcsóbb azért laknak inkább otthon, az gondolom egyértelmű.

De én arra gondoltam, hogy talán az is lehet az oka ennek, hogy rájöttek arra, hogy

1. csak a szüleikben bízhatnak

2. csak a szüleikre számíthatnak.

Tehát lehet, hogy azért nem akarnak önálló életet maguknak, mert rájöttek arra, hogy senkiben sem lehet megbízni?

Én is ez a korosztály vagyok, és ha magamból indulok ki, akkor is ezt látom. Már annyian vertek át, hogy nagyon nehezen bízok meg valakiben. A szüleimben pedig még sosem csalódtam, és mindig számíthattam rájuk. Tudom, hogy ebben szerencsés vagyok, de azért én látok olyan fiatalokat szép számmal, akiknek hasonlóan jó a viszonyuk a szüleikkel. Másban viszont nem bíznak a sok csalódás után. Mi a véleményetek?



2012. ápr. 12. 12:28
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

SZia!

Elmondom ÉN miért vagyok már 4 éve a szüleimmel, pedig dolgozom. Havi 90ből élek. Vettem egy kutyát nemrég. Isten bocsássa meg, de belevágtam és nem kevés költséggel jár. 23 vagyok és szeretek szép, de sajnos drága ruhákba járni!

Szeretek sportolni, ami szintén havi 10ezer forint!

Van egy tv előfizetésem és a net, ez 12 ezer forint. Elismerem, hogy ezek kényelmi kiadások. Akár élhetnék is nélkülük, hogy arra gyűjtsek, hogy elmehessek itthonról. De itthon szívesen látnak, és emellett élhetek olyan életet, amit élvezek. Nem lennék képes úgy élni, hogy minden forintomat félreteszem, valami kikapcsolódás kell. 4 éve dolgozom, nem is gyári munkás vagyok, anyámék rendesen kitanítottak. Szeretnék elmenni, de 90 000 ft-ból? 5 millió alatt hitelt sem ad a bank. Ez nem bizalmi kérdés. El vagy tévedve.

2012. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Jah, és ha pontosan lenne is pénzem házra. Ha nem lenne kivel laknom én bizony el nem mennék. MInek, hogy üljek egymagam a lakásomba? így meg hazajövök, nem magányosodom el. Az anyukám is addig lakott otthon, amíg férjhez nem ment.
2012. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!