Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként ti mit szólnátok...

Szülőként ti mit szólnátok ahhoz, ha a 18 éves lányotok bejelentené, hogy van egy párja, aki 26 évvel idősebb nála?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én vagyok a lány ebben a helyzetben, és nem merem elmondani a szüleimnek ezt. :)

2012. ápr. 14. 21:41
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
68%
Tapasztalatból írok, hogy nálam nem működött. Igaz én már akkor 21 voltam és "csak" 20 év volt köztünk, de hosszú távon nem működött. Persze lehet pont a ti nagy szerelmetek a kivétel, de látod hogy ennyi válaszadó akik idősebbek nálad, tapasztalatból mondják Neked, hogy ne tervezz hosszú távra és ez akkor sem normális. Idővel kiütköznek a generációs különbségek. Ennyi évesen már az ember nagyjából lenyugszik, Neked meg most kezdődik az életed. Annyira fiatal még 18 éves hogy hihetetlen. Én most vagyok 22 és még mindig sokat kell tanulnom és sokszor naiv is vagyok, néhány kapcsolattal már mögöttem. Tapasztalatot szerezhetsz vele, de ne ringasd magad tündérmesékbe. Abba is gondolj bele hogy ennyi évesen miért van egyedül, van gyereke? Nem ismerjük az életét de egy 44 éves pasi már nem változik meg. Persze egy fiatalnak imponáló egy idősebb férfi bókolása és figyelme, de nem furcsa hogy nem korabeli nőkkel kezd? Egy lány még könnyű megetetni, de egy érett nőnek aki elméletben hozzá illene már bizonyítani kell.
2012. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, esküszöm kíváncsi vagyok. Meséld már el azt a jövőképet, amit ketten kialakítottatok!

Gondolom része a gyermek. Nos Te ha vagy olyan szerencsés, most fogod majd kezdeni, illetve talán már elkezdted egyetemi éveidet. Az alatt úgy sejtem nem akarsz szülni, érthető is. Ha mondjuk ott az egyetemen kicsit is ambíciózus vagy, sok-sok karrierépítési lehetőségből válogathatsz, akár külföldre is mehetsz pl PhD hallgatónak, huzamosabb időre is. Te feladnád ezt egy élete utolsó harmadában lévő, a Te 23 éves korodban már majdnem 50 (!) éves férfiért? Gondolkozz már el!! Hiszen neki már nem lesz ideje kivárni, hogy 30 éves korodig építgesd az életed, külföldre sem fog Veled kimenni, 50 évesen az ember már más boltba sem szívesen megy, csak a megszokottba.

De tegyük fel, hogy lemondasz minden ilyen lehetőségről, elkezdesz dolgozni, mondjuk 5 évvel előbb szülsz gyermeket. Akkor a párod már 45 éves. Szerinted ő tud majd foglalkozni érdemben a gyerekkel? MINDEN feladat Rád fog szakadni a gyerekkel kapcsolatban. 45 évesen már nem rohangál úgy az ember, plusz a nevelésében is GENERÁCIÓS különbségek lesznek közöttetek. Elképzelni sem tudod, hogy mennyit lehet veszekedni azon, hogy hogyan kellene nevelni a gyereket. Az én szüleim ezért váltak el!! Még egy dolog: a gyermekednek marha jó érzés lesz, hogy mondjuk 20, de nagyon maximum 30 évesen elveszti az apját...

2012. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 A kérdező kommentje:

Tokio Hotel és Demjén Rózsi, erre most tényleg reagáljak? :D Egyébként a Tokio Hotelért már 11 évesen sem voltam oda, Demjén Ferenc koncertre szívesen elmennék, a Family Guyt nem is ismerem, csak hallottam róla, tv-t alig nézek, egyébként látta az Alkonyatot, és a könyvek terén is eléggé egyezik az ízlésünk szerintem.

Nem hiszem hogy mindent tudok, sőt tudom hogy sok mindent nem tudok még.

És nem a szerelembe vagyok szerelmes, voltam már a szerelembe szerelmes, szóval tudom mi a különbség.

Gyereket is szeretnénk a későbbiekben majd, és nem gondolom hogy világszenzáció az hogy ha egy férfinek 40+x évesen születik gyereke.

2012. ápr. 15. 14:50
 44/66 anonim ***** válasza:
75%

Félteném, mert ugyan 18 éves, de akkor is a gyerekem! A f*szival meg komolyan elbeszélgetnék, hogy csak egyszer sírjon miatta a lányom, és elbúcsúzhat az életétől.


Mérges nem lennék, de nem örülnék annak, ha egy apja körüli korú emberrel volna, mert nagy az esély, hogy csk "arra" kellesz.

2012. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
57%

Hát,én csak azt tudom mondani,amit már sokszor leírtam: apám valószinüleg kiverné az összes fogát, engem meg láncra verne a pincében. És ez szeirntem normális reakció a szülő részéről...

Én nő vagy,de bele sem akarok gondolni,hogy egyszer majd a lányom ilyen butaságot csináljon.. megpróbálnám róla lebeszélni,nagyon félteném.

A "csávó" pedig egy rakás ezerencsétlenség,ezért tud csak naív 18 éveseket behülyíteni,akik azt hiszik magukról már flenőttek,de ez legtöbbször egyáltalán nem igaz,maximum jogilag,papíron.

Nem te vagy véletlenül az a leányzó,akit valami internetes játékoldalon talált be ez a szerencsétlen véletlenül??

2012. ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
35%

awww csak reménykedni merek benne, hogy 40 felett nekem is összejönnek még 18 éves kiscsajok :(


Amúgy nem tudom miért támadja itt mindenki a kérdezőt, másik topikban is ugyanez volt a helyzet, ott meg szinte mindenki bátorította őket :o

2012. ápr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
45%

Azt sem értem teljesen, hogy miért jön mindenki a jövőképpel, nem tudom miért mindenki a házasságot és a gyerekeket látja önmegvalósulásnak.


Elvannak pár évig, jól érzik magukat, aztán majd legfeljebb szakítanak és kész.

2012. ápr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
54%

Alkonyatot nézel, jóóóóég, *tactical facepalm -.-* azt hiszem így már minden világos hogy miért képzeled azt amit képzelsz -.-


ez a véleményem: nagyon buta vagy és nagyon gyerek és főleg az a típusú buta vagy aki meg van győződve róla hogy okos. a legrosszabb fajta. sajnálom ezt mondani,m de a bácsinak tökéletes préda vagy egy darabig, élvezd amíg lehet ;D

2012. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
67%

egyébként látta az Alkonyatot


40-en felüli férfi aki látta filmet és nem dobta ki a taccsot azért ez mond valamit róla

a könyv és a film is katasztrófa egy felnőt értelmes ember szemében.

2012. ápr. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
48%

Ha ennyire nem fogadod el a véleményümket,válaszainkat miért teszed fel a kérdést?Egyértelműen behülyített az a pasi.A szüleid a sírás és a kitagadás és valaki kinyírása között fognak választani.NEM LESZNEK MEGÉRTŐEK!

Ha a pasival maradsz mindenből kimaradsz amit az élet adhat.

És azért elgondolkodtató,hogy hogy kezdhetsz bele egy olyan komolynak nevezett kapcsolatba amit titkolsz a szüleid elöl.Ha olyan komoly ez vállald fel és küzd is érte!

2012. ápr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!