Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az megcsalás, ha vki a saját...

Az megcsalás, ha vki a saját értékrendjének nem megfelelően viselkedik, viszont a párja értékrendjébe belefér?

Figyelt kérdés

Szóval a párom úgy gondolkodik pl hogy más neművel kettesben beülni pl üdítőzni is szinte megcsalása a másiknak, mert ő nem viselné el ha én ilyet tennék, így ő sem teszi.

nos ebből az jön ki eredményül, hogy ha ne adj isten beül vkivel üdítőzni én már aggódom, fordított esetben ő balhézna is rajta.

Szóval itt értékrendek különböznek a kapcsolatunkban, és most nem tudom hova tenni, ha úgy adódna, hogy vkivel üdítőzik, akkor kezdhetek megijedni, hogy valami nem stimmel a kapcsolatunkkal? Mert amúgy én lazára venném, ilyen életemben ebből a semmiből eddig eszembe nem jutott volna.

és ez csak egy példa volt.

ugyanez van pl az önkielégítéssel.

a párom abból is olyan nagy ügyet csinál, tehát akkor ha ő azt csinálja, már idegeskedem.

Vagy pl én nem ülhetek be másnak a kocsijába, de ő meg a kolleganőivel beszélte meg, hogy elviszi őket a céghez, ahova menniük kellett volna besegíteni. ehát ő azt is gondolom máshogy fogja fel és úgy gondolja, jó csajos napja volt.


én 28 N, ő 32 F


2012. ápr. 13. 21:59
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

remélem érthető.

talán maga a kérdésben a legvilágosabb amit akarok mondani.

2012. ápr. 13. 22:01
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem venném megcsalásnak, de sértésnek, tiszteletlenségnek igen, hogy megtiltja nekem, amit magának megenged.
2012. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

szóval ilyesmi, amire gondolok :)

amit nekem megtilt, azt úgy engedi akkor meg magának, hogy közben engem nem tisztel?/"megcsal"?

2012. ápr. 13. 22:05
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

teljesen megértelek,a barátom olyan apró dolgokon akad ki sértődik meg ami már nevetséges,ergo ha ő is ugyanazt csinálja amit nekem "megtílt vagy megtiltott" akkor azt én se nézem jó szemmel,neki léehet nekem nem?? pedig ha iylen nem fordult volna elő ami számomra teljesen normális és nem kell nagy felhőket keríteni neki, akkor bennem se alakul ki odavissza ez a rossz érzet ,és a végén én avyok a féltékeny hisztis , pedig uygaanzt csinálja ő is.ilyenkor mindig azt érzem hogy élvezi hogy féltékeny vagyok.eléggé zavaró,mentálisan teljesen tönkretesz néha .

szerintem a párod nem csal meg, de igenis ezt említsd meg neki hogyha neked nem lehet akkor neki miért?? sokszor modnom páromnak "bezzeg ha ezt én csinmálnám te mit szólnál hozzá? neked ez hogy esne? "

2012. ápr. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
az én párom is ilyen volt, neki szabad volt minden, de isten ments hogy én egy 10 percre elmenjek otthonról.... nah ebből lett elegem... ugy gondolom hogy ha valamit tiltok a másiknak (egyáltalán mi az hogy meg meri tiltani?????) akkor legalább annyira legyen pofám hogy nem csinálom azt...
2012. ápr. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Bár számíthat csalásnak, hogy kötöttetek egy megállapodást, és nem tartja be.
2012. ápr. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

de ő önmaga előtt mit érezhet, amikor olyat tesz, amit nekem tilt?

valahol csak átverés "megcsalás" akkor. az ő részéről. nem?


tehát ha valaki ártalmatlannak tart egy dolgot, azt nem tiltja meg a másiknak.

de mivel ő tilt nekem dolgokat, akkor ő csak nem ártatlanul követi azokat el. nem?

2012. ápr. 13. 22:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is biztos, hogy megfordul a fejében, hogy Ő ezt megtiltotta Neked. Fel kell rá hívnod a figyelmét, hogy észre vegye a helyzet abszurditását. Ez így nem jó senkinek.

Beszéljétek meg ezt a dolgot, hiszen Részedről ez úgy látom még nem teljesen tisztázott. Ő meg lehet nem is tud róla, hogy Neked a mostani renddel bajod van.

2012. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

pontosan tudja, hogy tilt. nálunk minden tisztázva.

szabályosan használja is ezt a kifejezést szó szerint, hogy "megtiltom".

és amikor rákérdeztem, hogy nem zavarja, hogy olyat tilt, amit magának nem? akkor is csak arrogánsan folytatta, hogy legyek igazi nő, aki nem csinál ezt vagy azt. tehát nem válaszol. nem méltatta figyelemre sem, amit kérdeztem.

2012. ápr. 13. 22:47
 10/16 A kérdező kommentje:
szóval ha igazi nő vagyok és nem ülök be senkivel üdítőzni, akkor ha ő beülne, akkor meg vagyok "csalatva" (nem is tudom mi erre a helyes kifejezés)
2012. ápr. 13. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!