Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként ti mit szólnátok...

Szülőként ti mit szólnátok ahhoz, ha a 18 éves lányotok bejelentené, hogy van egy párja, aki 26 évvel idősebb nála?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert én vagyok a lány ebben a helyzetben, és nem merem elmondani a szüleimnek ezt. :)

2012. ápr. 14. 21:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
46%

47-esnek teljesen igaza van (lehet engem is lepirosozni)


gondoljatok már bele: ha egy 18 éves összejön egy 20 évessel, akkor is azon kezdetek filózni, hogy milyen lesz 10 év múlva, meg milyen gyerekeik lesznek, meg ilyesmik?


szerintem nem jó, ha ebből házasság lesz,mert a kislány rosszul jár vele, ezt sokan leírták már előttem


de szerencsére a 18 évesek kapcsolataiból általában nem lesz házasság! :)

2012. ápr. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
65%
A feltételezés,hogy ez a 44 éves férfi nem akar komoly kapcsolatot,csak szórakozik egy kicsit,aztán,ha unja dobja,még rosszabb,mint belegondolni,hogy ebből házasság és gyerek lehet.
2012. ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 A kérdező kommentje:
Huhh hát hirtelen nem is tudom mire reagáljak, látom nagyon elővettétek ezt az Alkonyat témát. :D Mint már mondtam, én alig nézek tv-t, tehát pont hogy én nem vagyok az a típus akinek az ízlését, gondolkodását pl. egy való világ formálja. Igen, mindketten láttuk az Alkonyatot, az hogy valakinek ez nem tetszik, az egy dolog. Egyébként ő leginkább dokumentumfilmeket, természetfilmeket néz, én pedig számos könyvet olvasok, és a dokumentumfilmek és a mélyebb mondanivalójú filmek a favoritok nálam, de persze aki akar, az mindenbe bele tud kötni, viszont ennek már semmi köze a kérdéshez.
2012. ápr. 17. 15:15
 54/66 A kérdező kommentje:

Miért nem vállalom fel és küzdök érte? Aki nekem fontos és számít a véleménye, az előtt felvállalom, arra viszont nincs szükségem, hogy elítéljenek, "lecsitrizzenek" miatta, stb., ahogy ez itt is megy.

És a kérdést azért tettem fel elsősorban, mert kíváncsi voltam a véleményekre, amúgy a szüleimnek egyelőre biztosan nem fogom elmondani, talán idővel majd.

2012. ápr. 17. 15:25
 55/66 A kérdező kommentje:
És 46-os, köszi hogy kiálltál mellettem ebben, jó arc lehetsz. :)
2012. ápr. 17. 15:28
 56/66 anonim ***** válasza:
41%

52-es: nem erre gondoltam, hanem arra, hogy egy 18 éves korban indult (komoly) kapcsolat, átlagban mondjuk 8 hónapig tart.

Azért a 18 évesek szerelme általában nem az a szikla, amire várat lehet építeni (de ez nem is baj).

2012. ápr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
67%
Én valamilyen szinten megértem a kérdezőt. Neki ez csak egy fellángolás, a pasinak egy kis kikapcsolódás (azért valljuk be, 44 évesen még nem annyira öreg egy férfi), és biztos nem fog hosszan tartani. 18 évesek többsége meg nem rögtön házasodni az első férfival (mondom ezt úgy, hogy 26 éves vagyok, 17 évesen jöttünk össze a most már férjemmel).
2012. ápr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként mi komolyan gondoljuk a kapcsolatunkat, szóval nem csak egy-két évig szeretnénk szórakozni együtt.

2012. ápr. 18. 18:15
 59/66 anonim ***** válasza:
54%
Hát, nálunk az apám és közöttem van 26 év, úgyhogy valószínűleg kibuknának, és ha lenne gyerekem, én is kibuknék. De én szerencsére inkább az egyetemről választottam magamnak korban megfelelő párt, úgyhogy ez a veszély nem fenyeget. De megkérdezhetem, hogy mióta jártok? (elnézést, ha írtad már, és elkerülte a figyelmem) Én is hittem azt 3,5 éves kapcsolat során, hogy na akkor család, gyerek - ostoba 18 éves voltam, most egy másik kapcsolatban élve már nevetek azon, hogy ennyire komolynak hittem az egészet (mert nyilván mindenki azt gondolja, hogy az ő kapcsolata más, mint a többi, érettebb, és ezt senki nem értheti meg), sokkal jobban jártam a párváltással. De ha most boldog vagy, akkor érezd jól magad, mindenki úgy áll hozzá a kapcsolatához, hogy ő az igazi, aztán vagy orra esik, vagy véletlenül tényleg bejön.
2012. ápr. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki, aki korábban válaszolt erre a kérdésre!

Ezt a kérdést több mint öt éve írtam ki erre az oldalra, és most hogy újra beléptem, nem tudtam megállni hogy ne írjam le, hogy azóta is egy párt alkotunk és nagyon boldogok vagyunk együtt. :)

Ezt főleg a sok negatív válasz miatt fontos kiemelni. :)

És hogy a kérdés témájára is reagáljak, a kapcsolatunkról azóta is csak azok tudnak akik nekünk fontosak és jó barátok. Szüleim pedig soha nem tartoztak ebbe a kategóriába, bár annó ez a kérdésemből nem volt kivehető, és így már nem is aktuális maga a kérdés. :)

2017. szept. 17. 00:03
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!