Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzik úgy a nők, hogy...

Miért érzik úgy a nők, hogy nekik kell dönteni gyerekvállalásban, a férfinak pedig ezt el KELL fogadnia?

Figyelt kérdés

Vonatkozik a kérdés a "besikerült" gyerek megtartására és a "mikor vállaljunk gyereket" kérdésre is.


Mielőtt nagyon nekem estek: 25 éves feleség és anya vagyok.


Tényleg érdekel, hogy akinek ez a véleménye, az miért érzi/gondolja így?


2012. ápr. 17. 16:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha a nö nem akar gyereket az az ö joga, hogy eldöntse, hisz ha úgy adódik ö fog vele magára maradni. Ha viszont gyereket szeretne, az a férfi és a nö közös döntése kell, hogy legyen, hiszen ha megszületik a gyerek, onnantól már mindkettejük felelössége. éppen ezért nem lehet a férfira eröszakolni.
2012. ápr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
Értem a kérdést, de a választ nem tudom, minden nő azt hiszi csak neki van joga eldönteni hogy megtartja e vagy sem, aztán hisztiznek ha az apa nem vállalja fel és nem fizet,mert oké hogy hibás ő is, de az anya,is mivel kettőn áll a védekezés is. Legtöbben hasznot húznak csak belőle hogy dőljön a lé, vagy magukhoz láncolják az apát, aztán ha egyedül maradnak ők az áldozatok...
2012. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ezt közösen kell eldönteni. Más kérdés, hogy nyilván nem lehet ráerőszakolni a nőre, hogy szüljön, vagy vetesse el (pusztán azért nem, mert az ő testéről van szó, és ehhez kvázi már fizikai erőszak kellene...).

Ettől függetlenül a normális mindenképpen az lenne, ha ez közös döntés lenne, 100%-ban megegyezésen alakulna, és senki nem érezné magát kijátszva.

26/L

2012. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek tervezése és vállalása közös döntés kell, hogy legyen. Az is, hogy mikor.

Az, hogy elveteti vagy sem a nem kívánt terhesség eredményét, az elsősorban a nő döntése, mivel ha bármi van, ő maradna nagy valószínűséggel vele, nem az apa. Senki nem kényszerítheti, hogy megszülje, de el sem rángathatják kikapartatni.

2012. ápr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%

A mikor vállaljunk gyereket témát én is úgy gondolom,hogy a párnak közösen kell(ene) megbeszélni,hiszen ez a normális. A besikerült gyerek kérdése az már kényesebb téma,abba én most nem is szeretnék belemerülni.


27/N

2012. ápr. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
62%
Abban azért nem értek egyet illetve hibádzik hogy az ő döntése hogy elvetessék. Becsúszott gyerekről beszélek most, mert van olyan férfi aki nyíltan kijelenti, hogy neki még nem kell gyerek, nem érett rá a nő mégis azt csinál amit akar, rengeteg ilyen van és nem nagyon érdekli hogy egyedül marad mert akkor majd a bíróság megoldja és jól elnyomja a férfit, aki kezdettől fogva tudatta a dolgokat, és ezáltal az ő életét is befolyásolja a kedves anyuka, igaz lehet ez a mikor vállaljunk gyereket kérdésre is. Az férj azt mondja még ne, a anya meg hopp véletlenül bekapja a legyet, mit tehet a férfi? a nagy semmit. És ezek a nők panaszkodnak hogy az apa nem foglalkozik a gyerekkel és nem képes ellátni.
2012. ápr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én még olyat nem láttam, hogy egyedül akar dönteni, nemhogy az apát, de még itt a közönséget is megkérdezik. Nyilván vétójoga csak az anyának van, ezt a természet rendezte így. A pali meg cserbenhagyhatja...
2012. ápr. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Mi még nem terveztünk babát, de mégis terhes lettem (akkor 6 éves kapcsolat, ő 30 éves én 28). Én 3 lehetőséget vázoltam fel a páromnak:

1, Megtartjuk a babát, együtt maradunk.

2, Megtartjuk a babát, külön megyünk, akkor jön látogatni amikor akarja, fizet annyi gyerektartást amennyit akar.

3, Megtartom a babát, külön megyünk, többet nem látjuk egymást, egy fillért sem kell fizetnie és egyéb kötelezettségei sem lesznek.

A kicsit nem tudtam volna elvetetni, mert gyakorlatilag semmi okom nem lett volna rá (egyedül is boldogultam volna vele) és nem is tudtam volna elszámolni a lelkiismeretemmel.

Végül úgy döntöttünk próbáljuk meg együtt és szerencsére minden jól alakult.

2012. ápr. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Jó kérdés. Én nemrégen hallottam olyat, hogy egy házaspár gyereket szeretett volna (mindketten). Azután mikor a nő terhes lett, mindenáron el akarta vetetni a gyereket, a férfi pedig szó szerint könyörgött, hogy ne tegye. Végül a nő megzsarolta valami mással, és a gyerek megszületett. Azóta mindketten nagyon szeretik (És egymást is, mielőtt valaki megkérdezné.)

Ezelőtt egyébként én sem gondolkoztam ezen, mert általában fordítva szokott lenni.

2012. ápr. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

Ez azért valljuk be nehéz kérdés. Én például egyedül nevelem a kisbabámat. 2 évig voltam együtt a párommal, akitől a kisfiam van. Ő köszöni szépen, nem kér belőlünk. Fel sem hívott, mikor megszületett a fia, nem is keres azóta sem. Én semmit nem kérek tőle számon. Jobb az életem nélküle. Nem csinálok patáliát, a pénzt sem követelem, úgysem ismerné el az apaságot. Én meg nem bonyolódom idegtépő perekbe.

Ha egy nő úgy dönt, hogy nem hajlandó elvetetni a gyermekét, joga van egyedül megtartani, de akkor ne "pattogjon" utólag a férfinak. Ha ő kijelentette világosan, hogy nem kell gyerek, a nő ennek ellenére megtartja, akkor vállalja egyedül a felelősséget, ahogyan én tettem.

Ha mondjuk egy házasságban történik ez és már van másik gyerek, akkor viszont önzőség a nőnek egyedül dönteni. Nem tenném kockára a már meglévő gyermekem és családom boldogságát, jólétét.

2012. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!