Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaha megszeret a fiam (9...

Valaha megszeret a fiam (9 éves)? Vagy ne reménykedjek?

Figyelt kérdés

Elég ellenséges, nem nagyon akar hozzánk jönni. Egyáltalán nem alszik itt, nem is erőltetem, tudom az sem jó. Bármivel próbálok a kedvében járni, elfogadja és úgymond továbbáll. Sem a kistestvérét, sem a páromat nem fogadja el, nem köszön nekik. A párom sosem bántotta sőt, süt-főz Neki, játszott Vele, amikor itt volt. Tegnap kikerült az utcán amikor észrevett minket, pedig előző nap együtt voltunk ebédelni,játszóházban.

Nem én hagytam el őt, a volt feleségem döntött más férfi mellett.

Bármit teszek az nem jó,kevés és le van degradálva.

Van remény a szeretetre vagy a fiam teljesen közönbös irántam?


2009. jún. 19. 06:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak nem tudja kezelni a helyzetet, és mivel neked van új családod, saját magát mellőzve, elhagyva érzi. Legyél türelmes, de ne kényeztesd túl. Beszélgess el vele, kérd meg, hogy a tiszteletét mutassa ki a párod iránt, mert ez a normális viselkedés. De ne veszekedj vele, ezzel csak elvadítod magadtól. Sok sikert, boldogságot.
2009. jún. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ő bekerült egy új családba. A volt párom új partnerének van egy 18 év körüli fia, velük él szintén. Amikor itt van csak Vele foglalkozom.

De a tegnapi fejelfordítás, majd kocsi mögé bújás nagyon rosszul esett. Nem bántottam ezek után biziosztóra meglepetéssel mentem,aminek örült nagyon:)

2009. jún. 19. 07:11
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem túl építő jellegű válasz, de 10 éve, az ő korában én is ilyen voltam. Úgyhogy csak annyit tudok mondani, hogy bármit próbálsz csinálni, hogy megkedveltesd magad, rá fog jönni, és dacból csak mégellenségesebb lesz. De pár év, és kinövi...


(Mondjuk az ilyen nagyon ütős programok (vidámpark, kedvenc focicsapat meccse, stb) azért elég rendesen pozitív irányba tudják billenteni a mérleget, ilyenkor még elég anyagias a kisember :))

2009. jún. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
én is így viselkedtem pedig idősebb voltam. nekem az volt rossz, hogy sose lehettem vele kettesben. minimálisan lehetett lekenyerezni és rövid ideig ajándékokkal.
2009. jún. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Legyél csak mindíg ott neki, éreztesd, hogy szereted és számíthat rád. Ha kamaszodni kezd, elkezd önállóan gondolkodni sok mindent újra fog gondolni. Akkor egészen biztosan sok kérdése is lesz és meg fog változni a viszonyotok. Most ne haragudj rá, nem lehet tudni mitől éli meg így a válásotokat, várd ki türelemmel amíg már a saját esze után megy. Érezze, hogy rád mindíg számíthat.
2009. jún. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, ebben a korban egy kisgyerek még nem képes teljesen felfogni, hogy valójában mi is történik vele, körülötte. Most talán kicsit becsapva érzi magát szegény, de ne feledd el, ő a gyereked, és h türelmes leszel vele, valamint a párod is, szerintem ahogy nő fel, úgy egyre jobban megérti majd a dolgokat. Csak tudnia kell, hogy szereted, és megbízhat benned.

Sok sikert hozzá!

2009. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 8.11-es válaszolóval. Ne haragudj rá továbbra is szervezz programokat jöjjön hozzátok csinálj úgy mintha nem is lennének iylen gondok. Nem tudhatod ő mit érez vagy hogy éli meg ezt a helyzetet lehet hogy azt hiszi hogy te hagytad el. Vagy nem lehet hogy az édesanja megjegyzéseket tesz rád otthon és ezért nem tudja ki mondd igazat vagy ki szereti?Nem akarok belemagyarázni ilyesmit, valahogyan ki kellene derítened! A mostani párod viszont ne hagydd hogy bántsa ő nem tehet rólla és neked ki kell állni mellette! Kitartást előbb- utóbb belátja hogy szereted és nem veszített el téged!
2009. jún. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Szeret a fiad, sak haragszik, amiért elhagytad őt.

Nem tudja ő megérteni, mi miért van, nem is fogalmazza meg magának, csak így alakul a viselkedése. Nem tud mit tenni. A párom is így volt a lányával, őt is az asszony rakta ki, a kislány mégis, nem maradt vele, csak ha anya is jön, nem tudott mit kezdeni, mindent kitalált, hogy ne kelljen találkozni a hasfájástól a másodunokatestvér meglátogatásáig. 12 évesen. Ma 15, jön magától, meglepetést csinál az apjának, rajzokat, háttérképeket hoz az apja telefonjára, annak a kedvenc együtteséről, mindent elmond(CSODÁLKOZOM, OLYAT AMIT HAVEROKNAK SZOKTAK)

és mi vagyunk a "jófej" család. Az egész barátikörnek így vagyunk bemutatva. De itt nem alszik. Reggeltől estig jön, vagy ha elutazunk vele, akárhány estét akár közös sátorban eltölt velünk.

Hozzá tartozik, hogy anyja eleinte ugye próbálta megindokolni miért nincs apa, aztán mindent elmondott, ilyen-milyen rossz volt(átlagos apuka), meg miért jó, hogy nincs itt(egy ágyban alhatott a lány az anyjával, bármit nézhetett stb.) és ezeket minden nap felsorolta. Ötéves kori sérelmét a gyereknek az apjával szemben minden nap elemlegette, gondolom, hogy ne sajnálja úgy a lány, de bele lett sulykolva, milyen jó hogy nincs itt az apja. Nem akarta az anyukája vinni el a balhét, pedig ő hapsizott bee.De mára anya is megnyugodott, meg a kislány is látja, hogy nem minden egészen úgy volt.

Csak annyi dolgod van, hogy ne engedd el a gyerekedet! Akár milyen kedve van, te csak ragaszkodj a találkozásokhoz. Te vagy az apja, lehetsz szigorú nyugodtan. Ha nem tetszik a viselkedése, rá is szólhatsz nyugodtan. A velem élő gyerekeim is sokszor - nemhogy morcosak, hanem tuskók, na! - akkor kiakadok, elmondom nekik, aztán visszavesznek.

De azért te legyél egy kicsit megértő, nem kell mindent észre venni! Majd beilleszkedik.Nehéz egy ilyen kicsi gyereknek megszokni az új helyzetet.

Lehet, hogy te is túlérzékeny vagy, mert félted. mit leírsz, én normál esetben játéknak vettem volna, turpisságnak, eszembe nem jutna, hogy nem szeret, ha elbújik. Miért nem kerested meg, futottál oda hozzá, s megölelgetnéd? Neked kell lerombolni a gátjait! Sokszor egy erős ölelés, birkózás, ilyesmi hetek könyörgésénél többet ér!

Nem lehet, hogy a társaival volt, és szégyelte, hogy az apjának másik családja van? Sokat kéne beszélgetnetek. A válásról. Ha nem akarja, akkor is! Hogy ő hogy élte meg, hogy érzi magát most?

Ne felejtsd el: Ő nagyon szeret, és nagyon fontos neki az apja. Duzzog.


[link]

[link]

2009. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Itt írta valaki följebb:

csinálj vele olyan programot, hogy kettesben legyetek! Menjetek ketten sétálni, hogy tudjon olyat elmondani, amit négyszemközt lehet!

az én gyerekeim utálták, hogy az apjuknál és a nője gyerekeivel mindig boldog családi idillt kellett előadni, az ottani gyerekekkel kártyázni stb, ők külön szerettek volna lenni kicsit az apjukkal.

2009. jún. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Minden program kettesben zajlik. Mindig megkérdem, hogy mit szeretne csinálni. Az van,amihez kedve van, na jó mindig beiktatok fél órás tanulást is,hogy tudjam miként halad. Amikor elbújt, elfordult a nagymamájával volt. A nagymama ragadta kézen a fiamat,és vitte ellenkező irányba. Fura volt a szitu, nem éreztem gyerekes csínynek.
2009. jún. 19. 09:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!